O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

... A VŽDYCKY SI VZPOMENEŠ! PDF Tisk E-mail
Středa, 28 listopad 2018
Jo, bylo to v minulém století. Zrovna jsme se čerstvě nastěhovali na čerstvé sídliště jihoměstské, do jednoho z těch dostavujících se paneláků, těch v širém binci na rozkopaných pláních stojícím, když jsem zjistila, že potřebuju zámek ke dveřím ve sklepě. Byla jsem na návštěvě u manželovy mámy. Ona šla do komory, vyndala jakousi škatuli, chvilku v ní hrabala a pak jeden zámeček, ke kterému byl mašličkou připevněn klíček, mi podala.

 

 

 

 

 

"Na, vezmi si tenhle, je bytelnej, ten ti bude dlouho sloužit. A taky si na mne aspoň vzpomeneš, když si půjdeš pro něco do sklepa", řekla babička s úsměvem. 

A je to tak... celá to dlouhá, předlouhá léta, která mne už dělí od onoho dne, tak vždycky, když jdu do sklepa a pak tím jedním klíčkem odemykám, si na ten dávný okamžik vzpomenu... 

 

Od té doby se mi podobné zafixování si nějaké osoby s určitou věcí stalo ještě několikrát. A občas je i dost bizarní, jaké vzpomínky to jsou.

 

 

Teď zrovna, poslední podobný vjem,  je meruňkový džem, který jsem dostala od mé milé kámošky Stáni. Je hutný, silný, žádný ten rosolovitý odvar z obchodu. Takže ho stačí málo a "udělá hodně". Dávám si ho do tvarohu. Přišla jsem totiž na to, že je hloupost si kupovat jogurty, protože je to většinou jen třaslavá, škrobem zahuštěná hmota - že je lepší si koupit kilovku měkkého tvarohu v kelímku. Ten je stejný, jako jogurty cca před deseti léty :-))).

 

A tak si dám do misky dvě velké lžice tvarohu, k tomu dvě lžičky Stániny zavařeniny, zamíchám - a užívám si... No, a vždycky si vzpomenu, jak jsme spolu seděly u jejího kuchyňského stolu, popíjely kafíčko a ona mi pak domů přibalila tuhle sklenici :-))) (Ale neboj, Stáňo, až sklenici umeju, tak to neznamená, že bych pak zapomněla :-)))

 

Máte také nějaké věci,

které vám "přivolávají" vaše blízké, vaše kamarády?

 

 


d@niela
 
 
Komentáře (3)add feed
... : *deeres*
Jo mám, mám jich spousty a i když některé svému účelu už dávno neslouží, nikdy je nevyhodím, protože to jsou předměty vzpomínkové. Něco bylo mámy a ségry, něco dědy, také strejdy a jedné z tet, našlo by se pár předmětů po tátovi a i po kámošce, která nás také opustila.
Teď momentálně provádím totální předvánoční debordelizaci, abych se alespoň částečně zbavily zbytečných věcí, které jsem si natahala do bytu a díky vzpomínkovým předmětům mně to trvá dvakrát tak dlouho. Ale to k tomuhle času patří a i když hodně nerada uklízím, tak v tomhle čase mně to tak nějak nevadí, polehoučku se probírám krámy a až bude uklizeno, vytáhnu krabice s vánočními ozdobami, začne zdobení bytu a oken a pak si na své přijde i nos, všichni začnou péct cukroví a domem se rozleje vůně vanilkových rohlíčků.
Ty první musí být už na Mikuláše, jinak to nejde!
Dani, moc dlouho si už užívat nebudeš, dyk tu sklenici máš prázdnou smilies/grin.gif
listopad 28, 2018 12:13
... : andrea
Já mám takhle plno kytek. Některé už jsou opravdu staré, respektive jsou to "děti" těch prvních. Mám voskovku po babičce, scindapsus po kamarádce, se kterou jsem chodila do školy. Už ho mám doma všude a i jsem s ním zamořila kanceláře smilies/wink.gif
Taky rýmovník, ten zase jsem si přivezla z lázní, kde jsem si tajně udíbla větvičku. Dneska je to kytka opravdu široká.
listopad 28, 2018 20:38
... : doktor
Krom vzpomínek na maminku mám i několik "triků" k vylepšení sádla a hořčice.Škvařila-li sádlíčko vždy na konec přidávala masox a kapku mléka.Sádlo mělo úplně jinou chuť než když jsem ho škavařil sám.A do plnotučné hořčice ( kelímek ) přidávala špetku cukru a kapku stolního oleje a řádně promíchala.Světe div se,ale fak to bylo dobré.Děti to milovaly.
Jinak po mamince mi zůstal hrnek na bílou kávu - říkala tomu na kávybumbu.
listopad 29, 2018 12:23
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]