O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VY NÁM MASO? TAK MY VÁM PIVO!!! PDF Tisk E-mail
Pátek, 22 únor 2019
Poláci prý začnou s kontrolami českého piva. Například se bude zkoumat množství sladu, alkoholu nebo způsob skladování. Tamější ministr zemědělství J. K. Ardanowski to uvedl pro polskou rozhlasovou stanici TOK FM. Reagoval tak na oznámení, že Česko začalo kontrolovat veškeré hovězí maso, které se přiveze z Polska. „Nechceme to oplácet, ale pokud budeme vydíráni, nic jiného nám nezbývá,“ řekl ministr. "Takže je třeba začít kontrolovat české pivo. Můžeme velmi pozorně zkontrolovat, jestli vždy odpovídá teplota, trvanlivost, obsah sladu, alkoholu. A další parametry..."

 

 

 

Česko začalo s kontrolami masa poté, co veterináři objevili zásilku 700 kilogramů polského hovězího kontaminovaného bakterií salmonely. Ta u tohoto typu masa není častá, ale může být tím nebezpečnější, protože hovězí se často konzumuje málo tepelně opracované, v některých úpravách i syrové. Vaření salmonelu ničí.  Maso se dostalo na pět míst do Česka a také na Slovensko. Podle všeho je ale většina už zkonzumována…

 

 

 

Výsledek obrázku pro školní  omáčka "UHO"

Ze zhruba 700 kilogramů polského hovězího masa se salmonelou, které skončilo v Česku, se do tepelně upravených pokrmů nebo potravin dostalo přes 117 kilogramů.

 

Více než polovina tohoto množství se po tepelné úpravě snědla na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži, informovala Státní veterinární správa.

 

Největší část masa, která se už nedá vrátit nebo zlikvidovat, protože byla zpracována, šla z valašskomeziříčské společnosti MP Krásno.

 

Podnik ho poslal deseti subjektům, mezi nimi byly kromě gymnázia, například základní a mateřská škola v Sehradicích nebo Kroměřížská nemocnice.

 

 

 

 

Jenže rozdíl je v tom, že české pivo s žádnou salmonelou či jiným podobným svinstvem nikdy spojováno nebylo.

Tak fajn, ať si nechaj svý hovězí, my si necháme svoje pivo, a ať si oni pijou svoje....

 

 YVETA


 

 

 

 

Komentáře (7)add feed
... : mamča
Chování polského ministra je dětinské, ale v jednom má pravdu. My jsme si zlikvidovali zemědělství, chov dobytka, cukrovary...a další, a ztratili jsme soběstačnost ve výrobě potravin. Proto nám nezbývá, než od nich to jejich podřadné maso (vejce, drůbež, zeleninu) odebírat.
Sice si můžeme namlouvat, že "já ne", já nic polského kupovat nebudu, ale stačí to přivézt, přebalit, a už víme houby, odkud jídlo pochází.
A zatímco Poláci pěstují v obřích sklenících dotovanou zeleninu a díky tomu za nízkou cenu prodávají, na našich úrodných polích stojí obludné montované haly skladišť a montoven. Lidé, co dříve pracovali v zemědělství, buď nemají práci, nebo otročí za pár korun v montovnách.
No, hezky nám to tenkrát "naši mocní" v Bruseli vyjednali.


únor 22, 2019 06:32
... : *deeres*
S tím "my jsme si zlikvidovali", bych byla opatrná. Byli to prodejní politici, kteří nám vyjednali špatně podmínky pro zemědělství.
Snažím se nakupovat české potraviny, ale ani na trzích nemáte záruku, že to je náš výrobek. Byla jsem nakoupit v Kauflandu, nezjistíte, kde to bylo vyprodukováno.Kupovala jsem sterilovaný hrášek
.
Značka Vitae d´oro, 400 gr. kód začíná 335.... za 8,9O Kč.
Značka Znojmia, jejich výrobek i podle kódu by měl být český, také 400 gr za 32,9OKč. Tak to jde moje podpora českému zemědělství okamžitě stranou. Otázka také j,e jestli výrobky značky Znojmia jsou opravdu české, značka přešla pod Hamé a ta je nejspíš od roku 2008 islandského vlastníka. Prase, aby se v tom vyznalo, kdo a co vlastně koupil a na jakém poli hrášek vyrostl.
Podobně to je se značkou Vitae d´oro,čárový kód 335 pagtří Francii, ale ten hrášek vyrostl kde?.
S tím čárovým kódem to je ještě složitější, nejedná se jenom o přebalení, ale identifikuje stát, ve kterém příslušná firma zažádala o registraci k přidělování EAN/UCC. A jste namydlení, ani značka Klasa, není zárukou, nakonec jí stejně teď asi budou rušit.
únor 22, 2019 08:12
... : NČ
Taky jsem užasl. Co to je za "výhružku", nebo "odplatu", že za to, že k nám vozej sra**ky, si budou kontrolovat český pivo? Je to jejich plný právo, jen ať kontrolujou, a když bude závadný, ať nečekaj a vracej. Ale co já jako s tím?
Zatím jsem si naopak sám několikrát zkontroloval nějakých pár polských piv z akcí Kauflandu, a děkuju pěkně, pos*at (podělat) se umím i bez toho, a daleko šetrnějc ke střevům.
V plný pravdě poznávám moudrost věty mý mámy, kdy na mou nechuť k nějaký potravině prohlašovala "hlad a polský vši na tebe …"
únor 22, 2019 09:30
... : NČ
Taky jsem užasl. Co to je za "výhružku", nebo "odplatu", že za to, že k nám vozej sra**ky, si budou kontrolovat český pivo? Je to jejich plný právo, jen ať kontrolujou, a když bude závadný, ať nečekaj a vracej. Ale co já jako s tím?
Zatím jsem si naopak sám několikrát zkontroloval nějakých pár polských piv z akcí Kauflandu, a děkuju pěkně, pos*at (podělat) se umím i bez toho, a daleko šetrnějc ke střevům.
V plný pravdě poznávám moudrost věty mý mámy, kdy na mou nechuť k nějaký potravině prohlašovala "hlad a polský vši na tebe …"
únor 22, 2019 09:30
... : mila1
V Polsku jsem párkrát byla a potraviny tam mají lepší než u nás. To, že se k nám vozí podřadné zboží, je asi proto, že je levnější a firmy holdingu našeho premiéra s tím kšeftují. A co se týče toho nakaženého hovězího salmonelou - tak při kontrolách drůbežího masa z Vodňanského kuřete se přišlo na salmonelu ve třech balíčcích z pěti... Takže asi tak... https://tn.nova.cz/clanek/v-kurecich-rizcich-nasli-salmonelu-nekoupili-jste-si-je-take.html
únor 22, 2019 10:31
... : doktor
Yvet,brávo !!!!!!!
únor 22, 2019 12:25
... : mia I
u nás jezdí pojízdná prodejna s masem do vedlejší obce. Řezník dostal dotaci na automobil. Jinak je to práce, práce , práce. Maso nakupuje regionálních menších jatek. Všechno má pečlivě označené cenou a datem spotřeby a to je u měkkých uzenin jen 4-5 dnů. Je to proto, že do salámů necpe žádnou chemii. Všechno je moc chutné. Má i nadívanou roládu, v létě ochucené špízy, pořád zkouší něco nového. Je zatím mnoho práce. Když jsme dělávali domácí zabíjačky, vím, co bylo práce s přípravou, vlastní zabijačkou, kolik nádobí. A oni čtvrtek, pátek , sobota rozvážejí. V pátek třeba do dvou rozváží po obcích, přijede a připravuje zase várku na sobotu. Oddech mají tak neděli, pondělí.
únor 23, 2019 09:50
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]