O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KAŽDÉ PONDĚLÍ MOST!!! PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 únor 2019

Related image

Není nejspíš v tuzemsku člověka, který by neslyšel o nejnovějším televizním hitu, o seriálu Most!. Jeho postavy se setkávají v hospodě s názvem Severka, kde hlásají: „Dycky Most!“. Původně jsem si říkala, že na tento seriál se dívat nebudu. Nemám moc ráda drsnější humor. Ale minulé pondělí, ze zvědavosti, co na tom Mostu mají, jsem si ho pustila…


 

 

 

 

 

Neskutečně jsem se bavila a druhý den se  podívala s chutí na předchozí tři díly. Skvělé!!! Konečně natočila česká televize po nesmírné dlouhé době seriál, za který mě těší, že utratila koncesionářské poplatky. Most!, jak jsem zjistila, trhá rekordy ve sledovanosti. Je společensky nekorektní, dělá si legraci z předsudků, kterými trpí nemalá část české společnosti. Ano, herci v Mostu mají co hrát, ne jako v seriálech, které se tváří strašně realisticky a že jsou „ze života nás všech“, ale přitom v nich všechny postavy a dialogy zoufale šustí papírem, jak jsou nepřirozené a nudné.

 

 


 

Nabízí se srovnání s nedávno uvedeným seriálem Lynč, který se zabývá podobnou tématikou. V Lynči jsem nedokázala ani jednomu Romovi uvěřit, že hraje Roma (ač oni sami mnohdy nepreferují toto označení). Nic nepomohla ani barva kůže. Výkony "Romů" z Lynče byly hodně neromské. Naopak Most! staví na nadsázce, místy hodně svérázném humoru, paradoxu... Přesto mám pocit, že problematiku rasismu otevírá daleko lépe než hlubokomyslný a rádoby emotivně laděný Lynč.

 

Zpátky k Mostu - je skvělé vidět, že dobrý seriál se nemusí stavět jen na hercích, kteří vymetají jeden seriál za druhým. Jak vidno, ke sledovanosti není potřeba zaběhnutého koloritu propagace postavené na provařených ksichtech, drahých rozpočtech a neustálých a všudypřítomných reklamách. Konečně se povedlo něco ze života. Správné hlášky v daný okamžik. (Neuvěřitelné - lidé si seriál pouštějí znovu a znovu, vypisují si hlášky... :-)))

Není divákovi násilně nic podstrkováno, seriál má spád. Na každý nový díl čekají týden co týden statisíce diváků a hláška „Dycky Most!“ se šíří po sociálních sítích takřka jako lavina.

 

Výkony herců i neherců jsou excelentní. Zdeněk "Franta" Godla to je fenomén, který potvrzuje, že dobře vybraný neherec může být poklad. Výborní jsou herci pocházející z brněnských divadel - Erika "Dáša" Stárková - viděla jsem ji v Sama doma, a musím říct, že má docela hrozný hlas... ale s dabingem Honzy Ciny? Aaaaaaah :))) byla úžasná… Nakonec, jako kdyby ten její skutečný k ní neseděl. Ale to je tím, jak skvěle hlas Jana Ciny k ní vybrali. To její “nashle” mě pokaždé baví.

 Michal "Eda" Isteník, Cyril "Farář" Drozda nebo  kterého Dáša zklame, protože už je ženská se vším všudy, a i té role vysloveně sedla.

 

A  Ten je prostě nepřekonatelný. Perfektní herec dnešní doby, mj. doporučuji jeho divadelní představení! V Mostu je dokonalý buran (ale asi se ukáže, že s laskavým srdcem), a hraje skvěle. Perfektně vystihl paradox: je programový rasista z přesvědčení, zároveň sedí u piva s Frantou a mluví s ním jako s bílým (ten dialog o romských skinech mě pobavil), prostě s kámošem. Jiří Schmitzer také svou postavou krásně naboural stereotypy, oceňuji jeho minimalistický styl, který mu sedí…

 

Ale co už - gratuluji všem, kdo se na seriálu podíleli, je vynikající, díky!

 

A těším se zas na pondělí.

d@niela

 

  

Komentáře (39)add feed
... : NČ
A dyť jo. Proč ne. Někdo vdolky, někdo holky.
Mně osobně docela stačej ty dvě fotky a někde napsanej kousíček jednoho dialogu, abych věděl, že nikdy.
únor 05, 2019 07:17
... : *deeres*
Ani mne Daniela nepřesvědčila, abych se na to koukla. Skoukla jsem předtím detektivku s Preissem a Matáskem, natočila si detektivku z Primy s Dlouhým, jako kapitánem Exnerem a řekla jsem si: "Už,nikdy!"
Prošková i Erben jsou mistři české detektivky a filmovým zpracováním v obou případech z toho udělali nelogický hokej.
Ono to je asi jedno, také Modrý kód je kravina s nepřesvědčivými herci a Rapl, ten je pro raply. Na nic z toho se koukat nedá,ztráta času a tak si nepřidám ještě Most.
únor 05, 2019 09:22
... : *deeres*
Docela sranda. Cikán Godla se omluvil za to, že sám sebe nazval cikánem.

Zdeněk Godla udělal fatální chybu. Je Rom, nikoliv Cikán. On to chudák do té doby nevěděl. Pak ale do hry vstoupila Romea a lidskoprávníci a hned je jasno. A Zdeněk se musí pokorně omluvit

Uveřejnily Krajské listy. Přečtěte si to celé, abyste věděli, kam až může zajít korektnost. Takový Othello může být černý, jenom tehdy, když se tak narodil. Ale herecké role , významného bělocha, se klidně může zhostit afroameričan. Snad je to správně, já už nevím, jak korektně popsat barvu pleti, smí se to ještě vůbec? smilies/grin.gif
únor 05, 2019 10:06
... : Milene
Já se Most dívám ráda. Zrovna včera běžel další díl a docela jsem se smála. Některé hlášky jsou výborné. Já bych to porovnala se seriálem Okresní přebor.

Ještě sleduji seriál Příběh služebnice. To ale veselé opravdu není. Je to taková absurdní zvrácenost totalitního režimu.


A kdybyste se chtěli zasmát v kině je docela povedená komedie Holky v běhu. Nejlepší Ondřej Vetchý.
únor 05, 2019 10:45
... : Míša šíša
Seriál Most není rozhodně pro každého diváka. Humor je v něm opravdu drsný, takový chlapský - ale přesně zadající do dané sociální skupiny. Mně se moc líbí, stejně tak jsem byla nadšená ze Čtvrté hvězdy od stejných autorů.
Herecké výkony jsou taky perfektní a i neherci jsou naprosto autentičtí a nepřehrávají nebo naopak nejsou jen nosiči slov. Za mě 10 bodů z deseti.
únor 05, 2019 12:10
... : doktor
Souhlas s NČ a Deeres.
únor 05, 2019 13:02
... : andrea
Ale samozřejmě, že to není pro jemné a citlivé dušičky, seriál pobaví lidi, kteří neomdlí při nějakém tom "nevybraném" slově. Mluví se tam "jak zobák v Mostě i jinde narostl".
Já se začala dívat až po třetím dílu, ze zvědavosti, taky.
A pak jsem si všechno pustila zpětně. Musím uznat, že je to opravdu bezva oddechová věc.
Ale není to pro lidi, co čtou jen Manon Lescaut, chodí jen na koncerty vážné hudby a maximálně sledují vhodné a úctyhodné filmy :-D

Nikomu nenutím, abyste si nemysleli.
únor 05, 2019 16:33
... : Martina P.
Tak takhle jsem se dlouho nezasmála, opravdu díl od dílu zábavnější, sledovat detaily dá zabrat, chce to vidět víckrát - je to vážně promakaný, všechna čest tvůrcům! Musím říci , že tento seriál mě překvapil jak humorem, tak že jej dovolila čt 1 odvysílat, tleskám a poklona..
Opravdu skvělé - a to jsem holka z Mostu smilies/grin.gif
únor 05, 2019 17:24
... : Moira
DYCKY MOST!!!
Super serial, nadhera, ani jsem neverila, ze je dnes jeste neco takoveho mozno natocit. Proste timhle serialem si u me CT spravila reputaci a ani nelituji TV poplatku. Doufam, ze budou pokracovat co nejdele.
Velke diky a vsem tvurcum drzim palce.
únor 05, 2019 18:18
... : Moira
NC,
nevis o co prichazis. To si proste PUST!!
únor 05, 2019 18:18
... : Moira
Ja jsem absolutne nadsena, tohle je tak ceske... NC, tohle si nemuzes nechat ujit..!
únor 05, 2019 18:20
... : Moira
Miso siso,
Ctvrta hvezda taky skvely.
únor 05, 2019 18:22
... : NČ
Jen se skromně ozvu. Myslím, že zrovna nejsem jemná dušička a neomdlívám. Jen mi chybí důvod, proč bych, coby ortodoxní rasista, měl pobírat zrovna druh "mosteckýho humoru", kterej zřejmě tohle dílo nabízí.
Zopáknu a zdůrazňuju, že je to JEN MŮJ postoj. Nic proti nikomu, každej jsme jinej, nikomu nechci nic zvošklivovat.
A ještě pro úplnost: To, že bytostně nesnáším jistý etnika, rozhodně neznamená, že dojím slzy u takovejch kravin, jako je Manon.
únor 05, 2019 18:27
... : mila1
To je vidět, NČ, že vůbec nevíš, o čem to je. Luďan a jeho kámoši že Severky rozhodně žádní sluníčkáři nejsou. Naopak. Jenže je nelze nemilovat. Stejně jako celý seriál. Konečně mám pocit, že zase něco lidi spojilo.
únor 05, 2019 19:52
... : Kern

No, že v tom hledá někdo hlubokou myšlenku, je jeho problém, není to Schindlerův seznam, ale seriál na uvolnění a pobavení.
Martin Hofman a Erika Stárková docela válí, Čvančarka si konečně užívá jiný druh role a jde jí to výborně.
Na CSFD seriál zatím sklízí velmi dobrých 82%.

No a ojedinělé výkřiky zoufalství lidí, kterým se to nelíbí a rádi používají přirovnání, že kdo se na to dívá, musí být stejný blb jako postavy v seriálu - což jsem na webech taky četl, tak na to jsme zvyklí z nejrůznějších diskusí, když dojdou argumenty. Ale i tady jsou v převaze ti, co se u toho "lámou smíchy".
únor 05, 2019 23:48
... : NČ
No fakt nevím, Mílo, o čem to je. Ale tak jo. Když si v pondělí vzpomenu, zkusím teda aspoň chvíli kouknout. Ale nevěřím, že by mě ty nevzhledný neforemný postavy z fotek dokázaly donutit k přelomení smíchem. To se nedaří ani tak osvědčený dvojici Genzer-Suchánek, dokonce se nelámu ani když vystrkujou holý vyžraný pupky nebo holý zadky, při čemž už dočista zlámaný publikum burácí nadšením.
Brýtro všem.
únor 06, 2019 04:41
... : NČ
Ještě jsem si chtěl něco o tom přečíst a zrovna jsem narazil na článek:
"Hvězda seriálu Most! Zdeněk Godla: 5,5 roku seděl v kriminále za loupežné přepadení".
Takže mamčo, odvolávám co jsem přivolal. Nebudu koukat ani na kousek.
únor 06, 2019 05:14
... : Moira
NC,
Genzer a Suchanek - trapne od zacatku az do konce. Most je uplne jiny fenomen. Zkus to!
únor 06, 2019 06:26
... : mila1
Kern: hlubokou myšlenku v tom nehledám. Od začátku seriálu se tak trochu děsím, že to vyzní jako taková ta pohádka o tom, že nezáleží na barvě pleti či sexuální orientaci, všichni se musí mít rádi. No a ono to jako taková pohádka zatím nevyznívá. Je to plné vtipných hlášek, ale i reálných situací (scéna v prvním díle ze samošky, kdy Luďan s nevolí pozoruje Romy, jak si kupují drahý alkohol za tisíce a odjíždějí pak bourákem a on má jen posledních pár kaček na mraženou pizzu),je to uvěřitelné a chvílemi praštěné, ale rozhodně ne hloupé a podbízivé - proto ten ohlas, proto si o tom lidi povídají a hlavně - společně se u toho smějí - doma, v práci, na sociálních sítích, no a i tady, na Kudlance - tolik k tomu spojování, jak jsem zmínila. No a jestli se na to někdo prostě nechce podívat, tak ať se na to nedívá. :-)

únor 06, 2019 07:25
... : NČ
"plné vtipných hlášek". Docela rád bych si pár těch vtipných hlášek přečet. Jestli ovšem jsou k popukání, tak to bych zase nerad popukal.
únor 06, 2019 07:39
... : Moira
NC,
kurna, prestan si hrat na nerudnyho dedka a otevri se novemu. Aspon tomu dej sanci.
únor 06, 2019 12:00
... : NČ
Na nic si nehraju. Jsem nerudnej dědek. Před novým se nezavírám, nesmí mi to ovšem bejt servírováno nestravitelnejma figurama. Dovolil jsem si nakonec požádat o pár těch bombovejch hlášek, abych jako věděl. Tak zase nevim.
Ale to už je fuk. Koprovku nebo rajskou mi taky nikdo nedokáže vnutit, i když pro někoho je to vybraná lahůdka z pravýho argentínskýho hov.
únor 06, 2019 13:37
... : mila1
NČ, stejně jako sis našel, že Golda byl ve vězení, tak si lehko najdeš hlášky z Mostu. Je toho plný internet. Takže tady jde spíš o Tvoje (ne)chtění. :-)
únor 06, 2019 14:44
... : NČ
No pravda, nechce se mi. Ráno jsem nehledal "hlášky", o těch jsem ani nevěděl, ale spíš mě nějak zajímalo, o čem to teda vlastně je. A skončil jsem zakrátko, u loupežnýho přepadení, pak už jsem neměl důvod dál něco vyhledávat. Snad teda bez hlášek nějak vyžiju.
únor 06, 2019 15:03
... : *deeres*
No,jo, ale on se polepšil, jenže zůstal stejně nedovtipnej, protože neví, že není cikán, ale Rom a ještě se za svojí neznalost omluvil neziskovce Romea.
Za kamaráda má Juliuse Oračku, kterému sehnal roli v Mostu, feťáka a kriminálníka.
Protože jsem nerudná babka, která nemá ráda, když se jí něco vnucuje, tak jsem to také ještě neviděla a ani do budoucna s tím nepočítám. Když blbnou davy, tak já při tom být nemusím, úplně mně stačí, co jsem si o tom přečetla.
Možná, že je to žůžo, a užila bych si nějakou tu lidovou sprosťárnu, ale já ČT nějak nevěřím.
Není to náhodou tak, že má seriál ukázat, že cikáni jsou vlastně hrozně fajn, jenom my ostatní jsme jenom hloupí, bílí, xenofobní hajzlové, co nemáme rádi jinak orientované.
únor 06, 2019 17:43
... : Iris
Jsem cíťa, v téhle krajině žiju, takže název Most mě rovnou zpočátku odpudil od koukání a měla jsem k tomu podobný odpor jako NČ. Ale protože jsou ohlasy takové, jaké jsou a také na základě Danielina článku jsem se poctive koukla zatím na 3 díly a musím přiznat, že mě hodně baví se dívat na herecké výkony, jsou skvělé. A také mě dost baví hudební režie, či jak se tomu odborně říká. Prostě fajn písničky, které skvěle doplňují momentální situace. Je to jiné a je to zábavné. Nerozebírejte zase cikány a ČT1, není to dokument, je to zábavný seriál, je to ze života a je to profesionálně udělané dost dobře podle mne.
Najíždím na čtvrtý díl a těším se.
únor 06, 2019 19:30
... : d@niela
Iris a ostatní moje fajn holky,
já taky psala v úvodu, že jsem se prostě na to ze začátku dívala jako na něco eé... Ale nechala jsem se ukecat a teď se mi to fakt líbí.
A těším se zas na pondělí, stejně jako ostatní lidi. Nerozebírám to, protože to bych mohla rozebírat i nějaké bezva pokecání s babama-pejskařkama v parku, kdy se pak vracím v dobrý náladě.
Tohle je opravdu - nevím, jaké už použít citoslovce - super věc, člověk se bezva naladí, zachechtá, není tam žádná krev, ani teroristi, ani politici, ani úžasný umění... je to jako když tam jste a jen ty lidi pozorujete smilies/cheesy.gif

Myslím, že to vejde do "dějin", stejně jako kdysi Homolkovi, Slunce, seno... atd., prostě filmy pro potěchu.

A deeres - ROZHODNĚ - to cikány nijak neopěvuje, to je právě ono, jsou tam přesně takoví, jako jsou opravdu :-))). Se všemi těmi "zápory".



únor 06, 2019 23:04
... : NČ
Já už si teda radši počkám na ČT adaptaci Shakespeara: Rom a Julie.
únor 07, 2019 03:20
... : mila1
Já si myslím, že deeres i NČ jsou oba už dospělí a teď už z principu se na ten seriál nepodívají. Takže bych jim to přestala nutit. Mně takhle všichni nutili Kolju a pak Vratné láhve a podívala jsem se na ně až tehdy, kdy nápor a nadšení všech těch,co už viděli, polevil a mohla jsem si v klidu udělat názor sama. A oba filmy mám moc ráda.
Naše generace je bohužel poznamenána pozitivní diskriminací pro Romy a jako první, když slyšíme, že to bude o Romech, je oprávněná obava, že nám o nich budou vyprávět něco, co není pravda. A budou nám ukazovat pohádku o tom, jak se pěkně dá s nimi žít. Nic takového v Mostu není. Je v tom hodně reality a zároveň i nadsázky, je to humorné, vtipné a když jsem u těch vtipných hlášek - nelze je vytrhávat z kontextu. To pak ztrácejí pointu.
Danielo, dík, že sem tu upoutávku dala. Ukázalo se, že na Kudlanku chodí pořád hodně lidí, kteří se umějí zasmát.
únor 07, 2019 08:54
... : Iris
Danielko, přemýšlím pořád nad tím srovnáním se ságou o Homolkových. Myslím, že to je skvělé přirovnání. Samozřejmě - jiná doba, jiná společnost, jiné vyjadřování. Ale ta syrová realita sedí. Člověk se u toho baví a zároveň je rád, že se na to jen kouká a skutečně to nežije, nevím, jak to líp napsat. Jakoby se člověk díval někomu fakt do kuchyně a ne na hraný film. Pokud jde o Slunce, seno atd., to už pro mne je trochu tlačený humor. Ale spoustu lidí baví, jasně.


únor 07, 2019 10:36
... : d@niela
Včera jsem se koukla na KRAUSE (no, normálně se na jeho pořad moc nedívám, nelíbí se mi, jak se snaží za každou cenu ukázat, jak on je chytrej a ti návštěvníci že mu mají jen přicmrndávat), měl tam právě tohohle super chlápka, Zdeňka Godlu, toho cikána.

A co se stalo: nejprve se snažil zase postaru, ukazovat, jak je cikán hloupej, ale on mu velmi dobře odpovídal, byl úplně přirozenej. Nedělal ze sebe nic, co není, mluvil jak uměl a úplně ho odepsal. Takže v takové polovině času už byl i Kraus docela fajn moderátor.

Ještě jedno: Zdeněk Godla - přišel tam krásně upravenej, skoro jsem si říkala, že to musí být moc hezký pár - a pak jsem viděla i jeho pěknou manželku. Jo, bezva lidi.

A co mne nejvíc odepsalo:

téměř ve všech diskuzích, co jich na tohle téma na internetu je, se o Godlovi a o "Mostu" píše moc hezky a slušně!
A všichni odsuzujou tu neziskovku ROMEA. "Vysvětlili" mu totiž, že se neříká cikán, ale Rom. A dali mu to pěkně sežrat, takže se za to pak omluvil. Ach jo... to je děsný!

Kam se tamti "představitelé Romů" hrabou na jednoho obyčejného cikána?

únor 07, 2019 10:58
... : NČ
Další bombovej seriál ČT, nacpanej bombovejma hláškama, se bude jmenovat KLINIKA. V hlavní dvojroli Feryna, dle potřeby muž nebo žena, chvílema současně obojí.
únor 10, 2019 05:37
... : *deeres*
Já pořád také nejsem přesvědčená, že to není výchovná genderovka. Před nějakým časem jsem nedopatřením shlédla od stejných autoru rodinný dobrodružný komediální seriál Trpaslík. Vlastně jsem viděla jenom závěrečný šestý díl a stačilo. Tak z Trpaslíka ta výchovná lekce trčela zcela prvoplánově.
Možná jste neviděli? Trpaslík byl sádrovej a plnil jedno přání. Vlastně jich mohl plnit nekonečně, ale ta přání nesměla být sobecká. A když si nakonec malá hodná, nesobecká holčička přála věci pro ostatní lidi, trpajzlík se mohl strhat. Jenže, než si stačila přát světový mír, tak jí trpajzlíka ukradli zlí, zlobiví kluci a holčičce zbyly jenom oči pro pláč.
Než na Most, nebo Trpaslíka se raději podívám na absurdní humor v Červeném trpaslíkovi, nebo Ajťácích.Teď v TV jde Teorii velkéo třesku, dá se i stáhnou online. Nikomu ani jedno z toho nenutím, ale přitom se bavím zase já. Není tam snad ani jedno sprosté slovo, tak to asi nebude zase taková sranda.
únor 10, 2019 08:25
... : *deeres*
Prušinovský také natočil "Kobry a užovky". Další veledílo plné vulgarit, zlodějů, feťáků a šmejdů.
Opět v režii ČT.
únor 10, 2019 08:34
... : mila1
deeres: já se Ti divím. Taková chytrá ženská, autorka tolika nádherných příspěvků - naposledy o Evě Olmerové - a musíš se tak ztrapňovat? To opravdu nedokážeš vydýchat, že se většině lidí Most prostě líbí? To musíš jen urážet? To si vážně myslíš, že třeba na Rapla se dívají jenom raplové? A viděla jsi první radu Rapla? Já ano, celou a moc se mi líbíla. Druhou řadu, která momentálně jede na ČT1, nehodnotím, protože jsem z ní zatím neviděla ani pět minut. Nedovolím si hodnotit něco, co jsem neviděla. Kdežto Ty máš asi patent na rozum a po zhlédnutí jednoho dílu Trpaslíka shodíš celý díl. Nezapomínej, že už to není jako za komančů, kdy nám bylo servírováno jen to, co systém uznal za vhodné. Každý se dívá na to, co se mu líbí a zda to je nebo není dobré, nech laskavě na nás. Děkuji.
únor 10, 2019 12:33
... : NČ
Tak abych teda věděl, o co jde, překonal jsem se a pustil jsem si asi prvních 20 minut. Dýl jsem nevydržel. No těbuch!!!
únor 10, 2019 15:06
... : Iris
NČ - no to je něco jako placebo efekt v praxi. Dostaví se to, co čekáš, že přijde.
únor 10, 2019 15:22
... : *deeres*
To bude nejspíš tím, že já většinou nechodím s davem a těžko mne přesvědčíš, že zrovna Trpaslík nebyl prvoplánově výchovný. Jak si jinak vysvětlit, že kouzelný trpaslík změnil rasistovi bílého syna na černocha. Tím, že se mně něco nelíbí, tak tím nejspíš těžko někoho urazím a už vůbec se s tím nemohu ztrapnit.
První řadu Rapla jsem viděla, nejsem zrovna outlocitná, ale poněkud depresivní, takže druhou řadu vynechávám.
A tahle tvoje věta je fakt perla v době, kdy ČT opakovaně porušuje zákon o vysílání, přikazující zachovávat objektivitu a vyváženost:

Nezapomínej, že už to není jako za komančů, kdy nám bylo servírováno jen to, co systém uznal za vhodné.

I já bych ti ráda poděkovala, za to, že si mohu ponechat svůj názor,ale nemohu, protože jsem podle tebe úplně blbá a tak nemám nárok. smilies/grin.gif
únor 10, 2019 15:24
... : NČ
No, Iris, zhruba to jsem skutečně čekal. Vlastně to ještě mý očekávání předčilo tím objevením se bráchosestry. Takže nejen očekávaný, ale navíc ještě neočekávaná oslava úchylnosti! Auuuuvajs!!!
A to jako mi chceš říct, že kdybych už předem netušil, jak asi to bude vypadat a kdo tam bude vystupovat, byl bych nadšenej?
únor 10, 2019 15:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]