O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BAKTERIE ODOLNÉ VŮČI ANTIBIOTIKŮM PDF Tisk E-mail
Úterý, 11 prosinec 2018

Evropská spotřebitelská organizace BEUC upozorňuje na nebezpečí spojené s nezodpovědným podáváním antibiotik hospodářským zvířatům. Podle ní to přispívá k vzniku rezistentních kmenů bakterií, které pak mají v Evropské unii ročně na svědomí až 25 000 úmrtí. Léčba pacientů nakažených odolnými kmeny bakterií je z toho důvodu čím dál obtížnější.

 

 

Současné předpisy považuje BEUC za příliš mírné, ačkoli již od roku 2006 zakazují použití antibiotik jako prostředku pro růst svalové hmoty. Průzkumy z Belgie, Itálie, Německa, Portugalska a Španělska prokázaly, že takovými bakteriemi bylo kontaminováno mezi 72 % a 98 % drůbežího masa. Problémy mají však i jiné země, například ve Francii byly v některých testovaných vzorcích masa objeveny takzvané „super-bakterie“. Tak BEUC nazývá ty kmeny, které jsou odolné vůči více druhům různých antibiotik.

 

Související obrázek

 Bakterie se však nešíří jen v mase. Mohou se šířit skrze hnůj či vodu používané k hnojení a zalévání zemědělských plodin, vzduchem do okolí nebo je přenesou lidé, kteří jsou v kontaktu s hospodářskými zvířaty. Cílem BEUC není kompletní zákaz podávání antibiotik hospodářským zvířatům – použití antibiotik k léčbě nemocných či trpících zvířat je podle BEUC nevyhnutelné.

Chce ovšem omezit jejich preventivní nadužívání. Dále by pak dobytku neměly být podávány léky ze skupin cefalosporinů a fluorochinolonů. Ty jsou těžko nahraditelné a navíc určené lidem. Bakterie jsou vůči nim již teď velmi odolné.

Místo podávání antibiotik by měli chovatelé zlepšit hygienu chovu a celkovou péči o chovná zvířata. Novým předpisům o podávání antibiotik by mělo podléhat i veškeré maso a masné výrobky dovážené do Evropské unie ze třetích zemí.

Předpisy Unie pro hygienu a podávání antibiotik či růstových hormonů jsou daleko striktnější než ve zbytku světa – neomezené používání antibiotik a růstových hormonů je povoleno například i v USA. Maso ze třetích zemí nesplňující požadavky by se však na evropský trh v žádném případě dostat nemělo.

 

Výsledek obrázku pro kuchyňská úprava drůbežePro prevenci nákazy odolnými bakteriemi je jediná rada:

  • maso důkladně kuchyňsky upravit.

  • Po jeho přípravě si dokonale umýt ruce i veškeré kuchyňské náčiní.

  • Naopak se nemá omývat samotné maso – voda bez mycího prostředku bakterie nezabíjí, pouze je rozprostře po celém jeho povrchu.

  • Syrové maso se má skladovat v nejnižší poličce lednice. Rozhodně by při domácím skladování nemělo přijít do styku s čerstvými potravinami.
 
zdroj: internet

 

Komentáře (2)add feed
... : doktor
Hurá,papáme z domácího zdroje.!!!!!!!!!!!!!
prosinec 12, 2018 12:31
... : andrea
Doktůrečku, zlatíčko,
papáte z kojenecké lahvičky?
Omlouvám se, ale podle fotky nějak uhaduju, že už asi nejsi batole, ale jak to tak čtu, tak občas píšeš, jako bys byl smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif

prosinec 12, 2018 13:24
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]