O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ANTIBIOTIKA Z PŘÍRODY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 prosinec 2018
Výsledek obrázku pro rýma pngKašlete? Nudláte? Kejcháte jak o závod? Je vám na umření a musíte přesto do práce? Nejlepší je zachytit symptomy nemoci hned na samém počátku a nasadit některou z přírodních metod. Takzvaných přírodních antibiotik je mnoho, v první řadě se vám asi vybaví česnek. Co si ale budeme povídat, syrový česnek si k snídani každý den asi nedáte. Je ještě mnoho dalších přírodních produktů, které vás mohou vyléčit. Tak se inspirujte:

 

 Česnek a cibule

 

Ale začneme tím česnekem. Dřív lidé věřili, že česnek zastaví mor a že působí všem proti zlým silám a duchům. Všeobecně je tato rostlina známá pro své antibiotické, protivirové a protiplísňové účinky. Pomáhá nakopnout imunitní systém, snižuje pravděpodobnost onemocnění srdce a mozkové mrtvice. Obsahuje mnoho vitamínů C a antioxidantů. Používá se k posílení imunitního systému.

 

Výsledek obrázku pro česnek cibule medCílené pojídání česneku nebo užívání tinktur z něj ničí kvasinky a plísně ve střevech i kdekoli jinde. Kromě stroužků (denní dávka by neměla překročit tři kousky) se dá užívat i ve formě čisté vylisované šťávy ráno na lačný žaludek v kombinaci s mlékem.

Podobně jako česnek i cibule obsahuje antibiotickou látku alicin, k tomu také mnoho vitamínů a minerálů. Má mírnější účinky než česnek, uvolňuje hleny a pomůže při zánětech dutin, kašli a astmatu. Celkově zklidňuje organismus a zlepšuje jeho imunitu.


  • Cibuli

    nakrájet, zasypat lžící práškového cukru. Za hodinu pustí cibule šťávu, bere se třikrát denně po jedné polévkové lžíci. Užívat při rýmě, kašli, chřipce, angíně, zahlenění, chrapotu a bolesti v krku.

 

 

Zázvor a med

 

Související obrázekPo ostrých přísadách je čas na něco sladkého. Bojovníkem za naše zdraví je totiž i med. Zabírá na bolesti v krku, kašel, zánět průdušek a paradoxně i bolesti zubů. Med nejen, že ničí bakterie uvnitř, při nanesení na kůži urychluje hojení drobných poranění.

Zázvor pro změnu uklidňuje podrážděný žaludek, usnadňuje trávení a bojuje proti infekcím horních cest dýchacích. Můžete si ho dát jako čaj nebo klidně i do jídla.

 

 

Aloe vera i pivo

 

Jablečný ocet užíval už Hippokrates. Vyrábí se z čerstvých jablek, obsahuje vlákninu pektin a snižuje tak cholesterol a reguluje krevní tlak. Když jsme u toho ovoce, taky milujete grapefruit? Dopřejte si ho hlavně, když na vás „něco leze“. Jadérka grapefruitu aktivně působí proti bakteriím a virům a také proti parazitům.

 

Výsledek obrázku pro aloe vera, pivo

Aloe vera je všeobecně známá svými příznivými účinky na imunitní systém. Má navíc silné protibakteriální, protivirové a protikvasinkové účinky a také upravuje střevní mikroflóru.

 

A nakonec jedna dobrá zpráva. Dejte si pivo! Přírodním antibiotikem je totiž i chmel otáčivý. Jeho šištice má antibakteriální účinky.

 

 

 

Léčení přírodními antibiotiky trvá déle, než když se léčíte pilulkami z lékárny. Odměnou je vám ale fakt, že přírodními produkty si neničíte střevní mikroflóru a tělo se při dalším boji s viry a bateriemi bude lépe a účinněji bránit.  Tedy, pokud budete tak moudří, a budete toto všechno - nebo téměř všechno dodržovat... Já přemýšlím, jak to zkombinovat... Asi si udělám topinky s česnekem a otevřu si pivko.

 

S tím zázvorem si zatím nevím rady.

Vy víte nějaký ten dobrý recept?

 

d@niela

zdroj: internet

 

 

Komentáře (17)add feed
... : NČ
Topinky s česnekem a pivo můžu vřele doporučit. Spolehlivě to funkuje i bez topinek s česnekem.
Jistě je třeba neustále mít na mysli, že alkohol je nepřítel. A tak, věren odkazu bratra Jana z Trocnova hlásám:
"Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte! Hrrr na ně, děti!"
prosinec 14, 2018 08:30
... : *deeres*
Tohle znáš - kandovaný zázvor?
Nemusíš to kupovat, výroba je jednoduchá, pokud to máš kde usušit. Nechce se mně rozepisovat recept, ale asi takhle:

http://www.zazvor.info/kandovany.php
prosinec 14, 2018 09:00
... : Markéta
Ještě když existovala v Chlumovce hospoda U Žižky, tam se to léčilo. Kluci vařili pěknou silnou česnečku, k tomu groček... domů se chodilo bez virozy smilies/grin.gif
Jinak chleba s máslem, medem a nakonec pokrájené plátky česneku je nejlepší medicína
prosinec 14, 2018 09:26
... : *deeres*
A znáte monteráček? Správně se to jmenuje máslový grog. Monteráček se tomu říká po montérech, kteří se v terénu tak chránili před mrazem. Prý si to vařili v kotlíku, na ohni rozdělaném v dehtovém barelu. Také ten jejich recept byl mnohem jednodušší, rum, máslo, cukr, to všechno ohřát tak, aby se alkohol nevypařil. Následkem jí máte, jak z praku, ale určitě vám není zima. Osobně vyzkoušeno na vandru.
prosinec 14, 2018 09:46
... : mia I
NČ v každém případě je třeba dodržovat pitný režim. A jak říká v nadsázce můj švagr "pitný režim, to já dodržuju celý život" smilies/grin.gif
prosinec 14, 2018 10:36
... : mia I
můj muž vaříval čaj magoráček ze slivovice. Pak tomu časem říkal tekuté tamiflu. V době kdy kolovaly zvěsti o ptačí chřipce.

Výborné je, resp. spíš bývalo, nevím zda se ještě vyrábí, také šumavské bylinné víno. Kdysi stávalo 14 korun. Svařák z něho byla tuty léčivka, trochu sice člověk viděl všechno dvakrát, ale pomáhalo. A chlapi si ho chválili i kvůli erekci, alespoň jednou v práci jsem zaslechla ze sazárny (v tiskárně) ódy od mužských co se týče vlivu na tyhle záležitosti.
prosinec 14, 2018 10:45
... : NČ
No Markéto. Ty seš zlatý děvče! U Žižky bejvalo moc dobře. I ten blbej bráník tam nebyl blbej. A když ještě vařila babka, to byly knedlíky. Mňammm. Teď je tam nějaká vietnamská picka neboco, už bych tam nevlezl. Tak jen, když jdou kolem, povzdechnu žalem.
Jo Mio, souhlas. Pitnej režim, to je základ zdravýho života.
prosinec 14, 2018 12:26
... : *deeres*
Takovej Enzián, jo, to byly časy. Malé připomenutí:

http://www.kudlanka.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=4981
prosinec 14, 2018 12:41
... : NČ
To jsou vždycky fajn připomenutí, Deer. Zvlášť ale připomenutí jmen pod článkem.
prosinec 14, 2018 13:47
... : doktor
Věřím na zázvor,čaj a med.Výsledek je zaručený,když se nežinýrujete a berete tyto lahůdky i preventivně.
prosinec 14, 2018 13:54
... : Josef Kouba
U nás pravidelně na podzim vyrábím zdravotní směs. 5-6 citronů,(povrch oškrábat)poté v mixeru rozemlít, přidat oloupaný zázvor a do této směsi zamíchat 2-3 dcl. medu. Čajovou lžičku před jídlem. Je to lomcovák. Dětem raději zamíchat do čaje.

Doporučuji také. 1 kg světlých rozinek zalít ginem. Polévková lžíce denně. Načapal jsem manželku že se i předávkuje.
prosinec 15, 2018 21:34
... : Markéta
NČ, babču jsem nezažila- jen Jarouška s Mílou, ale bylo fajn. Taková domácí hospůdka už asi na Žižkově není. A jejich Jablonná je daleko smilies/sad.gif smilies/sad.gif
Josef Kouba - to určitě zkusím. Citrony mám doma stále i med. Jen otázka - kolik zázvoru tam patří?
prosinec 17, 2018 07:29
... : Sidon
Markétko, Ty asi s Googlem nějak moc nekamarádíš, že?

https://www.uzdravtesejidlem.cz/zazvor-citron-med-svata-trojice/

smilies/wink.gif
prosinec 17, 2018 07:41
... : Sidon
Jinak, já bych na nějaký přílišný váhový, nebo obsahový poměry, moc nehleděl. Normálně bych rozmixoval několik citronů (i s kůrou), potom bych nastrouhal ten zázvor (od oka) a zalil tu směs medem. Případně přidal pár těch hřebíčků a trochu rumu, nebo vodky. To nemůžeš zkazit.
smilies/wink.gif
prosinec 17, 2018 07:49
... : Bara
Ja tohle delam tak v pomeru 1 : 1 : 1 - citrony, zazvor, med.
prosinec 17, 2018 19:51
... : Markéta
Sidone, vyhledávám často, ale osvědčený a již vyzkoušený recept s doporučením je nad zlato. Net snese hodně.
Jinak děkuji a krásný den
prosinec 18, 2018 07:21
... : Sidon

... : Markéta
Sidone, vyhledávám často, ale osvědčený a již vyzkoušený recept s doporučením je nad zlato. Net snese hodně.
Jinak děkuji a krásný den
prosinec 18, 2018 07:21


Markétko, jistě máš pravdu, souhlasím, ale u některých receptů a návodů, to snad ani není třeba. Stačí jen používat "common sense - selský rozum". Myslím, že to přídavné jméno selský, by se mohlo nahradit taky jako běžný, zdravý, prostý, obecný, praktický, vycházející ze zkušeností, nikoliv ze studií a vzdělání, tedy praktický (empirický). Jenomže tato vlastnost, mít "selský rozum", bývá vrozená, takže někdy u někoho chybí. Je to přesně podle toho - Komu není shůry dáno...
Ovšemže to nikterak nesměruju na Tebe, to jistě není Tvůj případ, to jsem se jenom malinko rozkecal.
smilies/wink.gif
prosinec 20, 2018 23:01
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]