O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MITROCHINŮV ARCHIV PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 leden 2019
Přejít na obsah
MITROCHINŮV ARCHIV
Strana 2

 

 

 

 

 

 

Image result for jan procházka spisovatel

V Mitrochinových zprávách se dočtete rovněž o tom, že KGB chtěla unést prof. Černého a spisovatele Procházku (to je ten, co psal pro Novotného a měl dceru Lenku, která začátkem 80. let psala celkem svěží undergroundové povídky do samizdatu, a teď ji občas zahlídnu na netu, snad Lidovky a snad i někde jinde.

 

No nic, k věci.

Na oba, Procházku a Černeho nasadila KGB dva agenty, předstírající, že jsou západní Němci. Měli je přemluvit k odjezdu do SNR, s odůvodněním jeiich ohrožení v Čechách, ale cílem samozřejmě bylo východní Německo.

 

 

Parta, co je měla v autě odvézt, byla složena z pořádnejch hajzlů, takže si dovedeme představit, jak by s nimi zacházeli… Průser ovšem nastal, když se zjistilo, že Procházka neumí německy, a mluvit rusky, tam, kde by to šlo - zase agent nemohl. No, ministr Pavel stejně měl nasazenou ochranu pro Procházku (ona ta STB prošla ohromnýma čistkama po 68.) Takže je “neunesli”… Tenkrát těch agentů-provokatérů bylo asi 12.

 

 

Další z jeho zpráv například potvrzovala ruské skladiště zbraní v CSSR, v 68, považované za US arsenál, a zas, v těchto zprávách je o tom důkaz.

Nebo je tam doklad o akci s krycím názvem Progres, kterou tehdejší šéf KGB, Jurij Andropov, mířil proti hnutí směřujícímu k demokracii v Československu na jaře 1968.  Podle listu The Guardian hovoří archiv o 15 „zkušených agentech rozvědky“, kteří měli za úkol zaměřit se na řadu lidí v Praze, zejména na redaktory médií a studentské vůdce, s cílem potlačit protisovětské hnutí.

Dá se říci, že všemu se uvěřilo.

 

 

Kupodivu informace o vydání této knihy proběhly českým tiskem bez valného zájmu veřejnosti.

Blbost a strach špionů i kontrolních organizací jsou přitom zaznamenány na každé stránce.

Soupis tisíců falešných dopisů, posílaných státníkům a organizacím svobodného světa, těžko totiž potěší čtenáře Sputniku; může jim připadat i dlouhý a nudný.

 

SLÁVEK KASPERLE

 

(autor článku v té době upřednostňoval

před mistrovstvím světa (i blížící se maturitou na gymnáziu),

tehdejší více než teplé jaro…)

 

 

Komentáře (11)add feed
... : Josef Kouba
Každý stát má tajnou službu a nevidím žádný rozdíl mezi Ruskou a US. Od II světové války prováděla FBI převraty v zaostalejších zemích jako na běžícím pásu.
leden 04, 2019 01:23
... : *deeres*
Ono kdyby se horečně po listopadu v 89.roce nepálily archivy, tak informace by těžko potěšily nejenom čtenáře Sputniku. To by byl tobogan pro ÚSTR, kdyby neproběhla tzv."Lorencova skartace".
Cibulka je cvok, ale jeho seznam je zajímavý.
leden 04, 2019 09:21
... : klara789
pomalu a jistě vyplouvají zlomky na hladinu, ale nikdy se nedozvíme vše.
Jinak by mne docela zajímalo, proč to vlastně dělal. Určitě to nebylo čistě jen proto, že "Rusové jsou zlí a tohle se nedělá" :-)
leden 04, 2019 15:16
... : Kern
Noční můra tajných ruských agentů – Mitrochinův archiv. Žádný z bývalých spolupracovníků či agentů sovětských výzvědných služeb si už nemůže být jist svým krytím, nikdo z nich nemůže spoléhat na to, že dřív nebo později nebude soudně stíhán. Do rukou dostáváme materiál osvětlující událostí roku 1968 i s dávno tušeným potvrzením toho, že „v tom zase měli prsty Rusové“. A čtenář se také dozví, kde všude a v čem všem „Rusové ještě prsty měli a mají“.

Koupil jsem si, díky za upozornění, Slávku
leden 05, 2019 20:23
... : andrea
tak jsem zahledala, a četla jsem, co o tom píše Pacner. „Všechny papíry ukládal do konve na mléko, kterou měl v úkrytu pod podlahou, a později do aluminiových kufrů, které zakopával na zahradě.“ Takže to byla jedna konev, já si zrovna říkala, jak mohl utíkat s mnoha a mnoha papíry z mnoha konví... Ale každopádně, taky dík. Manželovi jsem to koupila.

smilies/wink.gif
leden 05, 2019 20:28
... : d@niela
docela jsem se divila, jak to zvládnul a přežil... a tak jsem si vzpomněla na hezkej a starej vtip:

Byli dva bratři, jeden byl partyzán a druhý sloužil u SS.
Skončila válka a oba bratři nastoupili jako soustružníci v ČKD.

Za 10 let bratr partyzán stále stojí u svého soustruhu, bratr od SS je mistrem.

Za dalších 10 let bratr partyzán stojí u soustruhu, bratr od SS je vedoucím provozu.

Za dalších 10 let bratr partyzán stále u soustruhu, bratr od SS je ředitelem ČKD.

Slaví se 40 výročí Slovenského národního povstání a bratr partyzán, který je stále soustružníkem v ČKD i bratr od SS, který je ministrem průmyslu jsou pozváni na slavnost k tomuto výročí.
Sejdou se u skleničky a bratr partyzán se ptá: Jak je možný, že já, s mou minulostí pořád stojím u toho blbýho soustruhu, a ty s tvou minulostí jsi ministr?

Bratr od SS odpoví: Víš, celej vtip je v kádrovejch materiálech. Já měl bratra partyzána, ale ty jsi měl bratra u SS.
leden 05, 2019 20:33
... : NČ
Jsou to věci naprosto děsivý. A to jsem doteď o některých vůbec nevěděl.
Je mi ale jasný, že i podle nabádání českých politiků a novinářů dělám jen dobře, když denně před spaním pečlivě zkontroluju skříně a prostor pod postelí, jestli se tam neukrejvá ruskej špión, popř. třeba i pod peřinou rovnou Jelizavěta.
O tom, že k PC používám modem Huawei, se radši vůbec nikde nezmiňuju, v obavě, abych nebyl za to popotahovanej.
leden 06, 2019 06:08
... : *deeres*
Z bývalých tak skvělých přátel se stanou nepřátelé a z nenáviděných nepřátel jsou najednou přátelé a tak se vytáhnou konve. Tedy jenom některé, ty s tím správným obsahem.
leden 06, 2019 14:39
... : NČ
Konve je třeba třídit, otvírat podle potřeby. Ale nikdy nelikvidovat, protože, co se nehodí dnes, může se hodit zítra.
leden 06, 2019 14:49
... : *deeres*
Ještě, že mám tu knihovnu a pořád tam jsou některé věci černé na bílém.
Jan Procházka byl jeden z nejvýznamnějších českých filmových scenáristů, spisovatel a politický publicista. V roce 1970 byla proti němu rozpoutána štvavá kampaň (televizní pořad SVĚDECTVÍ OD SEINY), která měla vliv na jeho předčasném úmrtí. Zemřel na rakovinu v roce 1971, v pouhých dvaačtyřiceti letech. Jeho pohřeb, původně zakázaný, proběhl za dozoru Státní bezpečnosti.
Jeho dcera Lenka Procházkovám patří k těm slušným bývalým chartistům. V Reflexu se Jiří.X.Doležal mohl pohvězdičkovat, když byla Procházková Zemanem navržena do ÚSTRu.
Její nejnovější příspěvek můžete najít na fuj, fuj webu Nová republika. Přečtěte si a zamyslete se nad tím, co píše.
[url= http://www.novarepublika.cz/2018/12/byt-ci-nebyt-vlastenci.html] [url]http://www.novarepublika.cz/2018/12/byt-ci-nebyt-vlastenci.html
leden 06, 2019 22:11
... : *deeres*
leden 06, 2019 22:13
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]