O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŘÍSNĚ TAJNÉ? (PRO OBČANY) PDF Tisk E-mail
Středa, 20 březen 2019
Výsledek obrázku pro peníze png,Víte, co je “VLASTA”? Nemyslím časopis, ani žádnou ženu – jedná se o politický slepenec – konkrétně z KDU-ČSL, STAN, Desítky pro domácí a Nezávislých. Takže tato VLASTA spolu s Odéesáky a Piráty, vládne na radnici Prahy 10. A teď se podržte: lokální politici, kteří neuspěli, respektive které nikdo nikam nevybral, získali lukrativní místa přímo na radnici. Hezky v teple, v nejrůznějších komisích… Komise zřizuje Rada Městské části jako své iniciativní a poradní orgány, členové komisí pak svá stanoviska a náměty předkládají radě.
 
 

 

 

 

Praha 10 má těchto komisí třináct a v minulosti v nich sedávali zastupitelé a úředníci. Ti to měli víceméně jako nutnost po skončení pracovní doby. Taková komise zasedá zpravidla jednou za dva či tři týdny, někdy častěji, když to bylo potřeba kvůli termínům. Trvaly chvíli, hodinu, dvě, maximálně tři, když byly nějaké prezentace a diskuse. Bralo se ohled na úředníky, kteří tam byli vždy po své pracovní době. Členy komise byli vždy pouze zvolení zastupitelé, nikoli dosazení lidé z kandidátek jednotlivých stran, kteří se do zastupitelstva nedostali.

 

No, a takových lidí je tam nyní několik desítek. Nikdo je sice do komisí nezvolil, ale obsadili i místa určená pro opozici, a někteří z nich jsou i předsedové.

Konkrétně jde o komisi bytové politiky, komisi územního rozvoje, komisi majetkovou a nebytových prostor, komisi výchovně vzdělávací, komisi pro kulturu a udělování čestného občanství, komisi bezpečnostní, komisi informační, otevřené radnice, IT a Smart Cities, komisi dotační politiky, komisi pro podporu podnikání, komisi pro rekonstrukci radnice, komisi pro dopravu a parkování a v neposlední řadě o komisi památkovou a komisi pro strategii zdravého města a místní Agendu 21.

 

 

 

 

Nové vedení radnice Prahy 10 v čele se senátorkou-starostkou Chmelovou

 

 

Mezi členy každé komise mají být - kromě předsedů (ke kterým se dostaneme) - i odborníci. A právě tato místa ve velkém počtu obsadili neúspěšní kandidáti do zastupitelstva z řad vládnoucí ODS a Pirátů. Těchto odborníků má v komisích každá strana sedm. Buďme konkrétní.

 

„Odborníkem“ v komisi územního rozvoje je Pavel Šutka, nezvolená devatenáctka ODS na kandidátce do zastupitelstva v roce 2018.

Ivana Kriglová, na kandidátce ODS byla číslo 11, je nyní odbornicí dokonce ve dvou komisích, a to v komisi výchovně vzdělávací a v komisi pro udělování čestného občanství.

Martin Švácha, na kandidátce číslo 18, je odborníkem v komisi bezpečnostní.

Lucie Buchtíková, nezvolené číslo 14 na kandidátce, je odborníkem v komisi dotační politiky,

Lukáš Cvrček, nezvolená patnáctka, sedí jako odborník v komisi pro podporu podnikání, kde s ním spolupracuje další neúspěšný kandidát do zastupitelstva z řad ODS,

Petr Hůlka, který je také členem v komisi pro strategii zdravého města a místní Agendu 21.

Dalším odborníkem je Adam Štěpánek (nezvolené číslo 9). Ten je dokonce předsedou komise pro podporu podnikání, zároveň ale i členem komise pro dopravu a parkování.

Z řad neúspěšných Pirátů začněme Naďou Jurečkovou, ta sedí hned ve třech komisích: v komisi bytové politiky, v komisi výchovně vzdělávací a také v komisi pro kulturu a udělování čestného občanství.

Ondřej Letocha, nezvolené číslo 18, je odborníkem v komisi bezpečnostní.

V komisi informační sedí Ondřej Kliment (nezvolená třináctka) spolu s Markem Reimerem (totéž jméno nebylo zvoleno na kandidátce TOP 09 jako číslo 7).

Jiří Belšán je odborníkem v komisi dotační politiky,

Lenka Dvořáková, nezvolená dvanáctka, je předsedkyní bezpečnostní komise a také členkou komise pro dopravu a podnikání a

Josef Břečka, další nezvolený Pirát, je v komisi památkové.

 

Pro úplnost dodejme, že koalice VLASTA má v komisích čtyři předsedy:

 

Veronika Žolčáková je předsedkyní komise bytové politiky,

Milan Maršálek je předsedou komise územního rozvoje,

Pavel Mareš předsedá komisi výchovně vzdělávací, a

Olga Škochová Bláhová vede komisi pro strategii zdravého města a místní Agendu 21.

 

Piráti vedou komisi majetkovou a nebytových prostor, konkrétně tedy David Satke,

Jiří Komrska předsedá komisi informační a

Ladislav Koubek je předsedou komise dotační politiky.

 

Zastupitelé ODS vedou dvě komise:

Roman Bulíček předsedá komisi pro rekonstrukci radnice a

Denisa Stonáčková předsedá komisi pro dopravu a parkování.

 

No a co? každý se musí nějak živit...

 

Konkrétní informace zjistili

redaktoři Parlamentních listů

 

 

 

Komentáře (2)add feed
... : *deeres*
To se to mlaská za cizí! Začíná to v komunální politice, pokračuje ve státní, až do úřadů EU. Nic s tím nenaděláme, jak blbečkové chodíme volit, protože chceme změnu a ono to je pořád stejné, bez ohledu na barvu stran.
Ukázka pracovní vytíženosti v Evropském parlamentu.
https://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474a-ac40-c7a72e199d55
březen 21, 2019 09:35
... : doktor
Je to vhodné téma pro Kudlanku,nejsou veselejší témata i když toto je velká šaškárna.Přeji hezké odpoledne.
březen 21, 2019 12:36
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]