O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PROFESIONÁLNÍ VENČIČ LIDÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 19 listopad 2018
Chuck McCarthy, jeden z mnoha lidí v kalifornském Hollywoodu, kteří se snaží uspět jako herci, chtěl najít způsob, jak trochu doplnit svůj zatím nevelký příjem – byl to v podstatě nezaměstnaný herec. A tak, když jeho matka prodělala mozkovou mrtvici, a měla pak poněkud potíže s jistotou při chůzi, a bála se chodit ven sama, začal s ní pravidelně chodit na procházky, a později bral s nimi i její kamarádky.

 

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro Chuck McCarthy

 

 

A pak si uvědomil, že tady by mohly být jeho služby velmi zúročeny. Že mohou být velmi cenné pro někoho, kdo sice chce být aktivní, ale současně nezvládá větší intenzitu, případně se necítí na to, chodit sám. A že je plno lidí, kteří nemají nikoho, kdo by s nimi šel, věnoval se jim. Lidí osamělých... Dal tedy na svůj facebook nabídku, také to vyvěsil všude po městě – a perfektní džob se mu rozjel! Jeho telefon zvoní a zvoní, Chuck má o práci postaráno…

 

Sympaťák, který si vymyslel perfektní povolání; v současné době je to něco oboustranně výhodného a prospěšného. Účtuje si sedm dolarů za míli, což je na tamější poměry celkem přiměřená a celkem odpovídající částka.

 

 

Výsledek obrázku pro Chuck McCarthy

 

 

A věřím, že by to uvítalo i hodně lidí u nás – lidé starší, osamělí, případně ti, kteří si netroufají z jakýchkoli příčin chodit sami. Chůze je přeci perfektní způsob cvičení a navíc komunikace s ostatními lidmi dává jeho „zákazníkům“ příležitost k novým podnětům, seznámení se s dalšími lidmi, poznávání svého okolí. Mj. jeho nápad už zúročilo plno dalších lidí, kteří začali také v "doprovázení a společném chození s lidmi" podnikat.

 

Zajímavý nápad, věřím, že by se udal i u nás, co myslíte?

d@niela

Komentáře (16)add feed
... : NČ
Velmi zajímavý. Klidně bych do toho šel, stejně mám prt co dělat. Musim to řádně promyslet, taky jak s daněma, nebo jestli by to muselo bejt na živnosťák, atd.
listopad 20, 2018 05:12
... : mia I
ještě EET registrační pokladnu Pepo.

Dobrý nápad, myslím, že u nás podobný věci už fungujou v rámci dobrovolnictví.
listopad 20, 2018 07:18
... : NČ
Nojo, Mio. Já ale na tu charitu zadara nějak nemám ty správný buňky.
Jinak dík za připomínku nutnosti registrační pokladny, na tom by mý prvotní nadšení mohlo ztroskotat.
listopad 20, 2018 07:44
... : *deeres*
NČ, měl bys asi konkurenci v sociálních pracovnících, kteří to mají jako jednu z činností svojí náplně práce.

A kolik jako bys sis chtěl účtovat za kilák, aby se ti to vůbec vyplatilo a aby těm nemohoucím zbylo na jídlo? Za kilák těch 160,-Kč, ty asi tak odpovídají těm 7 dolarům?
listopad 20, 2018 10:03
... : mia I
no chtělo by to hodně odečitatelných nákladových položek. Třeba nákup krokoměru , nákup pláštěnky pro případ nepřízně počasí, ... pak by nemusel být Pepa v záporných číslech. smilies/grin.gif
listopad 20, 2018 10:46
... : d@niela
tak ještě je nutno si převést tu míli na kilometry...
takže jedna míle = 1,6 km - a za to má venčič těch cca 150 kč

za dvě míle, cca, tedy kolem tří kiláků, což už by asi byl tak maximální vejlet (těch starších dam) by to byly tři stovky - ALE JEN V TOM HOLYWOODU...
smilies/grin.gif
listopad 20, 2018 11:00
... : mia I
už vidím Pepovo daňové přiznání. smilies/grin.gif
listopad 20, 2018 11:08
... : doktor
Být fit šel bych do takového lákavého, prospěšného a zdravého podnikání.Bezva nápad.
listopad 20, 2018 12:42
... : doktor
.... jo a nemusel bych být tak drahý.Přece bezva koníček se dá dělat laciněji.
listopad 20, 2018 12:44
... : NČ
Tak já bych náklady vzal radši paušálem. Nějak by to mohlo bejt aspoň 50 procent. Paušálem jsem to dělal vždycky, když jsem dělal "na živnosťák", protože skutečný náklady k dosažení zisku jsem měl zanedbatelný; prakticky všechno, co jsem potřeboval, jsem měl k dispozici, nebo nafasoval ve státních podnicích, ve kterejch jsem měl hlavní pracovní poměr. A to i včetně potřebnýho času v prcovní době.

150,- Kč za míli, to by šlo, jen ještě najít ty blbce, kteří by byli ochotní, mi je platit. Takže bych byl ochotnej, to dělat i za míň. Ovšem bacha! Muselo by se to vázat taky na čas, potřebnej k ujití tý jedný míle. Jako abych se dvě hodiny šoural s nějakou šedesátiletou bábou k ujití jedný míle, tak to zase sorry jako!!!

Jinak nevim, proč jen v tom Hollywoodu, jako bysme v Praze neměli dost krásnejch míst. Nebo třeba klidně i Karlštejn, nebo Čapí hnízdo (tam jsem ještě ani nikdy nebyl), toho by se našlo....
Míst je dost, ale blbců je málo.
listopad 20, 2018 12:54
... : Iris
Není to úplně jen o zdravé chůzi, ale líbí se mi hodně tzv. cyklorikši - u nás to mají v důchoďáku a vyvážejí méně pohyblivé klienty na výlety - třeba i po městě. Přesně jsem to nestudovala - tedy jak to i po počátečním nadšení nadále funguje, ale myslím, že to je záležitost na jarní a letní procházky. Vím, že se hledali- no pravda - dobrovolníci, kteří by šlapali, jestli úplně zadarmo nevím, ale věřím, že ano smilies/smiley.gif No ale podnikavcům možná jsou cestičky také otevřeny.
listopad 20, 2018 13:11
... : Iris
dovolím si jen odkaz s fotkou z novin..

listopad 20, 2018 13:15
... : NČ
Skutečně skvostná fotka
listopad 20, 2018 13:18
... : *deeres*
I já ji vidím! smilies/grin.gif
listopad 20, 2018 13:20
... : Iris
tak vy máte oba rozhodně víc zkušeností s vkládáním odkazů na to či ono, já to neumím, no alespoň pobavím.

http://www.seniorskelisty.cz/cykloriksa-aneb-znovu-citit-vitr-ve-vlasech/
listopad 20, 2018 13:24
... : NČ
Klídek, Iris. Sranda rozhodně není zlomyslná nebo škodolibá. To jen, že tím už tady prošel každej.
listopad 20, 2018 14:13
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]