O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DISKUZE JE OD TOHO, ABY SE DISKUTOVALO PDF Tisk E-mail
Úterý, 04 prosinec 2018
A diskutující většinou nemají zcela stejný názor. Někdy mají i velmi, velmi protichůdný. Ale právě tím, že spolu budou mluvit, budou si vysvětlovat, zdůvodňovat, dávat důkazy o tom, že v tom či onom mají pravdu, právě tím si lidé navzájem mohou pomoct. Platí to ve všem - komunikace mezi lidmi je nesmírně důležitá! Proto: Milá děvčata - Milo1 a Irisko, a všichni další, kteří diskuze nejspíš nemáte rádi.

 

 

 

 

 Máte možnost a) je nečíst… Nejsou tu přeci jen články na jedno téma.

                           b) Případně můžete zdůvodnit svůj opačný názor.

Víte, jsem naopak velmi ráda, že se tu o problémech, o kterých se na jiných webech lidi hádaj velesprostě, mluví slušně. To bylo taky mým původním záměrem.
Aby se tu mohlo mluvit o všem - o černym i o bílym. A slušně. Aspoň tak, jak byste se bavili (nejen tedy vy dvě, ale všichni lidi) třeba na chodbě svého domu se sousedy... Bez sprostých invektiv.

A souhlasím s tím, že se má zdůvodňovat.

Když řeknu o někom z našeho domu, že je to zloděj, tak bych měla říct "ano, viděla jsem ho, jak vylomil sousedův sklípek a sebral tam všechny jeho zavařeniny a lopatu a sáně", případně mít navíc fotku v mobilu. Ano, pak to můžu dokázat, pak můžu říct, že je zloděj.
Ale jen tak to řvát před barákem, případně mít v ruce papír, že chci, aby se vystěhoval, nebo mu házet svinstvo na okno atd. atd. atd. - tak na tohle bych neměla právo, a byla bych za hádavou mrchu...

Totéž je možné v klidu tady.
Protože stejně tak, jako v tom jednom paneláku, tak i v naší malé zemičce, je dost lidí, kteří třeba mají konkrétní důkazy... Já nevím, třeba mají v rodině nějakého pracovitého člověka, který pilně a zodpovědně pracuje ve zmíněném Agrofertu, nedostává ale ani průměrnou výplatu, je šikanován a klepe se strachy, že přijde o tuhle jedinou možnou práci... (vypadá to jako blbost, že, a právě proto to asi blbost bude).

Ale - byl by to konkrétní důkaz. OK?

 d@niela

 

P.S. - a ještě jedno - budu velmi ráda, pokud třeba jen nadhodíte téma diskuze, téma do jiné rubriky... atd. tedy - pokud mi pomůžete s Kudlankou. Pak nebudete muset psát, že to tu je .... (no, takové, jaké jste to nazvali. :-))) )

 

  

 

Komentáře (69)add feed
... : Iris
Chtěla jsem napsat dlouhý komentář, nakonec jsem ho smazala, bylo to ve spěchu a ne dobré, mám dnes schůzku, jsem holt kavárenský typ smilies/wink.gif Tak jen krátce, později - možná - se rozepíšu.

Danielko promiň, ale o některých tématech tady diskutovat nelze a mrzí mne, že si toho nevšímáš. Stačí nakouknout do jakékoliv starší bohaté diskuse na politické téma a kdo je soudný, musí uznat, že to nejde. Ty píšeš slušně. Slušně to jde - ve smyslu, že se nepoužívají běžná hradní slovíčka, to tu fakt jde. Ale jinak je tu člověk s protichůdným názorem - a my si všichni teď rozumíme s jakým - uštěkán, zavalen odkazy, mnohdy zesměšněn a dehonestován. Protože mám ten pocit, že u Tebe nachází jedna strana zastání a Kudlanka teď není nestranná....A také mám názor, že - často to tak bývá - slušní lidé, než by se hloupě a v defenzívě hádali, z diskuse se stáhnou. Ale stále existují, i když se zdá, že je jich málo a že jejich pohled na věc je menšinový. Omlouvám se, teď víc nenapíšu. Rozhodně pro mne není jednoduché okamžitě vybalit odkazy na kudlančí diskuse, ve kterých se to dělo. Kdyby bylo nejhůř, pokusím se hledat - nevím, jak to jiní dělají, že mají hned po ruce odkaz na to či ono.

Jo a Daní, máš pravdu, jsou tu ke čtení a komentování i jiné články a bylo by správné s Kudlankou pomáhat. Několikrát jsem ale byla znechucena tím, že i zcela apolitický a příjemný článek skončil nakonec u migrantů a urážek. Pak jsem vždy Kudlanku prostě na delší dobu zase vypnula. Zatím zdravím.
prosinec 04, 2018 08:37
... : mila1
Danielo, slušnost je odpovědět Ti, tak odpovídám.
Už dvakrát jsem to tady měla rozepsané, ale zase jsem to smazala.
Proč už sem nechci chodit? Moc mne to vyčerpává. Jakmile se tady objeví politické téma, tak je tu můj názor označen jako názor "blběnky", jak mne několikrát nazval Sidon, a Ty jsi to přešla bez komentáře.
Není mi jedno, co se v naší zemi děje. Vadí mi, že megalhář (důkaz - opakované lži o tom, kdo vlastnil Čapí hnízdo, lze doložit), agent STB (doloženo soudem na Slovensku), zaklekávač na nepohodlné firmy z moci úřední (doloženo - třeba firma FAU), člověk stíhaný za podvod (to snad nemusím dokládat, to je skutečnost, že je trestně stíhaný), člověk, který ovlivňuje, co budou jeho média psát a manipuluje tím společnost (tak třeba zpráva o dopisu eurokomisaře, kterou otiskla už včera všechna média, v Babišových jaksi pořád zveřejněna není a místo toho je tam článek o chlapcích zneužívaných církví), člověk, který nejasně přišel ke svému majetku - Unipetrol, Lovochemie atd., člověk, který fňuká, že média útočí na jeho rodinu a přitom ji do svých špinavých kšeftů sám zatáhl - že takový člověk má tady takovou podporu.
Nechci se tady účastnit diskuzí, kde skoro všichni (až na Iris a Krakonoše), nadšeně přitakávají NČ a deeres, jak je to príma mít takového premiéra, že tady prostě není jiná volba.
Já se za něj stydím. Stydím, se, že tohle individuum reprezentuje naši republiku. Jsme Evropě pro smích, že si tohle necháváme líbit.
V poslední detektivce, co čtu, jsem našla definici psychopata. A konečně jsem byla doma.
Psychopat jde naprosto důsledně za svým cílem, ovšem na úkor druhých. Psychopat bude popírat i naprosto zjevnou skutečnost a tvrdit evidentní lež. Překrucuje výroky druhých. Pravdivé je pro něj jenom to, co odpovídá jeho pocitům, myšlení, přání a potřebám. Lidi jsou pro něj užiteční, pokud něco potřebuje, pokud ne, pak jsou bezcenní.

Takže si to tady užijte, já už nemám, co bych k tomu řekla.
prosinec 04, 2018 09:56
... : *deeres*
Milo jedničko,ani mně se k tomu nechtělo vracet, ale najdi mně jediný důkaz, kde jsem já tady fandila Babišovi, nebo dokonce tvrdila, že je prima mít takového premiéra. Vlastně nehledej, protože bys nenašla. Pak se divíš, že ti někdo oponuje, když svoje domněnky zaměňuješ za fakta.
prosinec 04, 2018 12:41
... : Míša šíša
Chtěla jsem napsat to samé - nevím, kdo tady nadšeně přitakává NČ a deeres, jak je to príma mít takového premiéra, že tady prostě není jiná volba.
Mohla bys vyjmenovat aspoň 5 takových pisatelů?

Taky mi není jasné, jak by tedy měla Kudlanka vypadat, aby byla taková správná dle vašich měřítek. Měla by obsahovat pouze názory, které se shodují s těmi vašemi? Proč vám vadí, že někdo smýšlí jinak? Dokonce vás to vyčerpává. (???)
Ta doba, kdy na veřejnosti museli všichni projevovat jen ten jeden správný názor, už je přece naštěstí pryč.
prosinec 04, 2018 13:07
... : mila1
Dvakrát se mi nevložilo to, co jsem napsala.
S tím príma premiérem jsem to schválně napsala.. :-) uznávám, nadsázka.
Nicméně - deeres - přečti si po sobě svůj příspěvek pod posledním NČ článkem. Připouštíš, že mu to možná hodíš..
A nezlob se, z Tvých řádků je cítit, jak se bavíš tím, že preference Babišovi stoupají (na úkor komančů a okamurovců, to se zase bavím já).
A dále - jakých ludrách mluvíš? O jakém žalování? Pokud myslíš to, že Piráti a TI se obrátili na EU s tím, že Babiš stále ovládá své firmy a bere neoprávněně dotace, tak mi to přijde OK. Jde o unijní peníze, ne naše. A kdyby se obrátili na naše úřady, tak by to doputovalo na vládu a ta by to zametla pod koberec. Jen ať to EU prověří.
Míša - odpověz si sama. Koneckonců, vždycky se tady objevíš jen abysis rýpla, nejčastěji do mne.
Tvé názory neznám.

prosinec 04, 2018 13:59
... : toulavejV
milo1,
- „Pravdivé je pro něj jenom to, co odpovídá jeho pocitům, myšlení, přání a potřebám.“

- Jak víš, že jsme Evropě pro smích, že máme premiéra Babiše? – nějaký důkaz? Nebo jen přání.

- Jak víš, že ovlivňuje, co budou „jeho“ média psát, když jenom blázen si může myslet, že by si dovolil ovlivňovat média, která povinně převedl do svěřenského fondu a jeho protivníci číhají na to mu to dokázat? Předpokládáš, že je tak hloupý? To je mylný předpoklad . . .

- Jak víš, že přišel nejasně ke svému majetku, tedy asi nezákonně – nic nezákonného se neprokázalo, nebo máš důkazy? Ani článek v Respektu jak vidno nic neprokázal, není totiž žádné vyšetřování . . .

- Agent STB, tedy spolupracující, to by bylo na celý článek. Je lehké si DNES hrát na hrdinu, když ti nic nehrozí a poukazovat na „slabochy“, kteří byli přinuceni ke spolupráci s bolševiky, protože se chtěli mít lépe, zaopatřit rodinu, dělat smysluplnou práci třeba jako vedoucí nebo v zahraničním obchodě v PZO . . .

- Babiš rozhodně „nefňuká, že média útočí na jeho rodinu“, protože tak tomu je. Je to konstatování skutečnosti, nehorázné zvrácenosti většiny médií, které nemá obdoby a není pro to žádná omluva, jako veřejný zájem! A fandit tomu může vážně jenom idiot bez ohledu, jestli fandí Babišovi nebo ne.

Pokud se ti nelíbí tato myslím že slušná diskuse jenom proto, že má někdo jiný názor, než máš ty, pak by ses měla nad sebou vážně zamyslet.

Né že by na tom záleželo, nikdy jsem Babiše nevolil, mám spoustu výhrad k jeho vládnutí a zákonům i v minulých vládách, na kterých se podílel, ale jeho oponenti jsou pro mě bohužel mnohem horší alternativa, takže je i možné, že budu nucen ho volit . . . Až tam to naši demokraté dovedli . . .
prosinec 04, 2018 14:12
... : mila1
toulavejV:
k ostudě, kterou nám dělá Babiš v zahraničí cituji K.Schwarzenberga:
Ale jsem už starý muž, který se v politice pohybuje snad 60 let, v zahraniční politice především, a který byl dvakrát ministrem zahraničí této republiky, a tudíž má spoustu známých a přátel po celé Evropě. Při posledních výjezdech a setkáních jak se zahraničními politiky, novináři, korespondenty České republiky, zjišťuji všude zděšení z toho, co se u nás děje. Nechápou, jak takové okolnosti můžou u nás panovat, že nevadí, když je premiér trestně stíhaný, nevadí výlet na Krym, který jak známo je Ruskem obsazený.

Dívají se na mě s útrpným úsměvem, někdy se zděšením a někdy také s čistou škodolibostí a říkají: "Co se u vás děje? Co se stalo v této zemi, která byla před dvaceti lety jedna z nejrespektovanějších v Evropě?" Jak říkám, nejsem soudce. Ale vy, pane premiére, jste dostal v této zemi nejdříve občanství, pak jste tady nabyl ohromné jmění, stal jste se dokonce premiérem. Byl by důkaz minimální vděčnosti, kdybyste teď odstoupil a nebyl zátěž pro naši diplomacii, nebyl břímě, které nese Česká republika, s tou ostudou, kterou má v Evropě a po celém světě.


K tomu fňukání - Babiš nejdříve zatáhl své dvě nemocné děti do projektu Čapí hnízdo a pak se diví, že se o tom píše.. co víc k tomu dodat. Ještě poznámka - o tom, že jeho dcera trpí bipolární poruchou začal mluvit on sám, nikde jsem nenašla souhlas jeho dcery, že s tím souhlasila.

K ovlivňování medií - stačí si všimnout, jak o průšvizích Babiše informují Novinky, Aktualne atd. a s jakou prodlevou se to pak objeví na Idnes nebo Lidovkách. Asi redaktoři čekají, až to boss schválí.

Nejasný původ majetku - na převod Lovochemie upozorňovala Lenka Bradáčová kolem roku 2002, byl obviněn z 5ti trestních činů, pak se hlavní znalec kauzy stal zaměstnancem Agrofertu a vše vyšumělo.

Atd.atd.

prosinec 04, 2018 14:35
... : *deeres*
Já bych se tak nebavila, kdyby ti, co se snaží svrhnout premiéra, sami neměli máslo na hlavě. Podělali, co mohli a dnes jsou kingové demokraté. Jsou úplně to samé, co současný premiér, ale protože momentálně nejsou u koryta, tak protestují, demonstrují, bonzují a neštítí se žádného podrazu.Jediní, kdo jsou v politice noví, jsou Piráti, ale stačí se na ně zblízka podívat, co jsou zač a co už dokázali.
A tvrzení, že ANO volí děvečky od krav, středního věku a se základním vzděláním, jak se nám podprahově snaží vnutit některá média, je scestné. Někde se ta procenta musela nasbírat a tolik dojiček nemáme.
Kdo prožil život za socializmu, ten si umí názor vyfiltrovat, to ovšem nesmí věřit tomu, že pravdivé informace podávají jenom média, která se neocitla na indexu.

prosinec 04, 2018 17:41
... : Bara
Milo1 ja si totiz myslim, ze primo fanaticky nenavidis Babise a proto nam tady dopodrobna vypisujes vsechno, co, kde, jak a pro koho.....ale, jo, proc ne??? Ja si jenom myslim, ze momentalne neni nikdo "lepsi" kdo by tuhle funkci mohl zastavat. Mozna je, ale zatim nepadlo zadne jmeno.

K ostude, kterou dela Babis v zahranici bych jen chtela dodat, ze vzhledem k tomu ze v zahranici ziji, tak tisk ani TV zpravy se o nem nezminuji. Jen v den kdy vyhral volby, zverejnili jeho fotku, jeho jmeno, ze je to premier Ceske republiky, ktera je clenem EU a odmita kvoty emigrantu. Ted jsou jiz nekolik tydnu demonstrace proti Babisovi, a zase nic, nic.....….

O panu K. Schwanzerbergovi tady nepadlo jeste nikdy ani slovo, i kdyz byl kdysi ministrem zahranici. A myslim si, kdyby uverejnili jeho fotky jak se chodi do vlady vyspat, ze by nadelal vic ostudy.

Kdyz v roce 2015 proudily statisice emigrantu do Evropy a zacalo se mluvit o kvotach na prerozdelovani, mel prezident Zeman nekolik projevu k tematu, ktere byly zverejneny a prelozeny z cestiny. Vzpominam, ze spousta lidi se u nas pod clankem v diskuzi posteskli, ze takoveho presidenta Cechum zavidi.
Ja vim, ze mas urcite argumenty, ze je to hulvat, neumi se chovat, a prdelkuje Rusum, ale uz i tady na zapade od Cech pomalu politikum dochazi, i presto, ze soustavne nadavaji a odsuzuji Putina, ze export timto smerem je velice dulezity a ma budoucnost.

Sice EU opet prodlouzila tzv. embargo na Rusko, ale ze tim spousta firem prisla o duleziteho zakaznika a ze treba musely snizit produkci a lidi propustit, to uz je nezajima, to je vedlejsi, hlavne ze potrestaji Putina. Timto by se dalo rici, ze Zeman je krucek pred nimi, ze mu to lepe mysli.

Docela by me zajimalo co by se delo, kdyby sel do politiky jiny cesky miliardar a ze jich je v Cechach uz hodne a urcite vsichni jsou cisti jak kristalova koule…..Kdyz by nebyl Babis, tak by byl Bakala, Tykac a ja neznam vsechna ta jmena. Ale ti do politiky radeji nejdou, asi maji duvod....

Priznam, ze tvoje nazory me irituji, ale nikdy jsem nemela potrebu se k nim vyjadrovat. Tak jako Ty si muzes rikat, no jo blazniva Bara, tak to stejne si myslim ja o Mila1.

Ted docela premyslim jestli mi to za to stoji to odtuknout, asi ne, ale kdyz uz jsem to natukala, treba nekoho nastvu, nebo nekdo mi da treba za pravdu, tisice lidi, tisice nazoru a o tom to je. Hlavne zdravicko!!!

prosinec 04, 2018 17:44
... : toulavejV
milo1,
pan kníže je sám dostatečně trapnej a tragickej, což ukázaly názorně volby, že voliči jeho názory nesdílí. Jeho názor na politického oponenta a názory jeho politických přátel proto nejsou důkazem, že mají pravdu. Momentálně je trestně stíhaný třeba i izraelský premiér, už potřetí. Taky se ho opozice marně snaží zbavit.

Výlet na Krym je slaboduchá záminka zoufalců. Babišův syn je psychicky nemocný svéprávný dospělý muž, švýcarský občan. Jestliže dostal ruské vízum, mohl cestovat do Ruska, aby se zbavil novinářských slídilů, jestliže pobýval momentálně v ČR. Do Ruska ho odvezl jeho opatrovník na výlety nejspíš proto, že je to Rus a domluví se tam a vyzná se tam. Nic divného v tom nehledám. A protože Rusko si připojilo Krym a neuzavřelo ho pro cizince, může tam cizinec z Ruska odjet. Že to má souvislost s nějakou dívčinou, se kterou se pan syn prý zasnoubil nebudu dál rozvíjet. Já jsem prostý důvěřivý člověk, tak tomu nemám proč nevěřit.

Pokud jde o zátěž pro naši diplomacii, o ničem nevím, co by mělo dopad na život obyčejných lidí v naší zemi. Možná máš lepší informace. Normálně s námi ostatní obchodují, přijímají velvyslance, nevyhlašují žádné sankce, nevylučují nás z EU ani OSN ani ostatních mezinárodních organizací . . .

Názory pana knížete mě vůbec nezajímají po tom, co měl nápad, že bychom mohli přijmout tuším až 60 tisíc migrantů bez problémů a zachovat si tak před světem čest.
Děkuji, nechci.
Nechci, abych se dovídal o ubodaných nebo přejetých lidech na chodnících v ČR. Ani problémech s migranty.

O ovlivňování médií jsi mě vůbec nepřesvědčila, jen tvoje domněnky.

Pokud by existovalo jen nepatrné dokazatelné podezření na protizákonný původ majetku premiéra, věř, že by toho byla plná média. Ale kde nic tu nic, divné.

Pokud jde o souhlas jeho dětí se zveřejněním jejich diagnózy, to asi bude jejich rodinná záležitost, nevím, proč by do toho mělo někomu z veřejnosti něco být. Nebo se pletu?
prosinec 04, 2018 18:16
... : NČ
No tak jo. A kdo po něm? Čistej, nenamočenej. Stačí mi jedno, dvě jména. Jména jasná, zcela konkrétní. Na jednoduchou otázku přeci stačí jednoduchá odpověď.
prosinec 04, 2018 18:39
... : Iris
Baro, když tedy slušná výměna názorů, tak se ozvu i k Tobě.
Píšeš:
....ze primo fanaticky nenavidis Babise a proto nam tady dopodrobna vypisujes vsechno, co, kde, jak a pro koho.


Dovolím si odpovědět místo Mily1 - to není ojedinělá fanatická nenávist, to je silná nespokojenost občana téhle republiky a takto nespokojených je tu skutečně hodně Baro, možná to tak v cizině nevnímáš. Je to legitimní názor a já se k němu také hlásím. Pokud považuji něco za fanatickou nenávist, je to nenávist k již zemřelému Václavu Havlovi, kterému se vyčítají i zrzavé vlasy na hlavě.
Často slyším, že momentálně není nikdo lepší atd...no řekla bych, že mudrlantů je v každé diskusi tolik, že by to s přehledem zvládli. Ale vážně, kdyby pan premiér nedopustil, aby se některé nejasnosti kolem něj tak divně rozňahňaly a dovolil, aby se vše podle pravidel vysvětlilo a on se skutečně očistil - dobře, proč ne? Ale to jeho "nikdy, to si pamatujtě" a podobné projevy, nevzbuzují důvěru. Předešlé vlády padly kvůli blbostem v porovnání s tímhle podivným molochem - viz kabelky pro nynější paní Nečasovou.


prosinec 04, 2018 18:54
... : Iris
Toulavej - píšeš Mile, jako by byla jediná, která má ty "domněnky". Jsou nás statisíce, asi čteš a posloucháš jiné zdroje informací, to už tak bývá. Pan kníže je formát, sám mluví o tom, že je už starý, ale myslí mu to stále dobře, no a že se blbě vyjadřuje, to víme, ale napsané jsou ty jeho myšlenky dobře formulované. Tragickej a nebetyčně trapnej je v tomhle státě někdo úplně jiný přece...
A pokud jde o jeho děti - přece on sám je do toho namočil proboha. Dokud jsem z jeho úst neslyšela před několika lety, že oni jsou vlastníky Čapího hnízda, netušila jsem, že nějaké děti vůbec má a nezajímalo mě to.
prosinec 04, 2018 18:56
... : NČ
Jo, tak jsem pochopil, že odpovědi na svou otázku (prosinec 04, 2018 18:39) se nedočkám.
Popravdě se ale musim přiznat, že jsem ji ani nečekal.
Přeju brejvečír a brounoc.
prosinec 04, 2018 19:02
... : mila1
NČ: pro mne klidně někdo z poslanců,i z ANO. Třeba Stropnický. Prostě slušný člověk na úrovni, kterého neodvádějí jeho vlastní lži a podvody.
prosinec 04, 2018 19:06
... : mila1
Oprava: nedohánějí
prosinec 04, 2018 19:06
... : Iris
NČ - proč bychom my, normální občané země, měli partyzánsky řešit tak těžké věci, na které nestačí ani pomazanější politické hlavy? Jak konkrétní jméno? Copak to jde? Na všechno není jednoduchá odpověď. Na kohokoliv, koho by si člověk podle svých představ dovolil navrhnout,by se naplivalo tolik nenávisti, pomluv a nechutných rozborů a odsudků, že to nemá v téhle podobě smysl. Čistej a nenamočenej byl asi jen Ježíš. Politik bývá většinou přeci jen jiná sorta. Ale nesmí to být do očí bijící průser, kterým zatěžuje celou zemi. A proruské šváby a komanče jste fakt chtěli? Já svá jména mám, ale nepotřebuji si nechat ubližovat téměř zdravotně nadávkami v debatě, která stejně situaci našeho státu a hrůzné rozdělení naší společnosti nevyřeší.

prosinec 04, 2018 19:07
... : mila1
Iris, to nemá cenu. Jen je z toho potom člověku smutno. Proto končím. Opatruj se.
prosinec 04, 2018 19:32
... : Iris
Milo - nejen smutno, já mám z toho vždycky migrénu jak čepici, to je také má odpověď na otázku, jestli a proč se bojím diskuze. Měj se hezky a díky za statečnost smilies/smiley.gif
prosinec 04, 2018 19:37
... : d@niela
Tak jsem se vyhrabala z pelechu, abych si vyměnila obklad na krk a uvařila další kbelík čaje.
A přečetla komentáře...

Milá Irisko, krásná černovlásko, fakt nevím, jakými nadávkami (a kdo) ti tu je "téměř zdravotně ubližováno"?


Milo1 - má milá
, fakt nevím, proč by kdokoliv nemohl dát svým dětem cokoliv. Tedy téměř cokoliv. A hlavně, když jsou svéprávní. Že mají smůlu, že jsou nemocní? Je to určitě hodně těžké jak pro ně, tak pro jejich blízké, ale jak jsem napsala - jsou svéprávní, takže proč by "to" nemohli od otce dostat? Zvláště, když oni sami tam nic nevykonávají, oni to jen vlastní!

Pokud by vlastnictví majetku bylo vázáno na nějaký stav, tak to by asi nejspíš starší až staří lidé, kteří už téměř nic nezvládnou, nesměli nic vlastnit? Nebo to museli v určité fázi svého věku někomu odevzdat? (Blbost, co?)

Mj. určitě nemohl jejich otec předpokládat, že se najdou dva "investigativci", kterým bude všechno dovoleno, protože to jejich šéf nějak právně ošetří.

Miluško, ještě jedno: nezvládám číst stále všechny komentáře, pod všemi vydanými články. Ale přesto se ti tedy za Sidona a jeho výraz "blběnka" omlouvám. Pevně doufám, že už to neudělá.
(Co myslíš, jak bych ho měla potrestat? smilies/wink.gif)

No, a taky pevně věřím, že snad už nebudeš, jakožto člověk s protichůdným názorem - a my si všichni teď rozumíme s jakým - uštěkán, zavalen odkazy, mnohdy zesměšněn a dehonestován.

Protože já jsem teď docela spokojená, že se tu diskuze vede velmi slušně.
Nezdá se vám?prosinec 04, 2018 21:01
... : Iris
Danielko,
Protože já jsem teď docela spokojená, že se tu diskuze vede velmi slušně.


Ano, teď zrovna jo a je to zřejmé.
Často v uplynulých měsících to tak ale nebylo, a šlo to také snadno rozpoznat. Nebylo přece snad možné nezaznamenat, že politická témata byla komentována hrubě a s použitím jakési názorové nadřazenosti některých pisatelů. Placenou lůzu, kvičící pitomečky, hlupáky a ostatní výrazivo bych sice nemusela vztahovat na sebe, ale nejde to nedělat, je to dost jednoznačné, pokud se přihlásím ke svým názorům.

Z napadání a zesměšňování postojů, které také já zastávám, jakož i z lidské zloby obecně, se mi nedělá fyzicky dobře, bolívá mě hlava a pouštět se do takových vyhrocených a proti přesile marných diskusí už nezvládám, to je vše, co jsem tím chtěla naznačit v odpověď na
Irisko, a všichni další, kteří diskuze nejspíš nemáte rádi.


Měla jsem - asi tak osm let - přece diskuze ráda a aktivně se jich účastnila, podle témat více či méně. To se změnilo v době po jedné megahádce před zvolením nynějšího prezidenta-sjednotitele. Spousta mnou oblíbených lidí odsud odešla navždy, s nimi dle mého názoru odešla vyváženost názorů. Setkávání s nimi mi lidsky velmi schází.

Že budu jednou, i když jemně, skoro plísněna za svůj postoj a poznámky, bych nikdy nevěřila. Nicméně se tedy omlouvám za nepřesné vyjadřování. Teď je mi trochu líto, že nejsem také precizní databázistka, když se věčně požadují přesné důkazy téměř za každou větou. Pro mne - a je to můj problém - je strašně únavné povídání s chytáním za slovíčka, vyžadováním popisu nějaké konkrétní situace, označením konkrétního pisatele, hlídáním toho, kdo, co a kdy řekl, fakta, fakta...... Kdysi jsme tu skládali básně na veverky a texty písní smilies/smiley.gif

Někdy mne napadá, jestli by se takovým tématům prostě nedalo vyhnout, když dlouhodobě a prokazatelně působí zhoubně na společnost i skupiny lidí, a sjednocení je patrně v nedohlednu. Pokud se z Kudlanky už ale stalo zejména politické forum, budiž, pak sem nepatřím.
Tobě Danielo přeji zlepšení virozy, dej se do kupy a nejezdi tou vaší MHD, pokud nemusíš, škodí zdraví.
prosinec 04, 2018 23:15
... : Josef Kouba
Já mám kamaráda se kterým máme absolutně rozdílné názory. Každý den dostanu 3 či 4 mejly s doporučením na ten či onen článek. Jarda je v podstatě mila 1 v kalhotách. Poctivě články přečtu a okomentuji. Nehádáme se a při osobních návštěvách se o politice nebavíme, nač si kazit společně prožité chvíle. To dodržujeme. Poslední 2 měsíce všechny jeho připomínky a odkazy jsou doslova zuřivá nenávist k Babišovi. Já odepisuji, neříkej že je zloděj dokud to není prokázané.
Od toho jsou vyšetřující orgány a soud. Pomluva a závist je hrozná lidská vlastnost. Jsem si téměř jist. Pokud by Babiš byl chudý, je ticho po pěšině. Chudý politik se dá podplatit, bohatý jen někdy. Je to také jediný politik v historii České státnosti, který svůj plat dává na dobročinné účely.
Byl demokraticky zvolen, tak ať ukáže co umí. Za jedno volební období toho moc nezkazí, a ani neudělá hospodářský zázrak. Nic víc nic méně. Na Trumpa taky strana co prohrála štěká jako vzteklý pes.
prosinec 05, 2018 02:10
... : NČ
Třeba Stropnický? A votom to je. Kdokoliv, jen ne Babiš. Jenomže ANO je Babiš a nikdo jinej. S odchodem Babiše by zbytek ANO skončil, možná snad ze setrvačnosti by ještě dostali pár procent a pak už konec definitivní.
To je jasný každýmu, samozřejmě i "demokratům". Proto taky ta zběsilá hysterie a proto taky ty nezištně dávaný rady "uznáváme, že ANO vyhrálo volby, navrhněte ale někoho jinýho než Babiše." Fór je právě v tom, že volby nevyhrálo ANO, vyhrál je Babiš.
prosinec 05, 2018 05:09
... : Míša šíša
ad Mila 1

Jo, aha - takže když ty napíšeš, že tady všichni (až na Iris a Krakonoše) nadšeně přitakávají NČ a deeres a já se proti tomu ohradím, tak to je rýpání?
Kudlanka podle tebe nějak nechvalně skončila a diskutovat se tu nedá, ale když se tě zeptám, jak by tedy podle tebe měla Kudlanka vypadat, tak si mám odpovědět sama.
No, aspoň se k tomu vyjádřila Iris, chtěla by tu mít poezii a veverky. Hmm, život není jen růžový a zakrývat si před ošklivými věcmi oči? Ale proč ne, je to každého volba. Jen si myslím, že je to vůči Daniele nefér označovat Kudlanku za politické fórum. Dává sem články se širokým záběrem. Schválně jsem to spočítala a na hlavní stránce je 21 článků, z toho pouze 2 na politické téma. Nevšimla jsem si, že by komentáře pod nepolitickými články sklouzávaly zas jen k politice. A pokud někomu chybí básničky o veverkách, nic mu nebrání takový článek napsat a zaujmout ostatní takovým způsobem, že se i oni přidají. Jenže ono to není tak jednoduché, určitě ne tolik jako sama nenapsat nic a práci druhých kritizovat.
Takže si, děvčata, myslím, že jste silně neobjektivní a vyčítat něco Daniele je už úplně mimo mísu. A pokud je tohle, co jsem napsala, nějaké rýpání, tak se hluboce omlouvám.

Jo a Milo, já žádné vlastní názory nemám - to už jsem se tu dozvěděla kdysi od bb. Takže žádné ode mne neočekávej. (To jen tak k té názorové nadřazenosti, co zmiňovala Iris.)
prosinec 05, 2018 06:18
... : NČ
Tak trochu tý veverčí poezie:
Znám já jednu veverku, má zrzavou p****ku.
A pak znám jednu číču, má zrzavou p**u.
prosinec 05, 2018 07:24
... : mila1
Danielo, dík za pochopení.
Já se ale už k politice tady vyjadřovat nebudu. Nemá to smysl, stejně nic nezměníme.
Mám v hlavě článek o příjemnějších věcech, kam ho mohu poslat, až ho dokončím?
prosinec 05, 2018 07:42
... : Iris
Míšo, předně - nikdy si nepřeju, abych se já i kdokoliv jiný vůči Daniele vyjadřoval nefér. Jak ale sama píšeš, život není jen růžový. Pokud mám já nebo někdo jiný (třeba i subjektivně pomýlený) názor, nedávám ho se s úmyslem poškozovat Danielu. To bychom pak fakt mohli jen opatrně přitakávat a to ani Danielka snad nechce.

Ano, jsou tu články se širokým záběrem a denně myslím dva i více. Klobouk dolů Daní.. Co ale myslím schází, je prostě počet různých diskutujících a široký záběr jejich komentářů. A tím i barevnost diskuse a potěšení ze setkávání. Schválně jsem se v nadsázce zmínila o veverkách a písničkách, reakce je přesně taková, jakou jsem čekala. Pragmatická a suchá. Napiš článek o veverkách iris, nic ti nebrání.
Přece jsem měla na mysli fakt, že se z každé diskuse na jakékoliv téma mohla stát nebetyčná sranda, která i původně nepěkné téma rozveselila a trochu zlehčila. Chodila jsem sem, když mi bylo ouvej a odcházela jsem velmi často rozesmátá a potěšená inspirativní společností ostatních Kudlanek a přítomných pánů. Možná je to také tím, že jsme zestárli a mladí mají naprosto jiné debatní kroužky, jiná témata a jiné tempo. Zaujmout a oni se přidají - rozumím, máš pravdu. Ale kdo se přidá? Pokud je to stále možné, omlouvám se za svouji skepsi. Prostě předvolební a politické komentáře nás pitomě rozdělily dle mého úsudku, a co je horší, způsobily odchod těch, kteří z velké části Kudlanku dělali Kudlankou, alespoň v mých očích a ne že je to jedno, je to obrovská škoda.
A pokud jde o tohle:
Nevšimla jsem si, že by komentáře pod nepolitickými články sklouzávaly zas jen k politice

...přesto, že je adventní doba a v plánu mám jiné aktivity, pár příkladů k ilustraci mého tvrzení se pokusím najít, třeba jen sama pro sebe.

Před odesláním jsem si přečetla dva odkazy - NČ, ať už jsi to myslel jakkoli, potěšilo mě to (šklebící se emotikon)
Milo, budu se těšit.
prosinec 05, 2018 07:52
... : NČ
Bych tak řek, že to celý je o vzájemnym nepochopení.
Neumim pochopit tu živočišnou nenávist k Babišovi, kterej mi neublížil. Např. já třeba nenávidím smrady, kteří mi během 15ti minut nepozornýho odstavení vykradli z auta kytaru, zesilovač a zničili zámek (souhrnná škoda asi 20 tis.). Nenávidím ty smrady!
Nenávist k Babišovi naprosto chápu u politiků - pseudodemokratů. Jasně. Jim jde o dosavadní bezpracný koryta, některejm i o další fungující penězovody. Taky by se mi nelíbilo, kdybych si, po dvaceti letech bezpracný hojnosti, musel začít vydělávat prací a docela je chápu.
Ale proč ho nenáviděj ti, kterejm nic takovýho nehrozí?
Snad proto, že je bohatší, než jsou sami?
Nebo proto, že do Česka nechce tahat sirotky s jejich rodičema?
Nebo snad proto, že, navzdory moderním názorům, byl tak drzej a dovolil si vzít za manželu ženu?
Nebo je to proto, že je k tomu nabádají z televize "demokrati"?
Nebo prostě jen proto, že je to teď IN?
Tak v tomhle nemám jasno. A taky v tom, co jako si nenávistníci slibujou od éry "po Babišovi".
prosinec 05, 2018 08:09
... : Míša šíša
NČ, myslím, že jsi svojí básní Iris moc nepotěšil.

Tak z jiného soudku, když se nám blíží ty Vánoce. Máte někdo nějaký zajímavý netradiční (ale klidně i tradiční) recept na vánoční cukroví? Co se peče jen u vás doma a Vánoce si bez toho nedokážete představit? Cukroví, o které děti či vnoučata škemrají: "Mami (babi), že ho zase upečeš?"
prosinec 05, 2018 08:13
... : Iris
Míšo - proč by nepotěšil? Nech si svoje vzorce myšlení.
Jo, sem s cukrovím, moc mi nejde. Proč mají všichni jemné rohlíčky a já tvrdé bumerangy? smilies/wink.gif
prosinec 05, 2018 08:21
... : Iris
NČ - psals někde nedávno, že Babiše nemiluješ. Překvapím tě, nemůžu říct, že ho živočišně nenávidím. Svým způsobem chápu, čím na lidi působí, má takový kukuč, že umí vzbudit lítost, je lidový, rozdává atd...a já na lítostivé kukuče celoživotně skáču a odpouštím i neodpustitelné. Že je hodně majetný je mi absolutně šumák, nezávidím lidem schopným vydělat peníze, nakonec i Havel byl bohatý. Ale co mi vadí....no nelze to shrnout do jedné věty a další košatou hádavou diskusi fakt nechci absolvovat, protože k ničemu nepovede NČ. Snad jen jednu větu: "Všeci kradnú" není moje krédo. Myslím, že soustavně a dlouhodobě cíleně brání vyšetření své viny či neviny a prostředky, které k tomu z pozice moci využívá, se mi nezdají fér. Kdyby se jeho nevina a čistota prokázala, asi bych uznala, že je možná teď nejschůdnější alternativou pro stávající voličskou základnu, světe div se.
prosinec 05, 2018 08:35
... : mila1
Míša: u nás vítězí vosí hnízda. Takže klasika. A mám ještě jeden recept (na který jsem "uhnala" svého chlapa), který ale peču zřídkakdy, protože je pracnější. Je to medovník, ale ne ten, co se prodává v obchodech. Recept mi dala jedna maminka, se kterou jsem ležela před cca 30ti lety v porodnici. Pokud je zájem, recept večer dodám. Jo, a náplň není Salko, ale poctivý krém z másla a jíšky z mouky.
prosinec 05, 2018 09:16
... : NČ
Nemá přece smysl, Iris, vyznávat se tady ze svý lásky k Babišovi. Dost často sleduju jednání parlamentu, takže jsem, chca/nechca, zažil až neuvěřitelný hodinový žvásty Nečasovy a pak Sobotkovy, uplně o ničem nebo uplně mimo mísu, nekončící; a když už skutečně nadešel konec a já jsem si s úlevou oddechl, tak oni se naopak nadechli, řekli svou zažitou formulku "to znamená, že" a celej nesmyslnej blábol znova, téměř doslova, zopákli. Babiš je vedle nich přímo pramen živý vody.
Ale ani tak nemůžu říct, že bych k Nečasovi nebo Sobotkovi pociťoval nenávist. Jen spíš soucit ve smyslu "vylezli jste, hoši, někam, kam nepatříte, na co nemáte." Docela určitě by mě nenapadlo, chodit někam proti nim hulákat nebo vyhazovat jejich kytky. Jen jsem je nevolil.

"Všeci kradnů" to je uplně obyčejná řečnická nadsázka a jako taková byla tehdá zcela namístě. Potrefený husy samozřejmě okamžitě začaly kejhat, nic jinýho ani neuměj. Ohánět se s tím neustále už asi šestej rok, mi přijde spíš kontraproduktivní - nic jinýho na něj nemáme.
"Stát jako firma" - to mi vůbec nepřijde špatný. Jistěže firma prosperující, dobře hospodařící.
prosinec 05, 2018 09:17
... : Iris
Ale s hospodářem, na kterém není tak černočerný stín podezření z nepěkných věcí. Není nic snazšího, než čestně podstoupit vyšetření a nebránit se očištění.
Viděla jsem rozhovor s Havlem, kde mluvil o tom, že kdysi, v nějaké emočně vypjaté a silné situaci použil ten vysmívaný slogan o lásce a nenávisti. Sám řekl, že to bylo pod vlivem momentálního emočního prožívání a že toho pak snad i litoval, když viděl, jak se toto heslo stalo pošklebkem. Potrefený husy kejhaj na všech stranách, jak se jim to momentálně jeví..
prosinec 05, 2018 09:26
... : Iris
Milo, ten medovník je asi pracný, je to i pro líné hodpodyňky? smilies/smiley.gif
prosinec 05, 2018 09:27
... : mila1
Iris: pracné je vyválet čtyři placky a dostat je na pečicí papír a do trouby. Pak už to je brnkačka a po rozležení neskutečná mňamka.. :-)
prosinec 05, 2018 09:31
... : d@niela
JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ -
SEM S RECEPTAMA!!!prosinec 05, 2018 09:49
... : Míša šíša
Míšo - proč by nepotěšil? Nech si svoje vzorce myšlení.

Omlouvám se, jestli jsem se tě nějak dotkĺa. Ale mám u tebe zažité, že nemáš ráda vulgaritu, tož tak.
prosinec 05, 2018 09:51
... : *deeres*
K Babišovi mohu jenom dodat, že je to neskutečný workoholik,navíc schopný, na rozdíl od předchozích premiérů. Tak ať ho, ksakru nechajˇ, co dokáže, místo toho, aby ho zařízli. Třeba se znemožní sám.

Podle toho, co slyším od lidí, kteří ho volili, tak ti kašlou na to, jak přišel k majetku, takových je, včetně pana knížete. Je zajímá to, jak se staví k emigraci. Pokud oficiálně připustí, aby se k nám kobylky navalily, tak padne.

Jinak bych ráda dodala, že on je rozdíl, když se někdo vyjadřuje vulgárně ale má jasné a konzistentní názory a někým, komu sprosté slovo nepřejde přes pysk, jenže je povahově křivák.
prosinec 05, 2018 09:52
... : NČ
Je ovšem nutný se i ptát. Kdo ten černočernej stín vyvolal, proč ho vyvolal a proč se deset let stará záležitost nevyřešila ani po dvou letech vyšetřování. A tak bych řek, že účelem není vyšetřit, ale nekonečně vyšetřovat, tak, aby demokrati a ČT mohli trvale před jeho jménem používat formulku "trestně stíhaný", protože důkazy, který by se musely předložit ke konečnýmu rozhodnutí soudu, prostě nejsou. Sranda je, že lidi už jim to dávno nežerou a s každym dalším bombastickym odhalením má Bába zas o nějaký to procento popularitu větší.
==========================
Po vánočním cukroví se můžu utlouct, zejména po pečenym bůčku s křenem.
prosinec 05, 2018 09:54
... : mila1
Jinak jedno z nejjednodušších cukroví, které ale není pro děti je toto:
sušené švestky naložíme do rumu, aspon na pár dnů, potom vytlačíme pecky, místo toho dáme spařené mandle a celé to ponoříme do čokoládové polevy a pak obalíme v kokosu. Tohle mívalo taky dost velký úspěch. Já peču cukroví ráda, jen jsem teď omezila množství i počet, protože to už nejde tak na odbyt.
prosinec 05, 2018 09:57
... : Iris
Míšo, ty promiň, že jsem zcela nepochopila. Nemám fakt ráda vulgarity, ale tohle je vzpomínka na blbnutí s Alenou a urazila bych se možná, kdybych byla zrzavá smilies/wink.gif
prosinec 05, 2018 10:00
... : Iris
NČ, nevím ale myslím, že v okamžiku, kdy se stal premiérem se jeho stíhání zarazilo aniž by se definitivně dovyšetřilo, nepostupuje tak, jak by mohlo a mělo postupovat. Důkazy nejsou, protože se proti premiérovi se spoustou kontaktů a peněz jaksi špatně dodávají. A vzniká kolem toho smrad. Vzpomínám na tu jednu političku, která navrhovala, ať ho necháme v klidu vládnout a až pak se to teprve dořeší. Líbí se mi, když on říká, že je nezkorumpovatelný. Jasně. Ale všichni kolem něj ano. Má zase větší popularitu říkáš? Lidi jim to nežerou? Smutné. Jestli v tom nebudou teď nejnověji stravenky ve školách pro všechny děti zadara....?

Nerada dávám odkazy, dovolím si jen pár vět. Nevím, proč to dělám, stejně to shodíte, ale zkusím:
Nemá smysl komentovat tuhle hloupost, protože je to populismus jak z učebnice. Nemá smysl nad tím lamentovat, protože Andrej Babiš takhle postupuje promyšleně a bez ohledu na realitu či argumenty - on si voliče nikdy nepřestane kupovat, alespoň ne do té doby, než pomine blahobyt a bude muset nastoupit nějaká normální vláda, která to ekonomicky postaví do latě.

prosinec 05, 2018 10:14
... : *deeres*
Možná znáte, je to dobré, je to rychlé a může to být slané i sladké. Kynuté těsto pod vodou.
200 gr hrubé mouky
150 gr másla
20 gr droždí
3 lžíce mléka
špetička soli
Uděláme kvásek, zapracujeme s ostantími přísadami do koule a dáme do hrnce se studenou vodou.
Pak už jenom počkáte, až koule vyplave k povrchu, asi hodinu a půl. A teď je na vás, co z rozválené placky uděláte.
Vykrájíme třeba srdíčka, upečeme a ještě horké obalíme v moučkovém a vanilkovém cukru. Nebo
před pečením posypeme roztlučeným kandovaným cukrem, smíchaným s troškou skořice.
Kdo nemá moc rád sladké, může podvodnice udělat na slano, stačí nakrájet rádýlkem a sypat,
tím co zrovna máte rádi - mák, sezam. lněné semínko, kmín, tvrdá sýr, paprika.....
Já mám ráda oříškové obloučky, do těsta se přidá ještě 80 gr mletých ořechů, těsto se nakrájí
na proužky 3x6 cm, po upečení se slepí rybízovou marmoškou. Navrch čokoládová poleva a půlka ořechu.
S těstem se musí pracovat rychle a moc nehňahňat, jinak se spaří a v troubě vám nevykyne a
cukroví nebude křehké.
prosinec 05, 2018 10:17
... : Iris
Deeres - nemáš prosím foto hotového produktu? Nestačí mi představivost. Může to být fajn na oba způsoby.
prosinec 05, 2018 10:19
... : NČ
No, Iris. Už to asi stačilo. Přesvědčenýho přesvědčit nelze.
Já osobně nevim, ale nejspíš v tom shledávám hybridní hrozby, ruský špióny a špiónky, ruskýho švába na Hradě a samozřejmě - Putina.
prosinec 05, 2018 10:22
... : *deeres*
Iris, stačí si do strejdy Gůgla zadat heslo podvodnice, vyběhnou ti obrázky i recepty. Mohla jsem to udělat hned, ale já to blbovzdorně opisovala ze svých receptů.
Někde jsem měla i recept bez droždí, ale ty nejsou tak křehké, nebo se dělají podobné s vínem. Ale my jsme je takhle léta dělali doma, tak se toho držím.
prosinec 05, 2018 10:27
... : NČ
Jo, teď jsem tvuj volíznutej text teprve přečetl. Tak už jen "bude muset nastoupit nějaká normální vláda, která to ekonomicky postaví do latě."
A TO JAKO JAKÁ VLÁDA ???????
Fakt se omlouvám, smajlíky nepoužívám, ale tady k tý větě by mi na smajlíky nestačila ani celá stránka.
prosinec 05, 2018 10:27
... : *deeres*
Našla jsem na netu i ten recept na falešné podvodnice:
https://www.toprecepty.cz/recept/24353-falesne-slehackove-podvodnice/
prosinec 05, 2018 10:28
... : Iris


Už to asi stačilo. Přesvědčenýho přesvědčit nelze


Soouhlasím, tak pro dnešek ahoj.
prosinec 05, 2018 10:53
... : Iris
Deeres, tak to jsem si přesně myslela, že to je. Dělalo se to u nás doma a moc mi to chutnalo. Díky.
prosinec 05, 2018 10:54
... : Míša šíša
Jo, teď jsem tvuj volíznutej text teprve přečetl. Tak už jen "bude muset nastoupit nějaká normální vláda, která to ekonomicky postaví do latě."
A TO JAKO JAKÁ VLÁDA ???????
NČ, a že už jsme tu těch normálních vlád (rozuměj "bez Babiše") měli, co? Panečku, to jsme byli ekonomicky v lati.
(To poslední slovo se mi nabízelo napsat jinak, ale kvůli Iris jsem se ovládla.)
prosinec 05, 2018 11:41
... : Míša šíša
Zapomněla jsem označit citaci, takže správně takto:

Jo, teď jsem tvuj volíznutej text teprve přečetl. Tak už jen "bude muset nastoupit nějaká normální vláda, která to ekonomicky postaví do latě."
A TO JAKO JAKÁ VLÁDA ???????

NČ, a že už jsme tu těch normálních vlád (rozuměj "bez Babiše") měli, co? Panečku, to jsme byli ekonomicky v lati.
(To poslední slovo se mi nabízelo napsat jinak, ale kvůli Iris jsem se ovládla.)
prosinec 05, 2018 11:41
... : Iris
Míšo šíšo,
díky smilies/grin.gif
prosinec 05, 2018 11:43
... : Míša šíša
Aby nedošlo k mýlce a následně jsem se nedozvěděla, že nadšeně přitakávám eNČému, že lepšího premiéra není.
Babiše jsem nikdy nevolila a od samého začátku jeho politické kariéry zastávám názor, že takový člověk nemá v politice co pohledávat. Důvěryhodný pro mě není.
Ale ty komedie, co se kolem něj odehrávají, považuju za ty nejtrapnější z trapných.
prosinec 05, 2018 11:47
... : NČ
Nerad sem házim odkazy na jiný články. Svý názory jsem snad ještě furt schopnej zformelovat sám.
Ale tohle je něco jinýho. Nejsem jistej, jestli jde o srandu, nebo jestli je to skutečně míněný vážně. V každym případě jsem se upřímně zachechtal.
Tak to dávám k lepšímu pro pobavení. Vždyť o nic nejde, kdo nechce, číst nemusí.
http://denikreferendum.cz/clanek/tisk/28683-drsne-prosby-z-vaclavskeho-namesti-babise-nezastavi-obcanska-neposlusnost-muze?fbclid=IwAR2MrIYuiB-IQCWTQRo3WntWewKHoQynPxvinfuybQyK17GZy4_d9Bz-afk

prosinec 05, 2018 12:23
... : *deeres*
Ne, není to sranda, stačí se podívat na to, kdo Radek Kubala je. Dobře ví, že pokud by se lidé skutečně řídili jeho návodem, dostanou se do střetu s právem. I tady má ale radu:
Myslete na případné právní postihy. Najděte si právníka, který vám dá zpětnou vazbu k vašim nápadům, poradí vám, čeho se vyvarovat a také vám sdělí, co vám hrozí. Nejčastěji to bude neuposlechnutí výzvy veřejného činitele, ale s dobrou právní analýzou se dá vyhnout i situacím, které jste nepředpokládali, například pokud byste spustili požární alarm a na místo dorazili hasiči. Na případné pokuty se dá dopředu zřídit solidární fond, případně posléze uspořádat benefiční koncert.
Dokonce bych si troufla tvrdit, že navádi lidi k trestné činnosti. Tak bych se tomu moc nesmála.
prosinec 05, 2018 12:45
... : Míša šíša
No dobrý. Taky jsem nerozpoznala, zda je to legrace nebo ne.
prosinec 05, 2018 12:45
... : NČ
Jestli je to teda míněný fakt skutečně vážně, tak bych řekl, že za tím musí bejt Putin a jeho špióni.
Oni fakt takhle dokážou tomu Babišovi vytáhnout jeho volební preference až přes 50 procent.
prosinec 05, 2018 12:59
... : toulavejV
to je hustý - "uspořádat okupační stávky na pracovištích s ambicí vyvolat generální stávku" – ten člověk se totálně pomátl. Nikdy v dějinách se většina národa neměla lépe, než v současnosti, tak těžko bude většina stávkovat . . .
Pan Kubala nevzal v úvahu jednu podstatnou věc – 30% podpory Babiše u voličů, v podnikání se tomu říká vlastnit kontrolní balík akcií, což znamená, že nemusíš mít většinu, přesto se bez tebe nedá nic prosadit. A ani předčasné volby by to nezměnily, tak to je pech, soudruzi.
prosinec 05, 2018 13:25
... : NČ
Jo, tak ono je to skutečně vážně. Akorát nevim, jestli se po celym Česku najde aspoň deset idiotů, kteří "Deník Referendum" čtou.
Záměr Putinuv, přihrát Babišovi bombastickej volební výsledek, z toho čouhá, jak péro z kanape.
A nic bych za to nedal, že v tom jede i Jelizaveta.

prosinec 06, 2018 09:35
... : *deeres*
Nejenom, že je někdo čte, on je také někdo sponzoruje, dva kámoše ve zbrani, Kubalu a Jakuba Patočku. Patočka je ten kamarád Šabatový, známý z Kuřimské kauzy, environmentální aktivista, Hnutí Duha, Strana zelených (tady se cpal do Europarlamentu), také ČSSD (tady byl pro změnu vyloučen).
Reportérky Deníku Referendum: Fatima Rahimi, Zuzana Vlasatá, Saša Uhlová (dcera Šabatový a Uhla), Gaby Khazalová.
Dobrý, ne? Svůj k svému. Produkty Masarykovy univerzity, Fakulty sociálních studií.
To, co Kubala popisuje v Deníku Referendum, jak zatočit s premiérem, to je obšlehnutý návod na barevné revoluce. Referendum se tváří jako deník levicově-progresivní, řekla bych až trockistický, se svojí permanentní revolucí a jiný názor se nepřipouští.
(Šabatovic klan se nikdy netajil tím, že to jsou obdivovatelé Trockého).

prosinec 06, 2018 10:39
... : doktor
OOOOOOO,to byly doby kdy Kudlankou svištěly jed krásné,poučné a zábavné výpotky kudlankářek a kudlankářů.Jojojo,kde loňské sněhy jsou.
prosinec 06, 2018 12:13
... : Sidon
Doktore, jestli sis ještě nevšimnul, tak zdaleka nejvíc se tady rozjede diskuze u článků, jako tento - o politice, protože je to téma, které se dotýká valné části čtenářek a čtenářů. U některých článků není někdy ani jeden komentář, přestože jsou i ztábavné, nebo poučné, ale to je asi běžný trend, lidi se baví více o tom, co se jich nějak víc dotýká. Každý má na tu kterou situaci svůj názor a svůj pohled vidění. U některých by se, podle těch jejich názorů, dokonce daly vysledovat i určité povahové vlastnosti. U některých je to jenom, slovy pana Dr.Chocholouška - Vás nepotěším, stále kvoká, stále kvoká.
prosinec 06, 2018 16:49
... : Krakonoš
Babiše naprosto vodmítám, ale to, co píše soudruh Kubala, mě tak nasr*lo, že jsem se přecejen rozhodl taky přispět: Kubala je idiot, jestliže to, co píše, myslí vážně. Vono to tak na tom světě chodí, že ne každej, kdo stojí proti špatný vládě (či jiný složce moci), je automaticky ten dobroděj, kterej má všech pět pohromadě, návod a smyslusluplný řešení. (V takový Sýrii by vo tomhle mohli psát dizertační práce, kupříkladu.) Možná se Kubalovi líbí "vobčanská neposlušnost", která se právě vodehrává ve Francii, já vosobně ty zfanatizovaný kazisvěty považuju za dobytek a nic takovýho tady nechci, ani kdyby to bylo namířený proti všem mejm nevoblíbenejm politikům dohromady. Zatím ještě porád tady funguje demokracie, volby atakdál, takže se my - vážená a milá vopozice - musíme prostě snažit - pokojně, demokraticky, ideálně prací a nekradením.
A k tomu, kam dokáčela diskusní část Kudlanky, by se dalo psát hodiny a hodiny, ale nemá to valnej význam. Změna může nastat jedině s nějakou zásadní výměnou čtenářů, protože ti, kdo vodešli, už se vracet nebudou. No a noví čtenáři budou přitahovaný jen z tý části názorovýho spektra, ze který prameněj publikovaný články, to je vcelku logický. Když teda pominu milovníky vaření a partnerskejch krizí. Tak hezkýho Mikuláše, teda to, co vám z něj zbylo. smilies/wink.gif
prosinec 06, 2018 19:35
... : NČ
Sidone. Dost dobrý: "Vás nepotěším, stále kvoká, stále kvoká." Dík za připomenutí. Náádhera.

No vidišto, Krakonoši. Když se trochu snažíš, vypadne z tebe občas i něco rozumnýho. Jen tak dál, hochu. Řikám - občas něco rozumnýho, protože se vším souhlasit nemůžu, bez dalšího, delšího rozebrání, na který teď nemám čas. Např. hned první věta "Babiše naprosto vodmítám...", aniž by bylo řečeno proč, mi přijde dost jako na vodě. Atp.
Tak třeba pozdějc přes den, jestli tady pak ještě bude nějaký pokračování a chuť k němu. Teď se musím voholit, vosprchovat, vomejt, votřít, vosušit, voblíknout, vobout, vodejít vobstarat votravný vobchůzky a vobchody.

Brejtro všem.
prosinec 07, 2018 04:39
... : Sidon
Ono to horlivé "lynčování" je v tom našem nárůdku tak trošku zakódované asi už od dob první pražské defenestrace. Že se často najde "parta" horlivců, kteří by chtěli udělat hned "pořádek" podle svých představ. On i Masaryk měl dost velké problémy s lůzou, když ho chtěla lynčovat, po zastání se žida Hilsnera, takže musel jezdit do školy bryčkou. A bylo to asi velmi podobné dnešku, kdy média nakrmíla lid svými "pravdivými" zprávami. Tenkrát to však bylo asi jednodušší než dneska, ale pořád je hodně a hodně těch, kteří těm "pravdivým" zprávám slepě věří, protože se jim to "hodí do krámu". Ono to ale asi bude dost zapříčeněno tím starým - koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Ale tenhle "problém" už měli i staří Řekové a Římané, že bylo třeba odstranit někoho, kdo "stál v cestě" těm "lepšolidem". V celé lidské historii je toho plno. Vždycky jde však především o peníze, majetek a o moc. Pořád stejné a pořád dokola. Nihil novi sub sole.
prosinec 07, 2018 16:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]