O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ROSS LOWELL A JEHO GAFFA PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 březen 2019

Výsledek obrázku pro ross lowellNení mnoho lidí, kteří mohou říct, že tolik změnili televizní a filmový průmysl. Nedávno zesnulý - 10. ledna -  Ross Lowell si to ale mohl dovolit. Do dějin se totiž zapsal vytvořením nejvíce využívaného vybavení při budování všech kulis – univerzální lepicí pásky gaffa. Vynálezu, který zjednošil i umožnil mnohé. Ať již jde o přidělání kabelů, přidržení či slepení jakýchkoliv kulis, nebo jen je potřeba naznačit herci, kde má stát, není lepší a víceúčelovější pomůcky, než je šedá (černá) speciální kobercová lepicí páska.

 

 

 

 

Magazín Hollywood Reporter připomněl, že držitel Oscara za technické úspěchy Ross Lowell pomohl také vytvořit ideální osvětlení pro velké lokace zvané Tota-light - široce používaný rychloupínací osvětlovací systém. Zároveň se mu připisuje i velký podíl na mnoha fotodokumentech. Byl americký i velmi dobrý fotograf, kameraman, lighting designer, spisovatel a podnikatel;. opravdu změnil filmový průmysl svými dvěma vynálezy. 

 

 

 

 

 

 

 

Trochu víc informací:

 

Výsledek obrázku pro ROSS LOWELL

 V oblasti "provozování kultury" (koncerty, festivaly a podobně, prostě kde je potřeba zvuk a světla) je doma tzv. Gaffa tape. Používá se pro uchycování kabelů a jejich zakrývání, pro všechny možné rychlé opravy, uchycení pyrotechniky, označování, nebo v případě nutnosti i jako montážní prvek. Abych vám to trochu přiblížil - na první pohled vypadá jako normální stříbrná nebo černá páska z OBI nebo Baumaxu šířky 5 cm za 50 -100 Kč kolečko. Ovšem cena téhle pomůcky je cca 300-500 Kč za kolečko, obsahující 50m pásky a vyrábí se dnes již v celé paletě barev, nejčastější je ale ta matná černá a po ní stříbrná.

 

Páska obsahuje kvalitní plátno, tudíž je velmi pevná, ale lze ji správným grifem snadno dělit (ani zuby netřeba), trháním se vůbec nedeformuje (páska z hobbymarketů dá víc zabrat, natahuje se a lepidlo máte potom občas i na ruce). Dobře drží, ale po sundání nezanechává lepidlo, sebemenší stopy, takže je zcela neškodná.

 

Koupit se dá převážně v obchodech nabízejících zvukovou a světelnou techniku. Bohužel i tam vám jsou někdy schopni prodat horší pásku s tvrzením, že jde o Gaffu. Pořádná gaffa je od levných bratříčků opravdu poznat (pevnost, síla, prostě celková kvalita a především cena). Trochu jim nahrává fakt, že Gaffa není obchodní značka, ale nazývá se tak tento typ pásky (má určité vlastnosti vyžadované právě na podiích a u filmu), který vyrábí různí výrobci v různých kvalitách.

 

PAVELKomentáře (3)add feed
... : toulavejV
Díky Pavle za rozšíření vědomostí. Nevěděl jsem, že se tahle skvělá pomůcka na všechno možný takhle jmenuje. Byla to první věc, co jsem si vždycky na cestě po Americe koupil a přivezl do Čech v době, kdy se tu ještě nekoupila. Mnohokrát mně pomohla. Jenom na opravu proražený benzínový nádrže nestačila :-), což se ukázalo ale až za 3 dny!, že benzín se s ní nedá definitivně ucpat. I v Čechách jsem si ji už koupil, ale ta z Ameriky je mnohem kvalitnější. Ostatně jako bohužel mnoho jiných běžně používaných věcí, což bohužel většina lidí nemá možnost porovnat . . .
březen 15, 2019 10:43
... : toulavejV
. . . a někde týhle pásce říkají silvertejp (pokud je stříbrná) . . . a taky ji používají všichni únosci a zločinci všeho druhu v amerických kriminálkách :-) . . .
březen 15, 2019 11:06
... : *deeres*
Tady se prodává jako montážní páska, žádná textilie, plast,asi to nebude originál.
Únosci a zločinci by jí asi použít mohli, ale na všechno nestačí, nejenom benzin, ale časem ani voda jí neudělá dobře, pokud jí použijete natvrdý plast. Ale stříbrná je, to jo.
březen 15, 2019 12:26
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]