O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KVANTUM DÁRKŮ, KVANTUM LÁSKY PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 březen 2019
 Dobrý den, Danielo. Ráda bych se zeptala na názor a zkušenost Vás i čtenářů. Nějak se v poslední době nemůžeme shodnout s mou sestrou na více věcech, ale velká neshoda panuje ohledně dárků pro mou dcerku. Abych trochu přiblížila situaci: dcera má mimo mě s manželem jako nejbližší příbuzné tetu - mou sestru, dědu s babičkou a jednu prababičku z mé strany. Nejbližší příbuzní z manželovy strany bohužel již nežijí.


 

 

No, a má sestra se i vzhledem k tomu, že svoje děti nemá, na mojí dceru dost upnula. Což by samo o sobě nemuselo být špatně. Ale mám pocit, že si ji zkrátka snaží koupit. Už při předchozích dárkových příležitostech bylo dárků celkově více, než malé dítě zvládne pobrat, navíc dostávala dárečky pokaždé, když se viděly (což v létě na chalupě bylo každý víkend). To jsem jí sice rozmluvila, o to více se to ale tyto Vánoce zvrhlo.

 

Vždycky jsme to měli tak, že jsme dostávali spíše více menších dárků, ale teď to podle mě překročilo únosnou mez. Dcera dostala tolik věcí, že bych to ani já z hlavy nedokázala vyjmenovat.

 

Na Štědrý den jsme byli pouze ve třech, dcera dostala 4 dárky plus 1 balíček s oblečením, A bylo to tak úplně super, na vše byl čas, s každou hračkou jsme si společně pohráli a prožili jsme úžasné rodinné odpoledne. Ale následující 2 dny jsme měli oslavy s tetou a prarodiči, a další den návštěvu u prababičky. A během těchto 2 dnů dostala dcera dalších 39 dárků a 36 kusů oblečení.

 

Dárky to byly od malých, typu pralinky či čaje, přes 8 kusů plyšáků, knížky, hračky všeho druhu, až po koberec a velkého drahého plyšáka na baterky, který se hýbe a vydává zvuky. Část těch věcí byla od prarodičů, ale většina z nich byla v režii mé sestry (prarodiče částečně přispěli finančně). Mimo jiné jí tím prý musela vynahradit i to, že nedostane dárky od manželových rodičů, kteří již zemřeli.

 

Podle názoru mě a manžela to bylo naprosto přehnané. V ty dny probíhalo rozbalování dárků jak na běžícím páse (dárky samozřejmě dostávali i všichni ostatní, i když v menším počtu). Ale hlavně, nejen že si dcera v ten den s málokterou věcí pohrála, ale i následující dny byla roztěkaná, skákala od jedné hračky ke druhé a vlastně pořádně nevěděla, s čím si hrát. I když jsme část odložili, že si s nimi bude hrát později, tak pořád je hračkami zavalená, což podle mě vůbec není dobré.

 

Snažila jsem se to se sestrou řešit, že to je přehnané, že společně strávené odpoledne s pár dárky považuji za mnohem větší dar než kupu dárků skládaných na jednu hromadu. Že se už bojím dalších dárkovacích přiležitostí, protože vidím, že se množství dárků stupňuje, a že se mi ani nelíbí výběr některých těch dárků - např. panenka s piánkem, které po zmáčknutí hraje pořád dokolečka jednu velice otravnou krátkou melodii; věci, ze kterých hned po vybalení začnou odpadávat kvanta flitrů, noví plyšáci, přestože dosud měla jen pár oblíbených a na ostatní se doma jen snášel prach, koberec, který rozměrově do dětského pokoje nesedí a další.

Výsledkem bylo jen to, že prý se mi nedá zavděčit, že jsem sobec a že se nedá ve výběru dárků omezovat.

 

Sestra nějak nechápe, že dcera si opravdu moc užívá čas strávený s ní. To, jak spolu dokážou blbnout a bezstarostně se smát, je jiné, než když jí my jako rodiče průběžně vychováváme, což se neobejde bez občasného krocení vášní, poučování a okřikování.

Přijde mi zbytečné to kazit tou materiální stránkou. Že dcera je ve svých 3 letech dosud tou nezkaženou duší, co jí udělá radost i „jen“ jmenovka na dárek ve tvaru roztomilého medvídka. A že nechci, aby z ní vyrostl rozmazlený spratek. A v neposlední řadě i jeden praktický argument - máme relativně malý byt a po těchto Vánocích jsme museli pořizovat novou skříňku na hračky. Náš byt opravdu není nafukovací a čím větší je množství hraček, tím těžší je udržovat pořádek.

 

A teď k mému dotazu.

Přijde vám to také přehnané? Jak to máte v rodinách vy - kolik děti dostávají dárků k Vánocům/narozeninám/svátku, a máte nastavena nějaká pravidla, ohledně množství, případně, zda rodiče mají nějaké právo veta, co si nepřejí, aby děti dostávaly za dárky? 

 

Omluvám se za dlouhý dotaz a předem děkuji za odpověď.

 

DANA

 

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : mamča
My jsme se před posledními Vánocemi dohodli, že dárky už budou dostávat jenom děti a babička (90). Je nás už moc, všichni jsme dospělí, a vymýšlet dárky pro dospělé (synové a snachy) už neumíme. Oni mají jiné zájmy a jiná kritéria výběru, nehledě na to, že mají i několikanásobné příjmy oproti nám.
I pro vnoučata se ptáme, co by se jim hodilo a co by jim udělalo radost, protože 150tý plyšák už opravdu velkou radost neudělá.
Rodiče vnoučat nám pokaždé pošlou link, a my to objednáme. Spokojenost je na obou stranách.
Jinak vnoučatům při různých příležitostech přispíváme na Stavební spoření, nebo zaplatíme lyžařskou školičku, či první tenisovou raketu.
Nemá smysl zavalovat děti dárky, ze kterých jsou rodiče rozpačití a děti to jen zastrčí do krabice s ostatními "krámy".
březen 12, 2019 06:32
... : *deeres*
S tvojí ségrou asi nebude kloudná řeč. Nějak musíš zasáhnout ty, protože prosby a upozornění budou nejspíš platné, asi jako házení hrachu na zeď.¨
Můj švagr přemíru dárků vyřešil jednoduše. Kluci si je směli při darování rozbalit, trochu si i pohrát, pak jim je zabavil a šli do koše na dárky. Každý den si kluci pak mohli vytáhnout po jednom dárku z koše a večer ho tam zase vrátit. A to dárky pro ně zdaleka nedosahovaly k desítkám množství.
Pokud by to tak bylo, nejspíš by jim většinu zabavil ještě nerozbalené a dostávali by je postupně.

březen 12, 2019 09:00
... : Milene
Těžká rada. Ty v tom máš s manželem jasno. Ale sestru musíš přemluvit a to půjde asi těžko.
Já trávím vánoce společně se dvěma vnuky. Snacha chce pro malého jen jeden dárek, protože mají ještě jedny vánoce s jejími rodiči. Vždycky se dohodneme jaký. To je takový ten hlavní dárek. Ale protože starší vnuk od dcery dostane samozřejmě více dárků, protože už další vánoce nemá, tak se vždycky ještě vymýšlejí další drobnosti pro malého, aby mu to nebylo líto.
březen 12, 2019 09:27
... : Sandra
Já bych sestře řekla, že ať si malé koupí, co chce, ale že všechny tyto dárky zůstanou u ní a dcerka si s nimi bude hrát u tety. Tím se ti vyřeší většina problémů, dcera tu přemíru věcí bude mít jen občas, nebude vám to doma překážet a sestra až bude pořizovat třetí skříň na hračky, tak možná ten svůj postoj přehodnotí... My to tak děláme s hračkama, co dostanou děti od tchánovců, domů berem jen oblečení. Děti jsou vždy nadšené když tam přijedou a tu svoji věc tam znovu objeví... jako by to dostali pokaždé znovu.
březen 12, 2019 09:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]