O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SMRTELNÁ ALTERNATIVNÍ LÉČBA PDF Tisk E-mail
Středa, 07 listopad 2018
logoČeská televize v květnu 2018 odvysílala dokument Obchod se zdravím, další pokračování úspěšného cyklu Infiltrace, který popisuje praxi „Terapeutického centra AKTIP“. V dokumentu je zachyceno, jak jsou pacienti „odborníky“ z AKTIPu dovedně manipulováni k tomu, aby odmítli ověřenou léčbu klasickou medicínou a léčili se za peníze alternativně. To naplňuje nejen znaky trestného činu podvodu, ale i trestného činu ublížení na zdraví.

 

 

 

Autoři se tentokrát zaměřili na předstírání „psychosomatické léčby“ provozované v zařízení AKTIP. Dokument vznikal v průběhu jednoho roku a skrytou kamerou odhaluje skandální „léčebné praktiky“ tohoto pražského zařízení. V dokumentu zachyceno, jak jsou pacienti „odborníky“ z AKTIPu dovedně manipulováni k tomu, aby odmítli klasickou a ověřenou léčbu klasickou medicínou a našli si milence. Pacientům je jako zázračný lék předepisováno placebo, jsou vyšetřováni naprosto „unikátními“ metodami na jednom ze tří přístrojů, které na světě vůbec existují. Klienti AKTIPU se také dozví nejen jak vykakat rakovinu, ale i jak změnit vlastní DNA.

 

 Kverulant.org je přesvědčen, že v dokumentu popsané jednání členů „terapeutického centra AKTIP“ vykazuje jednoznačné znaky spáchání hned několika trestných činů. A že někdo, komu to ukládá zákon, začne věc okamžitě vyšetřovat a celý AKTIP brzo skončí v teplákách vazební věznice z důvodu pokračující trestné činnosti.

To se však nastalo a naopak vše nasvědčovalo, že nakonec nebude ani podáno trestní oznámení. Ministr zdravotnictví v demisi, Adam Vojtěch, k tomu tehdy uvedl: „Abychom mohli podat trestní oznámení, potřebujeme mít více podkladů, řekněme důkazů, jak to centrum funguje. A ty teď nemáme.“  Kverulant se však domnívá, že k tomu, aby mohla policie zahájit vyšetřování, již existuje důvodů více než dost, a proto trestní oznámení v červnu 2018 podal. Na základě tohoto trestního oznámení vydala státní zástupkyně Mgr. Simona Krupová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 pokyn Obvodnímu ředitelství policie Praha II, aby kauzu začalo vyšetřovat.

 

 Trestní oznámení směřuje především proti MUDr. Jarmile Klímové, ředitelce AKTIPU a proti  Mgr. Lenka Krutilové, konzultantce  AKTIPU.  Internetové stránky AKTIPU záměrně navozují dojem, že se jedná o akreditované zdravotnické zařízení, přestože takovým zařízením není. Smyslem tohoto podvodu je přitáhnout pozornost nemocných, kteří se chtějí léčit u odborníků, byť možná na pomezí alternativní medicíny, stále však dostatečně zkušených, vzdělaných a odborně atestovaných lékařů. Takové odborníky však AKTIP naprosto nemá.

Ještě závažnější je to, že AKTIP vzbuzuje u pacienta dojem, že je „léčen“. To se však neděje a jak by také mohlo, když klient v AKTIPU není objektivně a lege artis diagnostikován. Pacient tedy není řádně léčen a tím vystavován riziku zhoršení zdravotního stavu s možnými fatálními důsledky. Například – jak v trestním oznámení je zmíněna onkologická pacientka AKTIPU, které bylo doporučováno, aby onkologickou terapii nebrala vážně a hledala příčinu nádoru někde v psychosomatických příčinách, a řešila spíše tohle a nádor se vyřeší touto cestou přirozeně.

V jednání AKTIPU jsou obsaženy tyto trestné činy proti životu a zdraví:

úmyslné ublížení na zdraví dle ust. § 146 tr. zákoníku, případně těžkého ublížení na zdraví dle ust. § 145 tr. zákoníku, a to podle závažnosti způsobené újmy, vždy ve vztahu ke konkrétním poškozeným klientům, jimž byla v důsledku podrobení se metodám pracovníků AKTIPu způsobena újma na zdraví, a to kvůli zanedbání standardní lékařské péče.

Přinejmenším pak, co se týká újmy na zdraví poškozených klientů, spatřuje Kverulant v jednání podezřelých osob trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti dle ust. § 148 tr. zákoníku. A konečně v jednání podezřelých osob spatřuje trestný čin podvodu podle § 209 tr. zákoníku, eventuálně poškození cizích práv dle ust. § 181 tr. zákoníku a též neoprávněného podnikání dle ust. § 251 tr. zákoníku, když k poskytování zdravotnických služeb, k němuž pravděpodobně mohlo ve vztahu k dotčeným klientům opakovaně docházet, neměly podezřelé osoby příslušná veřejnoprávní oprávnění.

Jak už bylo uvedeno, na základě Kverulantova trestního oznámení vydala v červnu 2018 státní zástupkyně Mgr. Simona Krupová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 pokyn Obvodnímu ředitelství policie Praha II, aby kauzu začalo vyšetřovat. To se s Kverulantovým devítistránkovým trestním oznámením dokázalo počátkem listopadu vypořádat jednou jedinou větou, která konstatuje, že se trestný čin nestal.


 

Kverulant.org se s lemplovskou prací policie odmítá smířit a podal stížnost proti odložení věci. Je také přesvědčen, že kromě trestního postihu, který si šarlatáni z Aktpu nepochybně zaslouží, je třeba udělat také něco v osvětě. Proto pozval k diskuzi na téma klasická versus „alternativní“ léčba přednostku Onkologické kliniky v FN Motol a předsedkyni České onkologické společnosti Doc. MUDr. Janu Prausovou, Ph.D., MBA. Zde je záznam této diskuze.

Mimochodem, Česká televize má také máslo na hlavě. Lenka Krutilová, ano, ta z AKTIPu, která ví nejen to, jak vykakat rakovinu, ale i jak změnit vlastní DNA, byla v prosinci 2015 hostem pořadu Sama doma na ČT. Moderátorka Ester Janečková se tehdy rozplývala nad odpověďmi zázračné paní magistry, která ví mnohem lépe než doktoři, jak vyléčit libovolnou chorobu.

Pak se lze jen obtížně divit nemocným a zoufalým lidem, že mají důvěru k evidentním šarlatánům, jako je Krutilová. Manipulace šarlatánů a jejich tvrzení jsou často tak propracované, že obyčejný člověk v nouzi snadno podlehne a uvěří.

 

Komentáře (2)add feed
... : NČ
Tohle je safraportsky zapeklitá věc. On vůbec "trestnej čin podvodu" je zapeklitá věc.
Odjakživa byli a budou lidi, kteří podvádějí a lidi, kteří se podvádět dobrovolně nechají.
Co třeba taková Církev Svatá? Ta nepodvádí? Jestliže není objektivně dokázaná existence Boha, není objektivně dokázanej posmrtnej život duše, nejedná se teda šarlatánství? O podvod? O tahání prachů z kapes důvěřivců?
Rozdíl jistě v tom je, ale jen důkazem negativním (nefunguje to). U léčitelů se dá dokázat, že často nepomohli, zatímco u náboženství stejný negativní důkazy nejsou a sotva kdy budou. O manipulaci se ale jedná v obou případech, protože neexistujou důkazy pozitivní (funguje to). Nakonec je teda vždycky jen na člověku samym, čemu chce nebo nechce věřit.
Takže bych, v případě léčitelů, byl spíš pro zákonem stanovenou povinnost dokonalýho a prokazatelnýho seznámení pacienta, že jde do oblasti, současnym vědeckym poznáním neprobádaný a s výsledkama nedoložitelnejma. Pokud i pak se dobrovolně rozhodne platit, je to jen jeho osobní věc. Myslím, že dál už by do toho neměl stát zasahovat, snad jen zdravotní pojišťovny, ale ty nejsou státní.
Protože - kdo ví? Vliv psychiky na vývoj i na potlačení chorob, na povzbuzení autoimunitních procesů, má zřejmě svůj význam, též doposud téměř neprobádanej.
listopad 08, 2018 06:11
... : *deeres*
Jestliže není objektivně dokázaná existence Boha, není objektivně dokázanej posmrtnej život duše, nejedná se teda šarlatánství? O podvod?

Ne, je to typický axiom a tedy důkazů netřeba.:-) Každý věrný věřící, ti po důkazu, že nad námi nesedí žádný fousatý děděk, který nás řídí, sdělí, že je to vlastně Duch svatý a žádné fyzično.
Stejně tak, postupují tihle hajzlíci, nic dokazovat nemusí, prostě to tak je a basta! A stejně, jako církev obchodují se zastrašováním a nadějí.

listopad 08, 2018 07:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]