O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VAKCINA PROTI HPV VIRŮM PDF Tisk E-mail
Pátek, 01 březen 2019
Výsledek obrázku pro očkování proti papilomaviruV rámci Evropské unie bohužel patříme k zemím s nejvyšším výskytem rakoviny děložního čípku. Čím dál častěji se navíc toto onemocnění vyskytuje u mladších žen a dívek a zákroky na děložním čípku podstupují mladé ženy již od 25. roku věku. Množství těchto zákroků, takzvaná konizace, roste. Podle lékařů ji každoročně absolvuje konizaci 12 tisíc žen. A to samozřejmě s sebou nese rizika související s budoucím těhotenstvím či předčasným porodem a představují psychickou zátěž. V České republice se objeví každý rok rakovina děložního čípku u tisícovky žen a téměř 400 z nich umírá.

 

 

 

V současné době u nás žije s touto diagnózou více než 16 tisíc žen. V počtu rakoviny děložního čípku jsme před většinou vyspělých zemí. Jedním z důvodů je i fakt, že velká část žen u nás stále podceňuje pravidelné preventivní gynekologické prohlídky. Přitom cytologický stěr dokáže odhalit změny na děložním čípku, a tím umožnit včasnou léčbu potíží.

 

 

Výsledek obrázku pro očkování proti papilomaviru

Od dubna 2012 je hrazeno očkování proti lidským papilomavirům z veřejného zdravotního pojištění dívkám od 13. do 14. roku věku. Dívkám jsou hrazeny všechny tři dávky očkovací látky v případě, že první dávka bude aplikována nejdříve v den dovršení třináctých narozenin a nejpozději den před jejich čtrnáctými narozeninami. V tomto věku není organismus zatěžován jinou očkovací látkou, tudíž pro něj nepředstavuje žádnou zátěž.

 

 

 

Od ledna minulého roku začaly platit změny v očkovacím kalendáři. Nově zdravotní pojišťovny hradí například i očkování proti papilomaviru rovněž chlapcům ve věku 13 let. Čeští lékaři po hrazení vakcín proti vysoce rizikovým lidským papilomavirům (HPV) i pro chlapce volali už několik let, běžné je například v Rakousku nebo Austrálii – zde je proočkováno osmdesát procent ročníku dvanáctiletých.

 

U žen ve věku 15–44 let je rakovina děložního čípku po karcinomu prsu druhou nejčastější formou rakoviny. Rakovinu děložního čípku způsobují některé kmeny lidského papilomaviru. Různé studie potvrdily přítomnost lidského papillomaviru u více než 90 % případů rakoviny děložního čípku. V zemích, kde probíhají screeningové programy, se výrazně snížil výskyt rakoviny děložního čípku a souvisejících úmrtí.

 

 

  • Existuje více než 200 typů HPV, přičemž 14 z nich může způsobit rakovinu. Vakcíny nechrání před všemi nebezpečnými papilomaviry! Silgard i Cervaix obsahují vakcinační složky pro prevenci papilomavirových nákaz typu 16 a typu 18. Silgard navíc i vůči typu 6 a 11, které jsou původci vzniku genitálních bradavic. I když očkování proti HPV nákazám patří mezi vysoce účinné, nemusí ochránit každého. Důležité je vědět i to, že nechrání vůči jiným pohlavně přenosným infekčním chorobám.
  • Očkování má největší efekt před zahájením pohlavního života: Nejnovější data prokázala 93% ochranu v prevenci těžkých přednádorových změn na děložním čípku bez ohledu na typ HPV viru.
  • Očkování sice neléčí probíhající infekci či již vzniklou nemoc, ale může ochránit před infekcí budoucí, což ocení ženy, které již pohlavním životem žijí.

 

Za rakovinou děložního čípku stojí vysoce rizikové typy lidských papilomavirů, které se přenášejí nejčastěji pohlavním stykem. Tyto viry mohou vyvolat i jiná onemocnění, jako jsou rakovina vulvy, vaginy, penisu, řitního otvoru či hrtanu. Navíc se u nás výskyt zmíněných nádorových onemocnění rovná pouhému zlomku ve srovnání s počtem žen trpících rakovinou děložního čípku.

 


 NECHALI ČI NECHÁTE SVÉ DCERY A SYNY OČKOVAT?

JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR NA OČKOVÁNÍ?

 

d@niela

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]