O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZA VŠECHNO MŮŽOU DVEŘE! PDF Tisk E-mail
Pondělí, 28 leden 2019
Related imageJe naprosto normální, že máme hosipa, někdo víc, někdo míň a některé jedince to postihne už v raném věku. Jo, vy nevíte, co je to hosip? Hosip to je zkratka pro HOubelec SI PAmatuji. Mám to asi jako každý, někdy si zaboha nedokáži vybavit potřebnou informaci. Nedávno jsem potkala po letech jednoho známého z mé někdejší práce. Klidně si mně tykal, znal mé křestní jméno, dokonce i moje hodně neobvyklé příjmení, které si většinou nikdo nepamatuje a pokud ano, tak určitě ne správně.

 

 

 

Tak jsem honem začala lovit v paměti, jak se jmenuje. Pak se mi vybavilo, že jeho jméno začínalo na M a někde tam bylo i R. Snad Mirek, Marek, Mojmír, Martin, nebo že by Moravec?

Konečně skřítek, který spravuje archiv v mé hlavě, vytáhl jméno odněkud ze sklepa mozku, ze zaprášeného šuplíčku a dodal do výdejního okénka. Jasně, je to Pepa Kulhánek! Kde mám to M a R? Už vím, Pepa byl vždycky magor.

 

Related image

 

 

Stává se často, že se mi určitý termín nebo název hned nevybaví, a když už dávno myslím na něco jiného, tak teprve „naběhne“. Ne vždycky úplně správně, někdy tam chybí nějaké to písmenko, někdy to udělá divnou přesmyčku a z madony je pak klidně domina...

 

 

 

 - o - o - o -

 

 

Jedna kamarádka má manžela, který bedlivě zkoumá svoji fyzickou i psychickou zdatnost. Ten si někde přečetl, že výzkumný ústav zkoumá krátkodobou paměť a hledá pokusné králíky. Tak se hned přihlásil jako dobrovolník, aby obdržel glejt na to, že vlastně za to nemůže, když neudělá něco, co se mu dělat nechce. A to proto, že mu paměť už tak neslouží.

 

Ve výzkumném ústavu ho posadili do prázdné místnosti, uprostřed stůl, u stolu proti sobě dvě židle. Na jedné seděl on, proti němu vědátor, jehož jméno vepředu i vzadu zdobily tituly. Vědátor ze zásuvky vytáhl desítku předmětů, vyložil je na stůl a dal mu několik minut na pozorování a zapamatování, a pak je zase uklidil. Manžel kámošky je chtěl hned vyjmenovat, ale vědátor si vzpomněl, že nejdříve se musí vyplnit dotazník s nacionáliemi.

 

Když s tím konečně skončili, tak ho vědátor vyzval, aby vyjmenoval předměty, které byly na stole, prý stačí alespoň polovina. Jenže on je vysypal všechny a ještě mu je abecedně seřadil. Tak ho poslali domů s tím, že není vhodný objekt zkoumání a hlavně bez potvrzení, že má problémy s pamětí. Možná má, ale jenom s tou selektivní.

 

Všechno by ale bylo jinak, kdyby prošel dveřmi do vedlejší místnosti, alespoň to tvrdí psychologové z University Notre Dame ve státě Indiana v USA:  Jejich objev je přelomový, neboť zjistili, že projití dveřmi způsobí v mysli proces, který se nazývá “ohraničení události”. Ten oddělí od sebe dvě skupiny myšlenek. Náš mozek uloží myšlenky, které jsme měli v jedné místnosti a připraví nepopsanou stránku pro myšlenky v novém prostředí. Stačí se pak vrátit dveřmi do původní místnosti a uložené myšlenky se nám vrátí zpět.

 

 

Image result for men opening the door

 

 

Tak to se mi po přečtení fakt ulevilo! Nejsem žádný sklerotický blb, určitě za to můžou dveře!

 

Ale může to být ještě jinak, žádná „ohraničená událost“, příčinou mohou být klidně i Emzáci, kteří nám skrz dveře kradou naše myšlenky; jenže zapomněli na zpětnou klapku a než si je vůbec stačí vyzvednout, my svoje myšlenky tímto jednoduchým trikem dostaneme ze dveří zpět…

 

DEERES

 

 

Komentáře (16)add feed
... : Josef Kouba
Já měl největší problémy s ptáky. Snad každému z vás byl představen muž či žena jejich příjmení bylo jméno ptačí. Špaček, Vrána, Kos, Sova, Sojková, Drozdová a mnoho jiných. Já to oslovení vždy zvoral. Zvesela spustím, "dobrý den pane Kos", a odpověd zní, "Špaček prosím, Josef Špaček", a ve mne by se krve nedořezal.
Můj kamarád má 4 dospělé děti, dva chlapce a dvě děvčata. Kluci mají přítelkyně a děvčata jsou pod čepcem, takže přibyli dva zeťové. Tyto dva páry mají celkem sedm dětí, čtyři kluky a dvě děvčata. Navštěvuji je jednou ročně, protože bydlím hodně daleko. Já mám v těch jménech strašný galimatyáš.
Mě žádné chození mezi dveřmi sem a tam nepomáhá. Takže to při návštěvě pracuje takto: "nazdar Honzíku", strejdo..., já nejsem Honza ale Jirka.
leden 29, 2019 00:03
... : mamča
Pepo, a co je to sedmé dítě ? Když sedm dětí = 4 kluci a 2 děvčata. smilies/grin.gif

leden 29, 2019 07:10
... : *deeres*
Jedno dítě mu ukradli emzáci.

Některá jména se pamatují dobře, jiná vůbec. U šváry na u dveří paneláku mají zvonky a u nich nasledující cedulky, hezky za pod sebou seřazené.

Smutný, Němec, Vystrčil, Bobek, Vytlačil

V životě jsem ty lidi nejspíš ani neviděla, ale vyjmenovala bych je i ze spaní, to se nezapomene.
leden 29, 2019 08:55
... : mamča
Ale ty dveře beru. Taky mám problém, že někam jdu, myslím přitom na pět různých věcí a najednou dojdu tam kam jsem měla namířeno, a nevím, co tam vlastně chci. smilies/cheesy.gif
Tak zacouvám do výchozího bodu, a často mi to sepne, pro co jsem vlastně šla.
Ale už to beru s humorem, a říkám si : Bude hůř ! smilies/cheesy.gif
leden 29, 2019 09:37
... : *deeres*
Já bych na ty dveře tak moc nevěřila, spíš si myslím, že když se vrátím do výchozího bodu, tak si uvědomím, co jsem vlastně v té chvíli dělala a následně mi to zapne.
leden 29, 2019 10:02
... : mamča
*deeres* Já ty dveře beru obrazně, jako nějaký předěl. Jinak jsem takový chaotik, že jdu něco dělat, cestou si všimnu, že maj kočky prázdný misky, že některý z kočičích záchodů je naopak plný, cestou pro nový kočkolit si všimnu, že kytky potřebují zalít. Když zaleju kytky, tak se mi do cesty připlete další nutná činnost...a tak jsem za celý den uhoněná jak pes, aniž by za mnou byla vidět nějaká práce.
Už aby bylo jaro, a mohlo se něco dělat na zahradě ! Zatím je tam po kolena vody na kopci... smilies/cheesy.gif
leden 29, 2019 10:24
... : *deeres*
Mamčo, já tomu říkám valit bordel před sebou, až k domovním dveřím, žádný chaotik. Mně touhle metodou, za nějakou chvíli z totálního chaosu, vykoukne uklizený byt.

A na jaro si počkej! Teď nás čeká únor a kdyby zem zamrzla a na ní byla sněhová peřina, do toho už vykouklo slunce, tak to by byla paráda. Zabijačky a masopust, pořád je, co si užít. Na čtyřicítky ve stínu, nejsem zvědavá.
leden 29, 2019 10:49
... : mamča
*deeres* Jo, taky se mi líbí snížek. Když se všechno překryje bílou peřinkou a působí čistě.
Jenže pro mě to znamená časně ráno vzít hrablo, lopatu a koště, napřed odházet sníh ze slepičího výběhu abych je mohla vypustit, pak omést auto, aby bylo připravené, kdyby babička zavolala a pak odmést cestičky na dvorku, abych se dostala kam potřebuju.
Za dopoledne sníh zpravidla roztaje a slepice se zvolna přeškolují na kachny. Tak vezmu kýbl s pilinami a sypu slípkám do vyhrabaných "rybníčků".
Jo, život na venkově je pohádka ! smilies/cheesy.gif
leden 29, 2019 10:57
... : *deeres*
leden 29, 2019 11:33
... : mamča
*deeres* smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif Přesně na tohle jsem si vzpomněla, když jsem odhazovala tu bílou nádheru. Ke konci už jsem snížek taky titulovala dost hanlivě. smilies/cheesy.gif
Teď jsem pro jistotu sjela pro benzín, abych byla připravená, a hádej ? Všude kolem zelená tráva a na silnici kluziště... smilies/grin.gif
Ale stejně bych neměnila.
leden 29, 2019 12:15
... : Josef Kouba
Tyto dva páry mají celkem sedm dětí, čtyři kluky a dvě děvčata.(to jsem vás zkoušel, jak jste pozorní)smajlík zde neumím dát, nějak to nepracuje.

Omlouvám se, prošel jsem dveřmi. Správně je to takto.

Tyto dva páry mají 7 dětí, čtyři kluky a tři děvčata. dokonce jsou mezi nimi dvojčata, chlapec a děvče, Michal a Nina. To jsem dobrý!
leden 29, 2019 13:07
... : mamča
Pepíku, já už jsem se lekla, že mají v některé rodině i "třetí pohlaví", jak je dneska v módě. smilies/cheesy.gif
leden 29, 2019 13:46
... : Josef Kouba
Jak to pozoruji, v sexuální orientaci, je v této rodině vše ve správné lajně. A plán s potomky určitě splnili. Ivan a Jana se vzali před 41 let, uprostřed studia na vysoké škole. Nyní jich zasedá při různých výročích u společného stolu, což rádi dodržují, celkem 15 včetně babičky. A letos přibude další potomek v rodině dcerky Ivanky. Když je tak chválím, tak ještě dodám, že z dospělých má vysokou školu 5 členů, střední 3. Nejstarší dcera Jana má sice jen střední ekonomickou ale zato je z rodiny finančně po tátovi nejůspěšnější. S manželem Michalem, vybudovali za 16 let největší obchodní dům s dětskými věcmi v Čechách.
leden 29, 2019 19:59
... : Sidon
Dýresko, mě zaujala tato věta - Jasně, je to Pepa Kulhánek! Kde mám to M a R? Už vím, Pepa byl vždycky magor.
Se mnou byl na vojně taky jeden Pepa Kulhánek z Prahy, ale magor moc nebyl, teda, nezdál se být. Možná, že sis to jméno jen tak vymyslela, a Pepů Kulhánků je v Praze asi přehršel. A seš si jistá, že to první slovo v tom HOSIP, je HOubelec?

smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
leden 29, 2019 22:39
... : *deeres*
Tvůj Pepa Kulhánek to určitě nebyl, ale magor to byl důkladnej, jenže se jmenoval jinak.
Sidone, ty určitě dobře víš, jaké slovo je místo houbelec správně. smilies/grin.gif
leden 30, 2019 08:27
... : d@niela


Téměř jsem přesvědčena, že jen kvůli mně byla vymyslena ještě další forma toho názvosloví
HOSIP - tedy konkrétně LAHOSIP...

LAutr HO... SI Pamatuje...leden 30, 2019 15:17
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]