O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POMOZTE SI SAMI PDF Tisk E-mail
Úterý, 05 únor 2019
Image result for EXERCISE NECK
Člověk nesmí být otrokem podmínek. Musí si je přizpůsobit, vytvořit si je. Žijeme v 21. století, ale myšlenky máme na úrovni 19. století. Když jsme nemocní, co děláme? Jdeme za lékařem, potom do lékárny. A co můžeme udělat my sami pro sebe? Mohu vám všem něco poradit? Zaprvé si ověřte, máte-li zdravé cévy, klouby a svaly, protože civilizační choroby velice „omládly“. Teď i mladí lidé začínají mít osteochondrózu už kolem třiceti let.

 

 

 


 

Takže - opatrně začněte otáčet hlavu doleva-doprava-doleva, přičemž ramena, krk a záda jsou v klidu. Slyšíte snad nějaké to "chrastění" v krku? Nemusí to bolet, ale za 10 let budete mít i bolesti, stáhnutý krk i svaly. Co z toho vzniká? Migrény, vysoký krevní tlak, bolesti hrudníku a zad. Pokud slyšíte chrastění nebo jiné zvuky, znamená to, že se začínají v kostech ukládat soli, cévy jsou zanesené toxiny, cholesterol a soli se též začnou ukládat v cévách. A jestli s tím nic neděláte, cévy a kosti začnou kamenět. Zpočátku to není cítit, ale za 20 - 30 let se člověk může stát absolutně nehybným.

 

Začněte tedy pokud možno HNED s prevencí civilizačních chorob.

 

Každé ráno, když se posadíte na posteli, zůstaňte s nataženými nohami a snažte se klonit hlavu ke kolenům (ne celý trup), jen hlavu nechte volně viset několik minut, kolik vydržíte.  Zpočátku to bolí a to celkem dost, protože máte zkrácené zádové svaly. Postupem času, zhruba za měsíc, se vám uleví od bolesti zad, kříže, zkrátka páteř dostane to, co potřebuje nejvíc. Mám to od fyzioterapeuta, a s úspěchem vyzkoušeno. Žádné prudké pohyby, vše plynule, nádech a s výdechem pomalu hlavu klonit níže.

 

Odpočívejte s hlavou skloněnou - tzv. bradu na prsa, bude se vám líp dýchat. Okysličí se krev a vydýcháte špatné, co se v těle usazuje.

Přeji trpělivost a pravidelnost. 

 

 

Image result for cvičení na bolavý krk

 

 

 

 

A tady máte navíc pár cviků NA KAŽDÝ DEN:

 

1. Otáčet hlavou doprava - doleva každý den minimálně 20-30krát.  Opakovat tento cvik nikoliv pouze měsíc, ale po celý život.

 

2. „Pište“ hlavou abecedu.  Tento cvik dělejte pomalu, toto upozornění se zvlášť týká starších lidí, aby si neublížili, protože mají stáhnutý krk a ramena.

 

3. Opatrně tahejte sami sebe za vlasy, napomáhá to přílivu krve do hlavy a zásobuje mozek  a kořínky vlasů živinami a kyslíkem.

 

4. Prsty hlaďte a masírujte si pokožku hlavy na spáncích a uši, svaly krku pod zátylkem a za ušima, protože zrovna tam vcházejí cévy do mozku.

 

 

Jestliže bude člověk dělat tyto cviky každý den 20-30 minut, sám sebe zbaví nemoci, nebude se muset bát sklerózy cév, omládne mu tvář a zlepší se celková kondice.

Ostatně, Češi mají pěkné přísloví: „Pomoz si sám a i Pánbůh ti pomůže.  

 

 

Přeji všem, kdo chcete být zdraví a být pánem svého života,

hodně štěstí a spokojenosti.

 
HANKA
 
 
 

 

Komentáře (2)add feed
... : *deeres*
A potom, že se důchodci nudí. Než se propracuji všemi cviky, co se na mne hrnou ze všech stran, tak je z brzkého rána večer. smilies/wink.gif
únor 06, 2019 09:21
... : Josef Kouba
Dnes jsem obdržel email, je od kamaráda původem ze Švýcarska. Na stránkách jsou foto. knihy jež radí jak se dožít delšího věku a kdy zemřeli jejich pisatelé. Smutná zpráva většinou se nedožili 65 let.
únor 08, 2019 03:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]