O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


CHCETE ZDRAVÉ POTRAVINY? DRZOST, VZKAZUJE BRUSEL! PDF Tisk E-mail
Pondělí, 11 březen 2019
Nejdřív jsem to zaslechl z rádia. Neposlouchám až tak pozorně - taková kravina, no nic, jen jsem se asi přeslechl. Ale bohužel, nepřeslechl. Cituji: "Evropský komisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis v pondělním dopise českému ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi (za ČSSD) požádal o ukončení českých mimořádných opatření v oblasti hygieny potravin souvisejících se salmonelou v polském hovězím.

 

 

 

Komise posoudila českou stranou zavedené kroky a došla k závěru, že se „zdají být nepřiměřené incidentu“...

Pokud by se veterináři rozhodli opatření nerušit, nejspíš by ze strany Evropy přišly “sankce".

Tak máme, co jsme chtěli. Nepřísluší vazalskýmu státu kontrolovat, co jinde nežerou a pošlou do Česka. Od toho máme EU a EK, aby rozhodli, co je pro Česko dobrý.

 

Výsledek obrázku pro salmonela

 

A když se z Brusele zařve "žerte a nekecejte", musíme žrát a nekecat. Jinak přijdou sankce!

Zpochybňování EU jeví se dnes daleko větším zločinem, než kdysi zpochybňování vedoucí úlohy Strany.
Aspoň teda i na to budu myslet při květnových volbách do EU.

(Do delšího komentáře se mi nechce, taky by s ním mohla mít Kudla popotahování.)

PEPÍK – jinak zvaný NČ

 

 

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/ukoncete-mimoradne-kontroly-masa-z-polska-zada-cesko-evropska-komise-odmitame-reaguji-veterinari.A190228_174612_ln_zahranici_ele

 

 

 

 

Komentáře (13)add feed
... : mamča
Jo, taky jsem to četla.
Asi se stanu vegetariánkou. Ale ona ta polská (a jiná dovozová) zelenina není o nic lepší...
březen 11, 2019 07:20
... : Míša šíša
Přesně tohle mě dost vytočilo (stejně tak i reakce polského ministra zemědělství). Neuvěřitelná drzost, arogance a očividné pohrdání Českou republikou a jejími občany. Evropskému komisaři bych (mít tu moc) naservírovala hovězí na talíř s upozorněním, že se jedná o maso z Polska, ovšem bez zakázané kontroly, a donutila bych ho to sežrat.
březen 11, 2019 08:08
... : *deeres*
Já to už tady psala, dávno tomu, co jsem jedla k snídani topinku s máslem a k tomu vejce s pěkně ještě tekoucím žloutkem. Stejně tak, bych si nikdy a nikde nedala žádný steak blue rare,rare, medium rare,medium, nebo medium well a pak už je jenom pořádně propečený skrz naskrz a podešve už nejím.
Se salmonelou problém nemám, ta se odstraní vařením a pečením a také čistotou náčiní, nářadí a kuchyňské desky. S čím problém mám, tak to jsou polská jablka, nějaké to kilo s pesticidy jsem už určitě snědla.
Měli bychom být vděční EU komisaři pro zdraví a bezpečnost potravin, protože podle posledních výzkumů italských vědců, salmonela zlikviduje rakovinu. Takže Vytenis Andriukaitis to vlastně dělá pro naše zdraví smilies/grin.gif
Fakt, nekecám, můžete si přečíst zde:
https://tn.nova.cz/clanek/magazin/hi-tech/veda/salmonela-novou-zbrani-proti-rakovine-nici-
nadory.html

Jenže náš ministr to s námi tak dobře nemyslí, podle posledních zpráv, odmítl skončit s kontrolami a ty mohou tak pokračovat až do půlky března. Pak Poláci najdou salmonelu a pesticidy v českém pivu a nebudeme si muset nic vyčítat a navzájem se dále budeme všichni trávit srágorama.
březen 11, 2019 08:10
... : NČ
Už jsem ten vzteklej povzdech psal asi před 10ti dny. Něco málo se změnilo, ovšem neuvěřitelná arogance toho litevskýho komisaře se ani změnit nemůže.
Ono to prej je všechno tak, že Poláci pobírají od EU nesrovnatelně vyšší dotace na měrný jednotky v zemědělství, než Česko, právě proto, aby mohli krmit hlavně zahraniční řetězce a aby to u nich Češi kupovali, a tím de facto likvidovali vlastní českou produkci. Přesně tak nám to vyjednali naši "reprezentanti" v čele s Husákovým normalizačním komunistou Teličkou. Odmítání polskejch zemědělských šmejdů je teda v přímym rozporu se zájmama EU.
Takový ty dnešní kecy našich tzv. politiků "nakupujte český výrobky", jsou ovšem naprosto stupidní:
Zaprvé, jak to poznám (štítek na obalu snese všechno)?
Zadruhý, při těch bídnejch platech a penzích si drtivá většina nakupuje podle ceny.
Zatřetí, jestliže u stejnýho produktu existujou rozdílný ceny, nevěřím, že by koncoví prodejci byli takoví poctivci, aby toho nevyužili ve svůj prospěch.
březen 11, 2019 08:46
... : mamča
NČ : Přišlo mi E-mailem :
Modré a červené ovály na jednotlivých baleních jsou důkazem, že maso opravdu pochází od místního zemědělce a jeho původ je tedy prokazatelně český.

Pokud budete kupovat maso, tak české maso, skutečně Z ČESKÝCH CHOVŮ, JE OZNAČENO KÓDY:CZ15 – vepřové, CZ333 – hovězí.Pokud to má jiné kódy, CZ a jiné číslo, tak to není české maso!!!! Je to pouze v Čechách balené!!!

březen 11, 2019 10:26
... : NČ
Mamčo, tak teda jo. Ale neměj mi to za zlý, já už prostě nevěřim ničemu! Když to nemám od kamaráda Fandy ze statku, nebo od kámošky z Nymburga, nevěřim! Přesto kupuju a aspoň hodinu vařim nebo dvě hodiny peču. Řízky z kuřecích prsíček už nedělám, to se nikdy nepropeče uplně skrz, dřív bych spálil strouhanku. O grilovaných kuřecích kouskách ani nemluvim. Je mi to líto, měl jsem to všechno moc rád. Jasně i vajíčka s tekutym žloutkem, nebo míchaný, napůl tekutý, nebo na másle olský oka s tekutym žloutkem, mňammm, ale UŽ NE, NIKDY!
Tuhle jsem měl 15 deka šunky a pak ještě 10 deka studený klobásy z našeho uzenářství U Janičky. Chutnalo to dobře, ale pak dva dny a noci na blití a s*ačky s teplotou - to už nikdy! To radši obalenej pravej Hermelín z bůhvíčeho, určitě ne ze sejra, ale aspoň se to nechá strávit bez následků.
A jen vzpomínám, jak kdysi, někdy kolem r. 87 - 88, varovaly svý příhraniční obyvatele rakouský a německý noviny před konzumací českýho masa, mlíka, vajec, jogurtů ...
březen 11, 2019 11:40
... : *deeres*
A já si zase vzpomínám, jak příhraniční Rakušáci v Budějicích ve velkém nakupovali naše trvanlivé salámy a tvrdili, že to mají pro psy. Ono to totiž bylo jedlé a pro ně za hubičku.
To, že tehdy jejich noviny varovaly před našimi potravinami, tak to nebylo nic jiného, než konkurenční boj. Také na kdejakém obchodě visela cedule varující před českými zloději, pánbu v zastoupení Merkelovou je za to potrestal.
březen 11, 2019 12:14
... : doktor
Pepo tleskám.Řekl jsi to dost drsně,ale výstižně.Díky.
březen 11, 2019 12:26
... : mamča
NČ : Řízky z kuřecích prsou je dobré rozříznout podélně a vytvořit tím tzv. sloní ucho. Je to hned tenčí, pak trochu naklepat, obalit a vrznout na pánev - nejlépe na sádlo, to neprská a nepřepaluje se tak rychle jako olej. A Salmonelóza mizí jako mávnutím proutkem.
Vejce jsem vyřešila vlastním chovem slepic, což Ty mě na pavlači asi nebudeš následovat.
Ale určitě máš někde kamaráda/dku, co by vejce z domácího chovu uměla obstarat. Škoda, že už nejsem v Praze. Sice na naše vejce stojí fronta, ale rozdělila bych se i s Tebou.
březen 11, 2019 13:28
... : NČ
No dobře, mamčo. Kuřecí řízky odjakživa prokrajuju na tenčí plátky, tak max. do 1 cm, nenaklepávám. Pak obaluju běžně, mouka, vejce, strouhanka, pak ještě znova vejce, strouhanka (je to křupavější). Jenomže salmonela si žádá k zahubení nejméně 75 stupňů C po dobu aspoň 10 minut. A to sotva odhadnu, jestli uvnitř bylo obojího současně dosaženo. Proto jsem s tím skončil a sebe i vnuky krmím kuřecím nebo vepřovým gulážem dle vlastního recepisu:
Do zlatova opražim kostky z půl kila masa, vedle opražim cibuli, smíchám dohromady a naházím na to hrubo pokrájený dvě nebo tři papriky (zelený nebo červený, to je fuk, podle toho, co je zrovna v akci), dvě nebo tři hrubo krájený rajčata, jednu nebo dvě posekaný feferonky, sůl, zaleju vařící vodou, nadrobím jednu kostičku masoxu, malou lžičku hořčice a malou lžičku kečupu, přiklopím alobalem (pokličku jsem někde ztratil) a nepatrným varem vařím - z kuřecího asi 50 minut, z vepřovýho asi 130 minut. Když je třeba, doleju kapku vařící vody. S rohlíkem výborný. Pokud k tomu mají bejt knedlíky, tak o trochu víc vody a lžíci granulovaný jíšky.
Takhle jsem to vymyslel zcela sám, ovšem nevylučuju, že to už někdo dávno vymyslel též a třeba se to ani nejmenuje guláž ...
březen 12, 2019 04:47
... : mamča
NČ : To vypadá jedlý. smilies/cheesy.gif
Taky dělám kuřecí guláš, ale kořením stejně jako hovězí nebo vepřový. Jenom přidávám trochu kari, protože kuřecí maso nemá žádnou chuť.
Jseš príma děda, co se dokáže postarat se vším všudy. (palec nahoru)
Můj muž je fajn chlap, ale uvařit umí akorát čaj a kafe. Moc jsem ho rozmazlila.
březen 12, 2019 06:15
... : NČ
Neřek bych, že jsem dobrej dědek. To jen nouze naučila Dalibora housky.
A taky je fakt, že občas něco zkusím novýho, ale když se to naučím a třikrát se pak zdaří, přestane mě to bavit. Třeba knedlíky jsem dotáhl až k dokonalosti. Lepší, než od maminky. Ale sám pro sebe? Ani náhodou, to uplně stačí nalámat rohlík. V koření se nevyznám, takže vlastně jen ty feferonky. Když někdy omylem zahlídnu třeba Pohlrejcha v televizi, žasnu. Snítku z týdle kytky, pak z jiný kytky, pak z další kytky … to bych se jen z těch všech kytek po ***. Bych chtěl vidět, kdo má doma takhle trvale u pazoury k dispozici deset květináčů. A toho nádobí, co přitom zasviní. Ani omylem! Nojo, on to asi pak mejt nemusí. Tak ať si to narve ...

březen 12, 2019 10:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]