O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VIRÓZA JAK VYŠITÁ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 03 prosinec 2018

Výsledek obrázku pro illness

V sobotu jsem si už od rána myslela, že takhle mizerně je člověku těsně před smrtí. Ale to jsem ještě nevěděla, co mě čeká v neděli... Kejchání, krkobol, hlavybol, oči, uši, všecičko bolavý, a co teprve kloubečky, kostičky... Všechny se mrchy rozbolely. Ovšem v tomhle stavu stejně musím ráno i večer vstát, aby se mohl můj chlupatej kámoš vyčůrat.  A v neděli? To jsem si myslela, že jsem přímo v pekle, je konec, šmytec.

 

 

 

 

Pochopitelně je každému určitě jasné, co taková ženská jako já, prvního udělá. Ano, zadá si to všechno do google, a hledá! Hledá, jak a co, co na to, co s tím... (Jako  kdybych to už dávno mockrát nezažila, a nejen na vlastní kůži). 

A tak jsem se dozvěděla, že:


 

 

  • Jenom vlastní imunitní systém je schopen zbavit tělo škodlivých virů. První překážkou při jejich vstupu do těla jsou sliznice dýchacích cest a mandle. Pokud nevítaného návštěvníka zvládnou, vydají signál k tvorbě protilátek, které si s viry poradí definitivně. I když to nějaký ten den trvá. Tři dny na náš organismus viry útočí, další tři dny ho intenzivně trápí a další tři dny příznaky nemoci postupně ustupují.

 

  • Útok miniaturních záškodníků se pozná podle nepříjemných, ale zpravidla ne nebezpečných příznaků, jako jsou bolest v krku, rýma, kašel, často i dva tři dny trvající zvýšená teplota. Důležité je také dodržování klidu na lůžku. Průběh nemoci je obvykle bez komplikací.
 
 
 
 

No, mizerně už mi bylo téměř celý minulý týden, takže teď jsem v té prostřední části, která je tedy fakt a super ouvej.  Div nepočítám hodiny, kdy už mi bude líp.

 

Když jsem se zeptala syna, jestli to ode mne nemůže můj milovanej čokl chytit, tak se mi vysmál! Přitom on se s tou svou borderkou může taky pominout, a ne že ne...

 

No, nevím, co bych si počala, kdybych ho neměla...

Můj život se vlastně dělí na dobu "bez psa" a na dobu "s Kayou".

Díky němu jsem zhubla, a to o docela dost, díky němu jsem poznala plno nových příjemných lidí (a po těch třech létech si u některých z nich dokonce pamatuju i jejich jména :-)))

 

Je fakt, že nejsme "pes a panička", ale spíš dva téměř rovnocenní kámoši. Snažím se mu pokud možno vyhovět, on mne na oplátku občas i poslechne.  

 

 

Zas tak moc toho po něm nechci, jsem spokojená, že absolutně nic doma neničí, nekouše, nějak moc neštěká a nikdy si nic nevynucuje. Jen - poslední dobou (to po té kastraci) je nějak "luxovací". Tak nevím, to je tou kastrací, nebo je i v tomhle už po paničce?

 

 x x x x x x

  

Teď si půjdu vyměnit priesnitz (zábal na krk), a pak změním téma. Rozhodla jsem se totiž osladit si trochu život a podle receptu dvou "postarších" už kluků, jsem upekla jablko-ořechovo-čokoládový koláč.

 

Hele, lidi, je to fakt něco. Jednoduché, rychlé a velmi, velmi dobré... Jo, a protože, jak jsem zjistila, jsou mezi námi i tací, kteří jablka zrovna nemusej, o skořici ani nemluvě, tak v tomto případě se dá ovoce použít jakékoliv a VŽDY TO BUDE SUPER!

Tedy např. hrušky, jahody, rybíz, ananas... prostě co zrovna máte ve špajzu, v lednici, v mrazáku...

 

 

 SUPER KOLÁČ

 

Koláč je na vyšší plech o rozměru cca 30 × 40 cm

1 hrnek = 300 ml

 

4 velká jablka
5 celých vajec (měla jsem jen 3, nahradila jsem mlékem, a dobrý...)
1,5 hrnku krupicového cukru

(klidně dejte míň, stačí jeden necelý)

2 hrnky hladké mouky
1 lžička jedlé sody
1 vrchovatá lžička skořice
¾ hrnku nasekaných vlašských ořechů
1 hrnek slunečnicového oleje
100 g čokolády na vaření

(dala jsem jednu nahrubo rozmixovanou margotku)

 

 

Jablka nakrájíme na malé kousky, nestrouháme je. Mj. v tom je také to kouzlo, že to není pak takový ten jablečný blems, jako např. ve štrůdlu. Dále: vejce vyšleháme s cukrem, vmícháme slunečnicový olej, mouku s jedlou sodou, skořici, ořechy, na drobné kousky nasekanou čokoládu a na závěr jablka. Musíte to hezky všechno rozmíchat, bude to taková polotekutá nahnědlá hmota. Pak to na pekáči zarovnejte a - pečte -  v máslem vymazané a strouhankou či hrubou moukou vysypaném pekáči, nebo stačí jen pekáč vyložit papírem na pečení (můj případ) ve vyhřáté troubě na 180 °C asi 30 minut.

Má se to nechat vychladnout… No, musím říct, že kus ho „zahučel“ ještě velice teplý.

 

Další jsem dělala s kompotovaným ananasem, s 5 vejci, jen jedním hrnkem cukru, bílou čokoládou - a pekáč vysypala kokosem. JAKBYSMET lahodný koláč v cukuletu zahučel... 

 . . . . . . . . . 

 

 

 

Závěrem mi nedá,

abych vám neposlala jednu z mnoha fotek,

které jsem dostala od Pepy z Kanady:

 

Ano, to se mi také povedlo...

 

Myslíte, že se najde i někdo další?

"Vařili" jste si taky takhle kafe?

Nebo někdo z vašich známých?

 

 

 


DRŽTE MI PALCE,
ať se so nejdřív zbavím té chcípavky.
Je mi fakt  dost bídně...
d@niela

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : NČ
Na chřipku je nejlepší kořalka, to mám ověřený. Proto taky odmítám žrát medikamenty, abych neškodil játrum.

Ještě k tý konvici. Varoval jsem svou mámu pokaždý, aby nevracela konev zpátky na spodek. Prt platný. Vracela, vypadalo to úhlednějc, než kdyby konev dávala vedle, nebo nakřivo. Pak jí konev jednou v noci vyhořela, zapálila i jednu skřínku, mámu to naštěstí probudilo, tak to zvládla ulejt.

Znova varování pro všechny: I drahý konvice jsou nespolehlivý, o lacinejch ani nemluvit!
KONVICE JSOU JEDNOU Z NEJČASTĚJŠÍCH PŘÍČIN POŽÁRŮ V BYTECH!

Pojišťovna úhradu snižuje, protože konvice nebyla používaná v souladu s návodem, kterej jasně praví - vytáhnout ze zdi. Což ovšem nikdo nedělá, ani já.

Docela stačí, nikdy nevracet konev zpátky do stojanu, dávat ji tam jedině k uvaření.
Brejtro všem.
prosinec 04, 2018 04:42
... : d@niela
nojo, jenže -

ty píšeš o jinak "moudrejch" lidech... Ale co říct o těch, kteří stejně, jako ten chudák, provedli to, čehož výsledek je na obrázku?

Tedy - postavil elektrickou konvici na plynovej sporák, a zapnul?


prosinec 04, 2018 07:16
... : NČ
Jo táááák, to teda bylo na plynu. Tim se ovšem zcela mění situace. To mě prostě nenapadlo.
prosinec 04, 2018 07:39
... : Markéta
Danielko i na elektrickou se dá smilies/grin.gif - bohužel - a ten smrad se ani nedal vyvětrat - fuj
NČ - jsem jedna z těch co staví na spodek, ačkoli o varování vím, ale dělám to tak automaticky bez přemýšlení.
prosinec 04, 2018 07:45
... : NČ
No, já myslim, že fotkou je danej jasnej důkaz o velmi nízký užitný hodnotě varný konve, protože při výpadku elektřiny neuvaří.
Markéto. Nejsi sama, spíš naopak patříš k většině, která to takhle dělá a ono se taky většinou po celej život nic nestane. Pravděpodobnost požáru není vysoká, ale následky bejvaj fatální.
Věř mi, požáry a prevence byly mou profesí asi 40 let, takže jsem se s důsledkama setkával častějc, než běžnej občan.
prosinec 04, 2018 08:06
... : *deeres*
Já měla jako odstrašující případ mojí matku. Už jako malou mně snažila vnutit připálené buchty. Přitom tvrdila, že když to sním, tak se na mně budou smát kluci. Tůdle, nikdy to do mně nedostala.
A čím byla starší, tím to bylo horší. V kuchyni si postavila na sporák uvařit brambory a šla se dívat na TV a i trochu si zdřímla. Pozůstaky brambor se pak vyhazovaly i s hrncem.
Tak já jsem tedy opatrná, mám nainstalované dva požární hlásiče a zástrčky všude vyndávám ze zásuvek a nejenom proto, že se tím ušetří elektřina za spotřebiče chrápající v pohotovostním režimu.
Jenže opatrnosti není nikdy dost. Mám elektrický sporák, na sporáku kovový rošt a na něm dřevěnou desku s indukčním vařičem. Ano, bezpečné to není, ale místa tu mám málo a zatím jsem se nezmotala na to, abych starý sporák vyhodila. Při uklízení jsem nevědomky jednu plotýnku sporáku zapnula. Začal řvát hlásič, že tu cosi hoří. Pro jistotu jsem pak knoflíky sundala. Když potřebuji vařit větší množství, tak desku sundám a příslušný knoflík jenom nasunu.
Asi by mně pojišťovna toho moc nedala, kdybych si takhle podpálila byt.
prosinec 04, 2018 08:53
... : *deeres*
Když teď bude toho Mikuláše, tak jsem si vzpomněla na jednu svojí kolegyni, která svým klukům i sobě připravila nezapomenutelný zážitek.
Kluky vyhnala ven a v pokoji připravila nadílku. Aby dokrsalila atmosféru, v pokoji zhasla, nechala jenom rozsvcenou lampičku a na holou žárovku pověsila svůj červený svetřík z mohérové vlny.
Kluci přišli z venku a ten mladší hlásí:
"Čert je pryč, zůstal tu po něm jenom pekelný smrad."
A také úplně propálený svetr.
prosinec 04, 2018 09:03
... : Moira
deeres, to je krasna historka! To fakt nevymyslis. Dat na holou zarovku vlneny svetr. A ten komentar je bozi. Cela rodinka mela velkou kliku, ze vlna nevzplála plamenem.
Musim zaklepat, ze naší rodine se pozary vyhybaji a ja ani nejsem přítelem všech tech svíčiček ve vencich a všude mozne. Je to dost nebezpecne. Konvici ovšem davam na stojan, asi to budu muset zmenit.
V naší rodine spise vedou skody zpusobene vodou, hlavne uvnitř domu, vinou ruzne dosluhujich rozvodu. Ale na to jsem uplne nejlepe pojistena, takze jsme vicemene v plusu.
A jednou se nam oprela o dům prerostla jedle. Taktez všechno uhradila pojistovna.
prosinec 05, 2018 12:01
... : doktor
Milá Danielko,dodatečně,ale od celého srdíčka ti posílám mnoho léčivých pozdravů a mnoho přání ať se nám co nejdříve uzdravíš.Kamarád Karel
prosinec 06, 2018 12:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]