O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŠIKANA UČITELKY? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 listopad 2018

 Jsem učitelka na střední škole a nemám zřízený facebookový profil. Ale teď byl však metodikem prevence zachycen na facebooku na mé jméno zřízený profil a s mojí fotografií, nejspíš tajně pořízenou a především s nevhodnými komentáři. Na základě u toho uvedených sdílených „přátel“ škola rozjela vyšetřování po vlastní linii.


 

 

 

 

 

Současně jsme se dohodli, že zajdu na Policii ČR a podám trestní oznámení na neznámého pachatele, neboť znovu zdůrazňuji - někdo založil profil pod mým jménem a ještě je zde moje osoba minimálně zesměšněna.

 

Tam mě ochotně vyslechli, ale na trestní oznámení že to určitě není, a jestli mi prý mohou poradit, tak ani sepsání přestupku by nic nevyřešilo. Předali by to na MěÚ a tam by to s vysokou pravděpodobností bylo po 30 dnech odloženo.

 

Nechtějí mi prý ubírat práva a mohou to se mnou sepsat, ale sami v tom zjevně nic neudělají, protože facebook s nimi prý nekomunikuje či odmítá komunikovat. Takže jediná rada – abych požádal facebook o zablokování tohoto bez mého vědomí a na mé jméno zřízeného profilu.

 

Prosím Vás, to je to opravdu tak jednoduché, někoho zesměšnit a není žádné jiné cesty k nápravě? Policie to v podstatě bagatelizuje (byť uznává mé argumenty a drzost nezletilých) a radí mi udělat na žáky „bu bu bu“, ale je to jen přestupek.

 

TEREZA

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : doktor
Terez,je opravdu tak jednoduché,ale policie by to měla řešit ( i škola ) jako šikanu a policie by měla konat jako v trestní čin zneužití dat soukromí.
listopad 23, 2018 12:23
... : *deeres*
Je to sprosťárna, dneska všeobecně rozšířená. Určitě se dá vysledovat, odkud byl fejs založen.
S potrestáním to je horší, pachatelé s nejvězší pravděpodobností budou studenti z tvojí školy a tedy asi ještě nezletilí.
A i kdyby byli trestně zodpovědní, nakonec si na nich nic nevezmeš. Kauza Řepka,Kristelová versus Erbová, oba svéprávní, vina prokázána. Verdikt - Řepka 300 hodin veřejné práce, Kristelová tři měsíce s roční podmínkou.
Fejs je předpokládám zablokovaný a ty se na to vykašli, jenom si drásáš nervy.
listopad 24, 2018 09:42
... : magdalenka
Milá Terezo. Jako letitá učitelka tě naprosto chápu. To zabolí. Tví studenti ovšem nechtěli zasáhnout tebe jako Terezu XX, ale jejich (zřejmě) méně oblíbenou profesorku (zřejmě) méně oblíbeného předmětu. A to bolí víc. Je to dost zbabělé a nečestné. Nicméně obě víme, že studenti mají různé ne zrovna bohumilé nápady a tentokrát jsi byla terčem ty. I když tvůj rozum volá po vyšetření a potrestání, tvoje srdce spíš žádá podporu a lásku. To by sis měla přiznat. Podívej, kolik veřejných osob je dnes a denně zesměšňováno, a to i veřejně, v tisku, televizi, o fb nemluvě. Je to záplava plivanců, pomluv a lží. V této společnosti se těžko dýchá. Takže za sebe bych hledala jiné cesty.
Pamatuji na profesorku mého dětství, která při vstupu do třídy dostala plnou dávku vody na nové šaty ze stříkací pistole. Třída zamrzla a čekala na reakci. To nevymyslíš. Ona se začala radovat, smát a tleskat, řkouc: Konečně vím, od čeho jsou ty fleky po stěnách... Úleva byla obrovská. Následovala velká omluva a přátelství do konce studia. O tom to myslím je. Najít společnou řeč. Nenechat si ubližovat, ale též neubližovat druhým. Zkus to převrátit v nepovedený žert. Všem se uleví. Ale je to obrovsky těžké.
listopad 24, 2018 09:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]