O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

OČKOVÁNÍ - ANO? NE? PDF Tisk E-mail
Středa, 23 leden 2019
Výsledek obrázku pro ill childZáškrt, tetanus, obrna, TBC? Ti "chytří" rodiče, kteří odmítají nechat své děti očkovat, by si zasloužili vidět, jaké to je. Řada z těch nemocí je smrtelná, nebo má trvalé následky. Ale i ty, co smrtelné nejsou (tedy ne tak moc nebezpečné) - černý kašel, spalničky, příušnice…- proč riskovat onemocnění a zbytečné devastování organismu? Místo, aby byli rádi, že se je povedlo téměř vymýtit, tak se riskuje. Měli by být vděční, že mají možnost před těmito chorobami chránit. Absolutně nechápu nechuť některých těchto rodičů dát děti očkovat! 

 

Nepříjemné je, že ač dítě mladší pěti let neočkované přijmout do školky nesmí, tak starší už musí, tedy rok před nástupem do ZŠ. A je to pak všechno tím špatným navrch. Neočkované onemocní, a než se to projeví, nakazí zbytečně pár dalších děti. Já jsem například černý kašel měla, už jako dospělá. A nevím, zda si ty „alternativní“ maminky umí představit, jak to potrápí dítě! Přála bych těm, které nechtějí děti očkovat, aby měly možnost se v nějakém dokumentu podívat, jak se takto nemocné dítě dáví příšerným kašlem a dusí hleny.

 

Tak si říkám - pokud je očkování povinné a tedy nařízené zákonem či vyhláškou, co brání tomu, pokud jej někdo odmítne bez vážných důvodů (např. alergie), tak ho obvinit z trestného činu - obecné ohrožení z nedbalosti, s příslušnou sazbou 2 let odnětí svobody. Těm nemocným „vlastní vinou“ – tedy neočkovaným - nechat plně uhradit veškeré náklady na léčbu, na hospitalizaci, rodičům nemocných neočkovaných dětí neproplácet paragraf, neproplácet PN a bylo by to. Lidi přeci slyší jen na peníze; spočítejte jim náklady, připravte je o příspěvky, a proočkovanost bude 100%.

 

 

Výsledek obrázku pro ill child

 

Já vím, já vím, tohle by nikdo asi neodsouhlasil, to se bude jen skuhrat a v době, kdy nejen díky turismu, přicházejí děti do styku s neočkovanými lidmi, kdy je přeci jen větší riziko nákazy, se bude hledat řešení „aby se vlk nažral – a hlavně ta koza zůstala celá“.

 

P.S. Když už někteří rodiče usilují o dobrovolné očkovací kalendáře, proč ještě někoho nenapadl dobrovolný nástup do školy? Třeba až od 10 let, až se “začne dětem chtít” (jako je to už s plenami)? Nebo další chytrou věc: dobrovolnou pracovní dobu pro dospělé; víte kolik by ubylo neuróz a frustrací?

 

d@niela

 

 
Komentáře (4)add feed
... : mamča
V naší populaci je vždycky asi 5% dětí, které z různých zdravotních důvodů nemohou být očkovány. Toho se chytly tzv. biomatky, které své děti odmítají nechat očkovat, s poukazem, že "Vopršálkovic Pepíček taky není očkovaný", a že by to jejich dětem způsobilo újmu na zdraví.
Faktem, který už ani lékaři nepopírají, je, že určité promile dětí skutečně má po očkování následky. Ale ty zdaleka nejsou tak vážné, jako třeba dítě zasažené obrnou.
Mně se nelíbí, že očkovací látky jsou kombinované. Pokud je to proti třem nemocem najednou, budiž. Ale taková hexavaxína už u mě vzbuzuje nedůvěru. Pak stačí, že je dítě oslabené, a některá z těch očkovacích látek může způsobit příslušnou nemoc.
Přesto bych si netroufla nedat dítě očkovat. Jen bych dbala na to, aby v době očkování bylo úplně zdravé. Žádná rýma nebo kašel.
leden 23, 2019 06:59
... : *deeres*
Dcera je narozená v roce 1980, ten ročník byl první, který se neočkoval proti pravým neštovicím a já si pořád říkám: "Co, kdyby?"
Volně žijící virus by se již neměl na planetě vyskytovat, na druhou stranu se nicméně předpokládá uchovávání viru ve vojenských laboratořích některých světových mocností. Pokud by se k těmto vzorkům dostaly teroristické organizace, mohly by být důsledky fatální.
Léčba pravých neštovic není možná, onemocnění by bylo smrtelné asi ve třetině případů a řadě přeživších doživotně zůstaly po prodělání infekce na kůži zohavující jizvy.

Za mne očkování určitě ano proti dětským nemocem a v dospělosti zvažovat další. Nebudu třeba chodit na očkování proti chřipce, když mám dobrou imunitu.....
leden 23, 2019 11:21
... : doktor
Dani ,tleskám a díky vyjádřila jsi to i za mne.
leden 23, 2019 13:03
... : Moira
Ockovani rozhodne ano. Ale setrne, rozlozene do vice let a hlavne NE multivakciny. To si myslim, je ten zakladni problém, proc je ockovani odmitano. Striknout do malého dítěte najednou nekolik smrtelných nemoci mi nepripada moc bezpecne. Pak ke komplikacim snaze dojde. Ockovani je vyborna věc. Hadam, ze 1/3 celosvetove populace tu je jen diky ockovani. Ovšem navrat k jednovakcinam by byl urcite zadouci. Stoji za tim však peníze, jako za vsim ostatne....
leden 24, 2019 06:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]