O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SVEŘEPÍ ŠAKALI ZAVILE VYLI PDF Tisk E-mail
Pondělí, 28 leden 2019
Tahle větička z legendárního filmu Marečku podejte mi pero se mi občas vybaví, když čtu diskuze pod některými články. Je tu taková partička, alergická na určitá témata, která se okamžitě seběhne, jak se někdo dotkne jejich věci. Někdy si říkám, co určité týpky vede k tomu, aby se pravidelně vrhali na vybrané autory, když stejně vědí, že tím nic nezmění a ničeho nedosáhnout, a dotyčný, či dotyčná, si dál pojedou po své lajně.

 

 

Jediné co mě napadá, že někteří lidé místo výměny názoru se prostě chtějí jen porafat. Naštve je manželka, nedá jim milenka, v práci je šetře šéf, a hoši se holt musí někde nějak odreagovat. A tak sveřepě a zavile vyjí, štěkají, vrčí, koušou, trhají oponenta na kusy. Naštěstí jen virtuálně, i když, upřímně řečeno, ty jejich bezzubé argumenty jsou někdy spíš k smíchu, než aby mohly opravdu uškodit. Maximálně uškodí jim samým, když se ztrapní nelogičností svých výkřiků do tmy.

 

 

Image result for šakali

 

 

A nedělají to jen muži, vybičovaní k agresivitě rozbouřeným či uhasínajícím testosteronem. Také ženy, ty křehké květinky, se do toho umí pořádně obout.

 

Pamatuji jak v mých blogerských začátcích, když jsem nebyla ještě zběhlá v komunikaci na sociálních sítích, si mě velmi oblíbila jistá dámská partička. U nich místo asociace na sveřepé šakaly, se mi spíš vybavovaly čarodějnické šabaty, na které se účastnice slétají na tryskovém koštěti, aby zahájily proces s nějakou novou vetřelkyní, která si dovolila něco hodně drzého. Třeba vypadat jinak, než jak se líbilo starousedlicím, nebo ohledně výběru témat. Samozřejmě teď už chápu, jak to funguje, a nedám se, ale dřív mě to dost trápilo.

Přesto to ale někdy působilo komicky, a člověk se musel v duchu ptát, jak se dámy svolávají. Zda telepaticky, nebo kouřovými signály, jestli mají radary a anténky jako marťané, echolokátory jako netopýři, nebo si dávají vědět zcela prozaicky pomocí mobilů.

Někdy to vypadalo, že jich snad sedí u počítače hned několik, stejně jako čarodějnice kolem ohně, a střídají se v psaní komentářů a plivání jedovatých slin, navzájem se podporují a radí se, jaký lektvar na ubohou oběť chrstnout, a kterou zaříkávací formulku vybrat a tak dlouho jí dotyčné mlátit o hlavu, až se bud vzdá a nebo psychicky zhroutí.

Doufám, že přirovnání k čarodějnicím či šakalům nikdo nevzal osobně a pochopil, že netřeba to bráti doslovně. Nikoho konkrétního jsem tím nemyslela. Mám však pocit, že legrace je tu čím dál méně, přesto zdejší diskuze doslova miluju. Jen díky nim se tu pořád něco děje a jsou často výživnější než články samotné.

Už jsem se tu rozkoukala a tak se také ráda zařadím do určitého hejna a vlétnu do diskuze, jakmile zaregistruji, že je někde nějaká mela.

Ale je škoda, když místo věcných argumentů nebo výměny duchaplných a vtipných myšlenek či neškodných pošťuchovacích hrátek stále častěji dochází k osobním výpadům a urážkám. Jakoby některým lidem docházel humor a nadhled.

Vím, že nejsem první, kdo se nad tím zamýšlí, pár článků na toto téma jsem už četla, ale asi není na škodu, to připomínat a zamýšlet se nad tím častěji.

Libuše Palková

 

 

Komentáře (4)add feed
... : *deeres*
Jenom to potvrzuje, že jsme smečka, která se snaží vyštvat a uhnat někoho, kdo je jiný. Zvlášť viditelné to je u dětí, tam dochází k přímé akci. Jako dospělci máme naši agresivitu potlačenou výchovou.
Díky anonymitě sociálních sítí se pouze jenom utrhneme ze řetězu. A není to jenom u patologických jedinců, takhle se může projevovat i někdo, kdo veřejně působí jako naprostý slušňák.
leden 29, 2019 09:05
... : mamča
Já bych řekla, že klíčová je věta :
Naštve je manželka, nedá jim milenka, v práci je šetře šéf, a hoši se holt musí někde nějak odreagovat.
Pozoruju to i na sobě. Když mě sužují neduhy, jsem nedůtklivá a dokáže mě rozhodit i maličkost.
Pokud se zrovna nacházím někde na diskuzi, a reaguju "zpruzeně", tak ten komentář radši vymažu a jdu se odreagovat jinak.
Nikdy by člověk "neměl nechat cloumat svým majestátem", pokud jde jenom o nějakou virtuální diskuzi.
leden 29, 2019 09:44
... : doktor
Libuško,ano legrace je méně a méně. Humorných,vtipných či ze života "nás hmyzu všelikého " je málo příběhů,povídáníček či vyprávění,ale stále jsou a to je to hlavní.Ale jak praví klasik.... "změna je život",tak se mění i témata v Kudlance.
leden 29, 2019 12:54
... : NČ
S takovejma věcma, to je těžká věc. A někdy člověk zavyje i zavyle, protože měkce to prostě nejde.
Mně se to stává u "argumentace" dogmatama (nebo dle Deer axiomama), tedy tvrzeníma, o nichž se nepochybuje a tudíž se nedokládají argumentama.
Např: "Víme, že si nepočínáme správně, ale je to daň demokracii". Hůůů!!!
Nebo: "Demokracie není dokonalá, ale nic lepšího ještě nikdo nevymyslel" (proč je pak Otec vlasti Největším Čechem?).
Tyhle prázdný a účelový žvásty precizně vystihl Einstein: "Vědci celého světa se dohodli, že TO nejde udělat. Pak se objevil chasník, kterej vůbec nevěděl, že TO nejde udělat ....... a udělal TO".
A tak, když tady na Kudle nebo jinde, kdokoliv zcela vážně a beze srandy (dokonce tomu věří) pronese místo argumentu moudrost, odeslechnutou včera z televize, přesvědčenej o jediný pravdě, "protože to přeci říkala televize, tak to pravda bejt musí". Tak zavyju skutečně zavyle!
Takovym nezapomenutelnym "argumentem" byl kdysi na Kudle výrok jednoho výtečníka: "Já kosmonautice rozumím, protože už jsem několikrát řídil práškovací letadlo". Sorry jako, ale na tohle se měkce zavile zavýt nedá.
V takových momentech si jeden uvědomí, že s tímhle se diskutovat skutečně nedá a nediskutuje, což ovšem ten myslitel pochopí jako svý vítězství. Následný poslání ho do ***** patřičnejch mezí pak bere jako urážku. To mi neva. Klidně ho urazim. Ovšem na Kudle, vzhledem k její lásce a laskavosti, je nepatřičný psát někomu do očí, co si o něm myslím.
leden 29, 2019 17:56
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]