O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VŠICHNI JSME SAVCI, TAK PROČ NEJÍST SPOLU ... PDF Tisk E-mail
Neděle, 18 listopad 2018
 Kudlanko a kamarádi, potřebuju poradit ohledně Vánoc. Každoročně jsme na Štěpána pozváni k manželčiným rodičům.  Každý rok je mi však už z toho pozvání, z toho, co mne tam čeká - a hlavně pak oběda samotného, tak zle, že téměř pokaždé zvracím. Jsou fajn, hezky se s nimi povídá, ale... Víte, oni jsou "velmi šetrní", i když nemají vůbec důvod. Jejich suroviny na vaření jsou prošlé (už prošlé totiž kupují), a hlavně: kočky a psi se volně procházejí po stole, jejich misky jsou vedle našich nandaných talířů!


 

 

Stejně tak veškeré cukroví a chuťovky jsou na stole celodenně k dispozici všem zvířatům…

Za ta léta jsem se naučil předstírat jídlo a nosit si s sebou k jídlu něco vlastního. Manželka s rodiči nesčetněkrát o tom hovořila, ale vždy zcela zbytečně, žádná změna.

 

Já chápu milovníky zvířat, my máme taky dva psy. Ale jsou to psi! Nejedí s námi ze stolu a už vůbec se po stole při jídle neprochází!  Tam jíte, před talířem si vám ustele kočka... Všude chlupy... Třeba to není nijak zdraví nebezpečné, ale mně je to fakt nepříjemné.

 

A já už si vážně nevím rady, takže bych se chtěl zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost? Když si zas představím ty jejich špinavé chlupaté kamarády, jak si klidně vyskočí na stůl a když si sami nevezmou, tak jsou krmeni… Co mám dělat?

 

MARTIN

 

Komentáře (9)add feed
... : Sidon
No, já bych z toho byl taky na mrtvicu.

smilies/shocked.gif
listopad 18, 2018 23:36
... : mia I
proč nezměníte zvyklosti a nepozvete rodiče na svátky k Vám? do čistoty, na oběd z čerstvých a kvalitních surovin. A proč se třeba nedomluvit na tom, že si jeden víkend v měsíci vyhradíte na pomoc rodičům? uklidit, vytřít podlahy savem, vyházet prošlé potraviny... Vždyť nejde jen o Vás, jde o i zdraví rodičů. I oni si zaslouží žít důstojněji.
listopad 19, 2018 10:36
... : doktor
To nemá řešení A mio, s rodiči to je někdy velmi složité.
listopad 19, 2018 12:23
... : MartinZahn
Mio I -
to není tak jednoduché, oni totiž netrpí nijak chudobou, jak to asi myslíš, a ty prošlé potraviny si kupují z principu a jsou pyšní, jak zas ušetřili. A neumím si představit, co by asi říkali, kdybychom jim tam snad chtěli uklízet!!!
Oni prostě žijí tak jak chtějí, to je jejich styl.
A k nám jezdí, což o to, u nás se jim líbí, ale prostě chtějí abychom tam jeli my, na toho Štěpána.
Takže jako to není použitelná rada, vlítnout tam jako úklidová četa...
listopad 19, 2018 12:30
... : mia I
doktore, o tom, že to je někdy s rodiči složité vím z vlastních zkušeností celkem dost. Nerada bych se o tom rozepisovala. Nadnesla jsem svůj názor jako návrh. Ony změny bývají někdy bolestné, ale bez našeho přičinění nenastanou. Dá se předpokládat, že s přibývajícím věkem se budou návyky rodičů zhoršovat, příp. jeden ovdoví a zůstane v těch otřesných podmínkách sám. To tam pak jako shnijou ve špíně a kočičích lejnech? Alespoň bych jim dala najevo, že mi nejsou lhostejní a jsem ochotna něco udělat i pro ně, nejen domluvou.
listopad 19, 2018 12:38
... : mia I
Martine tak snad Vás nic nenutí tam jezdit a přetvařovat se. Tak prostě návštěvu slušnou formou odmítněte. Taky bych nejedla někde, kde kočky skáčou po stole.
listopad 19, 2018 12:45
... : Krakonoš
Tak jsem se vodhlásil a přihlási, bych ti mohl povědět: Je to komplet na tvojí ženě. Jenom voná má moc to vyřešit. Objektivně - ty lidi se chovají za hranicí toho, co lze považovat za normální duševní zdraví. Jejich diagnozu by musel stanovit psychiatr, takže to nechme stranou, Každopádně to není normální, je to nechutný a nikdo na světě nemá právo tě nutit něco takovýho podstupovat. Jestli tě tvoje žena aspoň trochu respektuje jako člověka, tak svejm rodičům jdnoznačně zavelí, že buď to u nich proběhne jako u lidí, nebo to proběhne u vás jako u lidí, a nebo se prostě přestanete ke společnýmu stolování scházet.
(Docela by mě zajímalo, jak moc to vadí přímo jí, když v něčem takovým vyrostla.)
listopad 19, 2018 13:42
... : *deeres*
Od dospělosti jsem měla doma nějaké to zvíře, ale na stůl a do postele prostě nesměli. S rybičkami to bylo snadné, chlupáči ti se musí pacifikovat od malička, dospělce to už neodnaučíte.
Staří lidé dost často mají sklony k tomu, že už zdaleka nejsou tak čistotní, jako dříve. Blbě vidí, hůře se pohybují, čich a chuť je v háji,někdy ta hlava už také moc neslouží. Krakonoš má pravdu, je to na tvé ženě.
Já jsem vlastně také byla vůči mámě a strejdovi necitlivá a to to u nich ani zdaleka nemělo takové grády. Vlastně jsem se o tom nebavila a jenom jsem to u nich vykydala a fujtajbly šly do popelnice. Máma kolikrát kvůli tomu byla naštvaná, ale jinak to nešlo, dobrovolně by to nevydala a já jí přece nenechám jíst zamřelé kuře?
listopad 19, 2018 16:18
... : magdalenka
Martine, já si myslím, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Oni jsou doma takhle zvyklí a asi to kvůli tobě měnit nebudou. Z jejich pohledu jsi odlišný ty. Takže podle mého nezbývá, než vyjít s pravdou ven. Prostě u nich nechceš jíst, protože je tam špína. No na Štěpána tam rozhodně nejezdi, koleduješ si akorát o průšvih. Existuje sto výmluv, proč to nedělat, ale nejlepší je stručné konstatování: U tvých rodičů jíst nebudu a rozhodně ne na Štěpána. Ona už to dcera pochopí, neboj. Dnes se musím usmívat, jak jsem se s mužem dohadovala ohledně podobných rodinných tradic. Každé svátky, Vánoce, narozeniny, prázdniny dětí byly velké dohady. Rodiče nyní zestárli, jsou dementní nebo zemřeli a nikdo nás už nikam na kachnu nezve...
listopad 20, 2018 20:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]