O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZAPOMENUTÝ NEJSILNĚJŠÍ MUŽ SVĚTA PDF Tisk E-mail
Středa, 21 listopad 2018
Přejít na obsah
ZAPOMENUTÝ NEJSILNĚJŠÍ MUŽ SVĚTA
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Výsledek obrázku pro MILO BARUSPři oslavách stoletého výročí vzniku republiky se často zapomíná, že předválečné Československo proslavila po celé zeměkouli i řada rodáků německé národnosti. Jedním z nich byl i světově proslulý silák s pseudonymem Milo Barus. Tento rodák ze Staré Červené Vody na Jesenicku, s vlastní jménem Emil Bahr, zvítězil jako reprezentant Československa ve vůbec první světové soutěži o nejsilnějšího muže světa, kterou pořádala v roce 1930 Paříž.

 

 

 

 

V siláckých disciplínách porazil dalších 42 soutěžících ze 16 zemí. Titul pak ještě pětkrát za sebou obhájil, naposledy v roce 1935 v New Yorku. Nebýt toho, že o rok později skončil v nacistickém vězení, mohla šňůra sportovních úspěchů Mila Baruse v barvách Československa ještě dlouho pokračovat.

Kdo ale vlastně byl Milo Barus? Na rozdíl od dalšího siláka a zápasníka, Gustava Frištenského, se o něm dnes v Česku prakticky nemluví ani nepíše, v seznamech slavných prvorepublikových osobností ze světa sportu nefiguruje. A to i přesto, že se bez nadsázky jednalo o světovou celebritu, jejíž silácké kousky dodnes vyvolávají údiv. Jenže Milo Barus byl český Němec. A jako mnoha jiným Němcům mu nepomohlo proti „vyhnání z českých dějin“ ani to, že byl prokazatelně zarytý antifašista.

Výsledek obrázku pro MILO BARUS

 

Emil Bahr se narodil v roce 1906 ve Staré Červené Vodě v rodině zaměstnance železnic. Rodina se ale brzy přestěhovala do Vidnavy. Mladý Bahr se začal učit mlynářem a už tehdy údajně vynikal neuvěřitelnou silou. Jako osmnáctiletý zápasil v ringu, přenášel těžká břemena a předváděl další silácké kousky. Po návratu z vojny, kterou strávil v letech 1926 až 1928 na východním Slovensku, si zvolil po vzoru antického siláka Milona z Krotonu umělecké jméno Milo Barus a začal se živit jako profesionální silák.

Související obrázek

 

Ve skupině s několika dalšími siláky vystupoval s velkým úspěchem po celé Evropě i v zámoří. V roce 1930 pak dostal pozvánku na již zmíněnou třídenní soutěž o nejsilnějšího muže světa v Paříži, kterou s přehledem vyhrál.

Související obrázek

 

Během následujících pěti let titul nejsilnějšího člověka planety obhájil i v Londýně, Káhiře, Kapském městě, Buenos Aires a New Yorku. V argentinské metropoli předvedl poprvé jeden ze svých nejslavnějších, na kameru zaznamenaných kousků, když vzal na svá záda koně a vystoupal s ním na vrchol sedmimetrového žebříku. Dalším oblíbeným číslem Mila Baruse bylo číslo, při němž visící hlavou dolů udržel v zubech na řetězu desku s klavírem a pěti hudebníky. V jiném zdokumentovaném čísle dokázal nadzvednout tramvaj z kolejí.


 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]