O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CO SE SYNEM? PDF Tisk E-mail
Středa, 28 listopad 2018
 Milá Kudlanko, milí neznámí přátelé. Nedávno jsem objevil tyto stránky a zkusím vám popsat naše současné trápení. Náš devatenáctiletý syn nechce nic dělat a žena a já nevíme, co s tím máme dělat my. Po maturitě ho bohužel nikde na VS nevzali a od té doby sedí doma a hraje videohry. Nechodí do práce, nevydělává, neplatí žádné účty, neplatí za jidlo…

 

 

 

 

 

Občas (když mu uděláme doma scénu), si sice nějakou práci najde, ale nikdy to není na dlouho a většinou ani nic pořádného, a vždy ho z ní nakonec vyhodí. Neuklidí si ani svůj pokoj! Už nevíme, co máme dělat, a nepište prosím, že ho máme vyhodit na ulici, je to náš jediný syn. Ostatně, jednou jsme to už udělali.

 

Chtěl bych ještě dodat, že až do té maturity to byl opravdu fajn kluk, doma perfektní, pomáhal, dobře se učil. Ale nějak, když ho nevzali na tu školu, tak se to v něm asi zlomilo... Nevíme, co s ním je. On tvrdí, že jen chce být šťastný, že ho nikdo nemá rád, že jsou všichni proti němu…myslim, že úplně ztratil jakýkoli vztah s realitou. a my nevíme, jak to napravit.

 

Někdy jen tak sedí a nic nedělá, kouká doblba... Navíc kdykoli mu něco řekneme, začne na sociálních sítích psát, jak hrozní rodiče jsme. Sice se vždy omluví, ale neopomene dodat, že jiní rodiče tohle, jiní rodiče támhle, že jeho kamarád má daleko lepší vztah s otcem… atd atd. Už vážně nevíme, co dál.


 

 

MAREK

 

 

Komentáře (4)add feed
... : zuza
Nutná návštěva psychologa, psychiatra.... Jinak asi s kamarády nikam nechodí a sedí jen u počítače..
listopad 28, 2018 10:54
... : *deeres*
Lidé, kteří bez přestávky paří a nic jiného je nezajímá tvrdí:
"I'm not a gamer because i have no life but because i choose to have many."
Jedná se o herní závislost, kombinovanou s prokrastinací. Opravdu to chce psychologa, protože vy s manželkou jste na něho krátcí.
Já jsem zlá matka a když dcera místo učení, visela na PC, tak jsem jí ho utrhla a bylo to vždycky něco za něco. Umeješ nádobí a uklidíš si u sebe v pokoji a pak máš dvě hoďky k dobru na počítači. Jenže to byla o něco mladší, blbosti na PC hraje pořád, nějaké ty Warcrafty, ale do práce chodí a o domácnost se stará. Asi to s ní nebylo tak hrozné, jako třeba s tímto 19letým klukem, který prosí na jednom webu o pomoc.
Dobry den nevim zda prave tu je ta nejlepsi moznost, kde zadat o pomoc, ale myslim si ze uz to zaslo prilis daleko. Driv sem svuj volny cas travil fotbalem nebo v
posilce, ale dnes prosedim cely den nebo i dny u pc. Snazil sem se stim neco delat, ale chut zahrat si me vzdy dostane. Prave proto sem pisu a doufan ze nekdo uz si tim prosel a dokaze mi poradit. Nechci cele dny travit za pc, ale nedokazi si pomoct asi uz se nedokazu zabavit jinak smilies/sad.gif
Predem dik vsem za rady .... Honza 19 let

listopad 28, 2018 12:37
... : magdalenka
Milý Marku. ne nadarmo se říká: Malé děti - malé starosti, velké děti - velké starosti. Copak syn, ten je dobře zaopatřen. Má kde být, co jíst, nemusí pracovat, maminka mu nejspíš pere, žehlí, nakupuje, vaří a ještě má celý den volno pro sebe a paří, ale co chudáci rodiče. Jak ti k tomu přijdou. Na krku (možná) dvě práce, byt, dům, hypotéku, své staré rodiče a ještě nezdárného syna, který je pomlouvá na netu. Takže kupodivu největší péči teď zasluhujete vy dva s manželkou. Abyste se odpoutali od minulosti, od svých falešných očekávání, představ a předpokladů, od starostí a hádek, hledání viníků a možných cest. Pro jediného syna. A zaměřili se na svůj život, práci, zábavu a společné chvíle.
Nikdo nezmění dospělého proti jeho vůli, může ho jen zlomit a to ti nedoporučuju.. Není třeba syna vyhazovat z domova. Prozatím stačí zaheslovat wifinu, neposkytovat servis luxusního mamahotelu, neposílat peníze. Pokud dobře počítám, syn je doma teprve pár měsíců. Zatím ještě vychází z pokoje, komunikuje s vámi, nají se a udržuje základní hygienu. Vždycky může být i hůř. Útěchou ti může být, že jsou v tom tisíce rodičů v této republice s vámi. Můžeš s nimi založit podpůrnou skupinu na fb, nejspíš tam už bude. Je to běh na dlouhou trať s neznámým koncem.
Syn má stále mnoho možností, jak s životem naložit. Asi potřebuje podporu a pomoc. Od kamarádů, své dívky, psychologa. Ale nejvíc potřebuje rodinné zázemí, které ho přijme takového, jaký je. I se všemi důsledky pro obě strany.
Držím ti všechny palce. Ztrácení iluzí vždycky bolí.

listopad 29, 2018 12:10
... : toulavejV
Marku, že ty si děláš legraci.
Je ti nejmíň 40, umíš psát na počítači, ovládáš internet a nevíš ani to primitivní, jak skončit se závislostí?
Kuřákovi přece nebudeš kupovat cigarety, když chceš, aby přestal kouřit.
Alkoholikovi nebudeš kupovat alkohol, když chceš, aby přestal pít.
Tak nemůžeš přece poskytovat počítač a připojení na internet klukovi, když chceš, aby přestal marnit svůj čas u počítače a internetu!!!
Když nemá žádnej příjem, nemůže si zaplatit ani počítač, ani mobil ani to připojení na internet! Když se nemůže věnovat hrám a nebude od vás dostávat ŽÁDNÝ kapesný, žádnej servis doma, ŽÁDNÝ čistý prádlo, jídlo jenom co jíte vy, nemůže být tak hloupej, aby ho NOUZE nerozhoupala k nějaký aktivitě!
Tv, rádio nebo jiný vymoženosti na příjem hudby samozřejmě taky nic, ŽÁDNÁ ZÁBAVA.
Začne se nudit a časem přijde na to, že by bylo lepší něco dělat, než nedělat vůbec nic.
Jo, možná se budete muset vy omezit taky – s tv, internetem apod., ale vždycky je něco za něco. Já bych tu tv a internet oželel, kdyby to byl můj syn . . .

To by byl první krok. Ale musel mít přece nějaké koníčky, zájmy, kamarády, tak se s nimi domluvit, aby ho vzali do party a ukázali mu názorně, co všechno by mohl vidět, zažít skutečně, ne virtuálně, ale je potřeba si na to vydělat prací!!!
Jak to dělá většina lidí, co se nenechá živit od rodičů.
K tomuhle žádnýho psychologa nepotřebuje. No zaheslování wifi mě tedy nenapadlo, že vůbec jde. Ani založení podpůrný skupiny na fb :-). Holt starej člověk . . .

Měj se, zdravím tě - vašek, toulavej

listopad 29, 2018 20:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]