O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


CO VÍTE ČI NEVÍTE O SVÉ ŽLÁZE ŠTÍTNÉ PDF Tisk E-mail
Úterý, 19 březen 2019
Výsledek obrázku pro štítná žláza pngÚnava, obtížná koncentrace, neklid i problémy se spánkem mohou souviset s onemocněním štítné žlázy. Její správná funkce je důležitá od nitroděložního vývoje až po pozdní věk, v určitých životních etapách je její význam zcela klíčový. Před 50 lety bylo lékaři zjištěno, že tělesná teplota je skvělým ukazatelem funkce štítné žlázy, zejména teplota, která je naměřena ráno čerstvě po probuzení. Domácí metoda, stará již 50 let, dokáže určit funkci vaší štítné žlázy. Jediné, co budete potřebovat je teploměr.

 

 

 

 

 

Jak začít s testem?

Ve večerních hodinách si připravte teploměr na ráno tím, že sklepnete teplotu na nižší než 35 stupňů. Ráno ihned po probuzení vložte teploměr do podpaží, abyste získali co nejlepší výsledek. Mezi pokožkou a teploměrem by nemělo být oblečení. Držte po dobu 10 minut a následně zkontrolujte výsledek. Nezapomeňte si údaje zapsat.

 


 

 

 

 

 

 

Výsledky

 

Normální ranní teplota by měla být mezi 36,5 – 36,8 stupni, ta značí, že vaše štítná žláza pracuje tak, jak by měla. Pokud jsou výsledky nižší než 36,5 stupně, jedná se o sníženou funkci štítné žlázy, což vede k hypotyreóze – úbytek energie, únavě, vypadávání vlasů, suché kůži, bolesti hlavy, chronické infekci a špatné soustředěnosti.

 

 

Pokud je teplota naopak vyšší než 36,8 stupňů, pak je její funkce zrychlená a mluvíme o hypertyreóze, jejíž příznaky jsou nervozita, ztráta hmotnost, horká a vlhká kůže a zrychlený srdeční tep.

 

Test byste měli opakovat nejméně tři dny, abyste získaly co nejpřesnější informace. Pokud se domníváte, že je vaše teplota mimo normální hodnoty, poraďte se se svým lékařem.

 

 

 

z internetu

 

zaslala

 deeres

 

 

 

 

Komentáře (7)add feed
... : *deeres*
Teploměr vám opravdu správně ukáže vaší bazální teplotu, ale jenom v případě, že stále ještě někde máte starý rtuťový teploměr se stupnicí, ten, co je na fotce.
březen 19, 2019 09:01
... : mamča
O své štítné žláze vím, že ji mám, a že nefunguje tak úplně podle mých představ - viz únava a obtížná koncentrace. Ale než začít experimentovat s dalšími léky, radši to nechám jak to je.
Léky většinou způsobují "houpačku s váhou", únavu a obtížnou koncentraci - viz příbalový leták... smilies/wink.gif
březen 19, 2019 14:53
... : *deeres*
Mamčo, já jsem typický případ snížené funkce. Dříve, když jsem přišla k doktorovi, pro jiného se zvýšenou teplotou 37°C a já už umírala, tak mne měl za simulanta.
Skoro už třicet let beru hormon štítné žlázy a dobrý. Teď jsem si ale konečně přečetla příbalový leták a čekám, kdy dostanu ten infarkt.
březen 19, 2019 15:49
... : mamča
*deeres* Nesmíš číst příbalový letáky ! Já mám takové léky, co s vzájemně nesnášejí a jedním "vedlejším účinkem" je smrt, když pominu takové podružnosti, jako infarkt a mrtvici.
Jenže bez těch léků (a někdy i s nimi, pokud mi je kvůli nedostatku na trhu změní) mě vozí uprostřed noci houkačka do nejbližšího špitálu.
Tak si vyber.
A kdybych to ještě zkombinovala s hormonem štítné žlázy, tak abych se pro jistotu každý večer uložila do postele v rubáši, aby se mnou pak neměli moc práce. smilies/cheesy.gif
březen 19, 2019 16:07
... : *deeres*
Já naštěstí neberu nic jiného, než ten euthyrox a až doteď, protože jsem byla v pohodě, tak mne nenapadlo si ten papír přečíst. Směrodatný pro mne stejně je krevní rozbor, tam mám jenom mírně zvýšený cholesterol a to jenom proto, že mám hodně vysoky HDL. Neměla bych pořád baštit ty vlašáky.
březen 19, 2019 16:17
... : Moira
Deeres,
ty myslis, ze vlasaky zvysuji cholesterol? Ja je jim taky furt, ale zatím jsem si cholesterol nekontrolovala. Asi zajdu k doktorovi...
březen 20, 2019 07:59
... : *deeres*
Moiro, klídek, jsou bohaté na polynesaturované tuky, takže ano. Jenže oni zvyšují ten hodný a ten my potřebujeme, aby nám nevrzaly klouby. Když denně sníš tak deset kousků, tak je to v pohodě.

Nechat si občas preventivně zkontrolovat hladinu cukru, celkový cholesterol (LDL i HDL), triglyceridy a i tlak, to by měl každý, kdo už má na zádech nějaký ten křížek. Vědět, ale nenechat si od doktorů nacpat směsici prášků, to všechno se dá upravit stravou. Jenom zlomená noha se neuzdraví dietou a bylinkami. Preventivní prohlídky jsou zadara a když je něco blbě, tak se to dozvíš včas.
březen 20, 2019 10:09
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]