O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POVÁNOČNÍ POKEC PDF Tisk E-mail
Středa, 26 prosinec 2018
Přejít na obsah
POVÁNOČNÍ POKEC
Strana 2

 

 

 

 


V sobotu jsem ze sklepa vynesla stromek; tím se mně dcera pomstila, protože přitáhla stříbrný smrk, že prý „je krásný a senzačně voní“. Krásný je a opravdu i voní, ale pochopitelně jsem hned měla přesnou představu, jak budu mít při zdobení odrané ruce.

 

Pak už mne čekaly jenom samé příjemné věci, podívala jsem se na výstavu starých vánočních ozdob v zámku v Roztokách s názvem „Historické vánoční ozdoby... tentokrát z Královédvorska“ tradičně navštívila výstavu Bonsai klubu v Betlémské kapli, ta se letos jmenuje „Hravé vánoce“ a je o tom, co je pro děti nejradostnější, o hračkách pod stromečkem. K vidění tam mají tradiční dřevěné i novější hračky mechanické. Což je prostor pro tatínky - jsou tam autíčka, vláčky, i ta úžasná stavebnice Merkur.

 

Na Štědrý den dopoledne jsme šli tradičně na hřbitov na Žvahově, zapálit svíčku a přitom se s chlupatci proběhnout Prokopským údolím.

.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, tak pevně doufám, že i vy jste je měli přesně takové.

 

 

 

V klídku doma, sedět v rodinném kruhu na zadku, protože jen tak si vás Ježíšek vůbec dokáže najít.

 

Tak, a já už mám zas dopečeno, tak končím.

 

JAK JSTE VÁNOCE PROŽILI VY?

deeres

 

 

 

 

Komentáře (8)add feed
... : Moira
Krasne vanoce uz mame za sebou v pohode. Diky, deeres, za povidani, pohoda z nej primo dycha. Prala bych nam vsem, aby se nam vsechno povedlo i nadale.
prosinec 27, 2018 12:47
... : doktor
Deeres moc bezva a chválím.Nenechal jsem si vánoční atmosféru též ničím zkazit.
prosinec 27, 2018 13:35
... : Iris
Deeres, betlém máš opravdu překrásný.Musíš ho mít asi dlouho, že? Štola také vzbuzuje sympatie, snad se do ní někdy pustím.
prosinec 29, 2018 09:07
... : *deeres*
Iris, jak jsem tak likvidovala byty po příbuzných, tak jsem těch betlémů posbírala několik,většinou papírových, tenhle není nejstarší, ale je největší. Ten nejstarší je skládací z poloviny 19.století, po mé praprapra.Betlém Kvěchový má 30x90cm a do bytu se mně opravdu nevejde. Na té fotce to není moc vidět, ale je to národopisný betlém a Kvěchová uměla namalovat líbezné dětičkyi krásné kroje. Tady ho někdo prodává na Aukru a na rozdíl od mé fotky, jsou tam vidět všechny figurky.
https://aukro.cz/velky-narodopisny-betlem-m-fischerova-kvechova-6928310461
prosinec 29, 2018 11:54
... : Iris
Deeres - díky za odkaz, skoro přemýšlím nad koupí. Je to fakt nádhera, postavičky krásně stojí a nepadají, jsou úžasné. Kdysi jsem sbírala vánoční pohlednice, ještě je tedy mám, ale už nepřidávám nové. Ztratily pro mne kouzlo. Ty nové pohlednice a možná i Vánoce. Ale z těch starších pohlednic byly nejkrásnější právě ty od paní Kvěchové. Spoustu jsem jich tedy rozeslala v dobách, kdy se ještě přálo vše nejlepší zasíláním pohlednic, pár mi jich zůstalo a ty už opatruji jako oko v hlavě. Měla jsem a mám také velmi ráda černobílé vánoční pohledy, většinou s motivy zasněžených krajin a zasněžené Prahy. Možná ta krása vznikala v mé hlavě, ale bylo to pohádkově hezké a těšila jsem se u toho intenzivně na Vánoce. Dnes se netěším, neboť se všechno kouzlo vypráská v adventní době a zmiňované kouzlo - alespoň pro mne - pominulo. Betlémy a vánoční pohlednice jsou úžasná témata na povídání, tak snad příště, nejlépe s fotkami.
prosinec 29, 2018 16:25
... : *deeres*
Iris, loni tady v Roztokách v zámku, kde je vlastně muzeum, byla její výstava. Ona byla hodně hozena na lidovou notu a namalovala nepřeberně portrétů líbezných dětiček, ale ona dělala i oleje a velice dobře, třeba i od moře z Itálie. Sama si navrhovala a šila šaty na tématické plesy, včetně bot. ¨
V padesátých letech bylo hodně dětských knih od ní ilustrováno, třeba Malenka, tu pohádku jsem milovala a měla jsem s obrázky Malenky i skládací kostky. Starší generace, se učila podle jejího slabikáře Poupata češtinu. Já už jsem měla "Ema má mísu, máma mele maso..." Někde v knihovně od ní mám ilustrované libreto Prodané nevěsty, ta vyšla v roce 1948.

https://www.kosmas.cz/autor/13575/marie-fischerova-kvechova/
Tady si můžeš ten betlém koupit za 161,- Kč, ale nevystříhaný, nepodlepený a nenainstalovaný, musela bys si s tím pohrát. Nebo třeba od ní ilustrované nejznámější české koledy.
prosinec 29, 2018 16:53
... : Iris
No páni Deeres - díky Tvému betlému jsem si uvědomila tolik věcí,na které jsem pozapomněla. Například ilustrace Babičky, Broučků....A samozřejmě kostky, ty jsem skládala myslím u babičky v Brně. A ilustrované koledy musí být úžasné, jdu si je objednat. No pohladila jsem si vzpomínky a emocionální "pohárky", díky. smilies/smiley.gif
prosinec 29, 2018 18:57
... : Iris
....mimochodem - skončila jsem psaní sem na Kudlanku, odhlásila jsem se a šla se podívat na FB. A ejhle - už mi tam nabízejí "Naše koledy" a "K Ježíšku" s ilustracemi p.Kvěchové - mordyjé, jak je ten můj PC šikovný, nestačím se divit smilies/wink.gif
prosinec 29, 2018 19:04
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]