O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŽIVÉ POCHODNĚ PDF Tisk E-mail
Pátek, 18 leden 2019
Přejít na obsah
ŽIVÉ POCHODNĚ
Strana 2
Související obrázekPoužila jsem množné číslo, protože to nebyl jenom Jan Palach, byli tu i další, někteří jej i předešli: v září 1968 se zapálil na varšavském Stadionu desetiletí polský účetní a právník Ryszard Siwiec. Před zraky tisíců lidí protestoval proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.

 

 

 

 

 

V listopadu 1968 se na hlavním bulváru v Kyjevě polil benzínem a zapálil Vasyl Makuch, na protest proti invazi do Československa. O těchto dvou jsme se dozvěděli až v devadesátých letech. 

 

16. ledna 1969 je následoval Jan Palach. Ale i když se tehdy normalizační režim snažil tyto činy zamlčet, v případě Jana Palacha alespoň bagatelizovat, tak hlas lidu umlčet nedokázal.

 


 

 

 

 

Ano, byli mnozí další – ale aby nám komunisti dokázali, že se nejednalo o organizovaný protest proti začínající normalizaci, byli další sebevraždy jako politický akt zpochybňovány.

 

2. ledna 1969 se v Brně pokusil upálit stavební dělník Miroslav Malinka a studentka Blanka Nacházelová se otrávila svítiplynem. "Neměla jsem tu šílenou odvahu jako J. Palach. Proto umírám tímto způsobem, je to o hodně lehčí," napsala Nacházelová v dopise na rozloučenou.

 


A vlna protestních sebevražd pokračovala: podle dnešních poznatků se od ledna do konce dubna 1969 pokusilo o sebevraždu z politických důvodů 29 lidí, z toho 7 z nich zemřelo.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]