O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ŽE BY TU UŽ BYLA VÁLKA? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 březen 2019
Přejít na obsah
ŽE BY TU UŽ BYLA VÁLKA?
Strana 2
Strana 3
Strana 4

 

 

 

A CO OBČANÉ?

 

Na občanská práva a svobody jsme si za posledních 30 let zvykli: právo svobody myšlení, projevu, shromažďování a sdružování, právo volit, právo na informace, na respektování soukromého a rodinného života, na soukromé vlastnictví včetně duševního atd. Mylně je považujeme za samozřejmost. U nás i v zahraničí ale existují síly, které usilují o jejich zničení. Jsou vojensky organizované, odhodlané, lstivé a nikdy se nevzdávají. Chtě nechtě se s těmito silami ocitáme ve válce. Jak jim čelit?

 

Především KRITICKÝM MYŠLENÍM. trvalé hodnoty byly a jsou postaveny na etice. To platí od dob Platóna a Aristotela dodnes. Ve starém Řecku občané občas vycházeli za město a rozhodovali o společných záležitostech. Někdy je pak museli hájit s mečem v ruce. Dnes stačí sednout k počítači, poslat mail, dopis, podepsat petici, jít na demonstraci, k volbám.

 

Hlavně NEBÝT LHOSTEJNÝ a dodržovat několik zásad:

 

  • Hledejme, sledujme a podporujme nezávislé informační zdroje. Sdílejme pravdivé informace.

Používejme kritické myšlení, rozeznávejme pravdu od lži, správné od špatného, důležitého po méně důležitého.

 

  • Angažujme se ve svém okolí, na sociálních sítích, mluvme s cizími lidmi, udržujme kontakty v zahraničí. Diskutujme slušně, nazývejme věci pravými jmény: pravda, lež, sabotáž, kolaborant, nepřítel.

  • Braňme demokratické instituce: policii, justici, nezávislá a veřejnoprávní média.

Demokracie není zadarmo, stojí to čas, peníze, dovednosti, drobné oběti mnoha lidí. Každý z nás musí převzít svůj díl odpovědnosti.

 

  • Nerezignujme na zájem o politiku a veřejné věci, nevzdávejme se. Choďme k volbám a volme proevropské nepopulistické strany.

  • Zachovejme rozvahu, prověřme opatření civilní obrany doma a v rodině.

 

 

Buďme trpěliví, válka o charakter civilizace 21. století teprve začíná

LUBOMÍR BOMBÍK

 

 

Komentáře (3)add feed
... : toulavejV
Čtyři strany a stačilo to shrnout do jediné věty sluníčkového autora, kterými končí:
Choďme k volbám a volme proevropské nepopulistické strany.

Je tam všechno, jenom ne to hlavní – kontinent Evropa se NErovná EU, tak se nedá určit, co je proevropská strana. Ovšem sluníčka a eurohujeři v tom nedělají rozdíl. Jako Král Slunce, Ludvík XIV, taky si myslel, že on je stát. Ale EU vážně neznamená, jak si to autor mylně vykládá, že kontinent Evropa rovná se EU. Ne ne, EU není ani polovina území Evropy.

Že by jenom demokracie měnila regulace k lepšímu si fakt nemyslím, stačí se podívat na hromadu zaváděných nesmyslů v EU, třeba obyčejnej vysavač, kterej se nesmí vyrábět s velkým výkonem kvůli úspoře energie, ale vyrábět silný auta, který spotřebují energie násobně víc, se nereguluje. O žárovkách nemluvě, stejně se vyrábí, prodávají, tedy používají, jenom jsou o minimálně 50% dražší. To jsme planetě tím nesmyslem ale hodně pomohli . . .

Pokud jde o energetickou závislost na Rusku, jsme na tom stejně, jako Maďaři, autor je mylně informován. I my totiž kupujeme palivové články do reaktorů z Ruska, ty od Westinghouse se neosvědčily. A ani na nahrazení plynu z Ruska nemáme kapacitu ji nahradit z jiného zdroje.

Populisté, podle autora ti špatní, jsou naopak podle mě ti, co si zanechali pud sebezáchovy bez naivních předpokladů o dobru všech cizích přicházejících pro všechny domácí. Je dobré se podívat, jak vítali naivní hlupáci na německých nádražích ilegální migranty a jaký problém mají po několika málo letech je zákonným postupem vystěhovat, nebo jen vůbec najít, při německé preciznosti a pořádkumilovnosti. O strachu a opatřeních proti teroristickým útokům netřeba mluvit, je to vidět na každém hromadném shromáždění kdekoliv v západní Evropě.
březen 21, 2019 14:30
... : toulavejV
A jinak, takovej CHAOS jsem už dlouho nečetl.

Tak předně, pan Einstein tedy určitě své znalosti nedal do služeb záchrany demokracie, protože jeho vynálezy a myšlenky se záchranou demokracie nijak nesouvisí!

Taky knihtisk ani rozhlas nijak nerozpoutaly války. Jenom umožnily snadnější a rychlejší rozšíření názorů, zpráv, myšlenek mezi velké množství lidí, které to mohlo při jejich dalším rozhodování ovlivnit, ale bylo jen na těch lidech, čemu budou věřit!

Něco jako nezávislá média, rozuměj objektivní, neexistuje! I ty totiž řídí lidé, kteří mají své subjektivní názory na politiku, ekonomiku, životní prostředí, zákony apod. Takže ta tzv. nezávislá média propagují subjektivní názory těch, kteří tvoří program těchto médií a těch, co tohle kontrolují. U nás třeba parta sluníčkářů, lepšolidí, jak se jim říká, vybírá informace a zprávy podle svého přesvědčení, že taková je pravda a opačné názory naprosto potlačuje, nedává jim možnost oslovit veřejnost.

Oligarchizovaná média je pěkná blbost. Většina západních médií má svého majitele nebo správní radu, akcionáře. Jak CNN, tak třeba mediální magnát Murdoch vydává The Sun nebo The Times či provozuje tv Fox News v Americe, všichni vědí, jaké vyznává názory a podle toho posuzují důvěryhodnost jejich informací. A když chtějí jiný pohled, pustí si CNN nebo přečtou NYT. Vlastnictví médií oligarchy je tedy normální, nic závadného, jak si autor mylně myslí, protože nemá rád Babiše . . .

Pravda nemusí skutečně být jenom jedna, protože i v rodině mohou dva lidé vidět stejnou věc ze dvou rozdílných pohledů. Sklenici můžeš vidět stejně tak poloprázdnou jako napůl plnou, záleží na výkladu. A o ten tu jde!

To, že se někdo podepíše toulavej neznamená nutně, že nemá pravdu, stejně jako to, že když se podepíše Mgr. Kroupa Ph.D., že ji má.

Že data EET nejsou nijak zabezpečena, rozuměj víc, než jiná srovnatelná v bankovnictví třeba, tvrdí autor na základě čeho?

Manipulátoři postupují salámovou metodou, s tím bych souhlasil. Ale mám pocit, že kdo je manipulátor, tam se asi neshodneme. Já bych tam dosadil EU nebo Českou tv a rozhlas, myslím že autor asi Rusko, Zemana ap.

Mám silný pocit, že se při tak dlouhém článku musel autor zbláznit, když považuje Rusko a islamisty za koalici. Asi neví, že Rusko zlikvidovalo pokus o samostatnost Čečenska, 100% islámské země, nebo o masakru v Dagestánu, jinak tuhle blbost nemohl napsat.

Autor si ohledně Gruzie plete pojmy. Rusko jako první NENAPADLO Gruzii, protože od Gruzie se odtrhla autonomní Jižní Osetie stejně, jako před tím Abcházie, chtěla samostatnost, stejně jako Slovensko chtělo být samostatné. A Češi se se Slováky domluvili a Československo se rozdělilo. Ale, když se chtěla odtrhnout Jižní Osetie, Gruzie jí v tom chtěla zabránit a začala obsazovat její území. A protože si to Jižní Osetie domluvila s Ruskem, přišlo jí Rusko na pomoc a vyhnalo Gruzínce a Jižní Osetie je samostatná. Ale Rusko nezabralo území Gruzie. Je divný, že tenhle nově vzniklej stát nikdo neuznává, když stejným postupem se odtrhlo Kosovo a to uznává kdekdo :-). To je ten různej úhel pohledu na stejnou věc.
březen 21, 2019 14:37
... : Josef Kouba
Tak dlouhý článek a taková blbost. Palec dolů.
Vše na zeměkouli je o penězích. Příklad. 700 miliard dolarů investuje US vláda letos do zbrojení. V konečném výsledku vznikne hromada železa na zabíjení lidí, ale profit, obrovský profit z této částky jde do kapes jen pár stovkám lidí, kteří mají "kamarády" ve vládě a ti možná prosadí příští rok 800 mil. na zbrojení. A president USA žebrá vládu o 8 miliard na zeď, a to nedají a nedají.
Já vůl si myslel, že když konečně skončila studená válka mezi SSSR a USA že bude lépe, že na sebe přestanou lidé cenit zuby. Bohužel to vypadá, že bude hůře než bylo před onou studenou válkou.
březen 22, 2019 20:36
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]