O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

REALITY SHOW O NOVÉM BYDLENÍ PRO NEBOŽÁKY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 listopad 2018

Reality show, klasika známá z mnoha jiných TV. Model je jednoduchý. Seženou se nějací lidé, co to v životě nemají jednoduché a za to, že jim TV zaplatí nový domov či rekonstrukci toho starého, je předhodí ve veškeré nahotě národu. Točí detaily v bídě jejich původního bydlení, i v okamžicích jejich dojetí při vstupu do nového.

 

 

 

(Ty opravdu dojemné momenty je třeba hlídat, aby kamera pořád jela a točila všechny slzičky.) Každý díl je naprosto stejný; vždy se něco nestíhá, ale nakonec vše skončí dobře a ještě s dárkem navrch. Z hlediska filmařského děs, z hlediska stavebního sci-fi, z hlediska stavby pořadu stereotyp a z hlediska osudem stíhaných lidí... ano, život je reálnej.

Tohle citový vydírání je už trošku přes čáru - neříkám, že lidé, kteří se ocitli na samotném dně, a život si s nimi příliš nehrál, nemají právo na druhou šanci od bohaté komerční televize, ale je to právě ona komerce, která to všechno zase staví na hlavu. 

 

Nejvíc křepčí Tereza Pergnerová, kterou si leckdo pamatuje z Ćága bela šílenců nebo z pánského magacínu, když ukazovala národu své pikové eso.  Její psí oči jsou uvěřitelné, asi jako předvolební hesla. Stejně jako andělské řeči typu "Konečně jsem si uvědomila, co je v životě důležité" apod., které jsou jen dalším líbivým zviditelňováním. Je to prvoplánové a průhledné.

 

Výsledek obrázku pro MISE NOVÝ DOMOV PNG

 

Tereza jde ale dál, a tak do akce vloží klidně celej panelák, případně celou vesnici, jen aby to bylo masovější: „A teď zavoláme na ně všichni sborem (na přijíždějící dodávku): Ahooooj!!!“ Jediné pozitivum těchto pořadů vidím v tom, že se díky nim pomůže nejedné rodině, která to má těžké.

 

Což je fajn, ale ačkoliv je zde zdůrazňována  lidskost, nějak mi připadá, že v tomhle (už jen jak je to prezentováno) o ni až tak v prvním případě nejde.

 

 

A to, že je možné za 5 dní stihnout rekonstrukci domu včetně drastického bourání a přistavování příček, zazdění vchodových dveří, přístavby kompletně nové verandy a vybourání nových vchodových dveří, vybourání nového okna, nového omítnutí zvenku i zevnitř, nových podlah, vymalování pokojů, nového nábytek včetně kuchyně, kompetně nové koupelny včetně úpravy rozvodů vody, nových rozvodů elektřiny, nových kamen s novým vedením připojení do komínu atd. atd.., tak tomu přece nemůže věřit nikdo.

 

To by přece nešlo stihnout ani bez uvažování nezbytných technologických přestávek (ne, opravdu není možné malovat zeď, na kterou jste tentýž den natáhli omítku). A barák by musel být 24 hodin denně tak nacpán dělníky, že by se umačkali.

 

Jsou tyto lži opravdu nutné?

Byl by pořad o tolik horší, kdyby prostě řekli,

že rekonstrukce trvala měsíc?

 

HAVRÁNEK

 

 

Komentáře (2)add feed
... : NČ
Občas to taky zahlídnu, žasnu, ale zůstávám v absolutním klidu. Jediný, co mě na tom trochu zajímá, je výsledek, coby inspirace, nápad, pro nějaký vlastní úpravy. To jistě můžu kdykoliv najít v nějakym magacínu, nedělní příloze novin. Ale magacíny ani noviny nekupuju, tak klidně na to chvíli čumim, když se na to zrovna omylem proklepám při reklamách v detektivce.
Jen člověk ducha mdlého by mohl uvěřit, že je všechno tak, jak se předkládá. A myslím, že je to jasný i tvůrcům pořadu. Je to prostě show, zvaná reality show, která s realitou nemá nic společnýho.
Kdysi, když se moje beruška nutně musela koukat na Výměnu manželek a na Co bude k večeři, jsem se až chechtal. Prej náhodně vybraní účastníci a nerežírovaný, autentický, konflikty. Cha, cha, cha.
Nonic. Brýtro všem.
listopad 09, 2018 07:13
... : andrea
Koukla jsem se párkrát, ale když jsem se ze zvědavosti podívala na facebook, tak jsem byla dost zklamaná, protože ti "chudáci" si to z devadesáti procent všechno zavinili sami.
Například ten poslední "tatínek", který měl přes šest stovek tisíc dluhů... to by se mi taky líbilo, rozfrncat takovou haldu peněz a pak dostat nejen předelání domu, ale i ty peníze darem!
Ta jeho partnerka byla taky éro. Podle všeho si ten svůj špatný osud taky zavinila sama svým nevhodným stylem života.
Ale - doufejme, že teď už se všechno špatný skončilo, tatínek se bude starat o rodinu, ta osmnáctiletá taky bude něco dělat... A nebudou na tom za dva tři roky stejně.

listopad 09, 2018 16:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]