O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LEGRACE NA PLACE - ZAS JEDNA MEDAJLE PDF Tisk E-mail
Neděle, 04 listopad 2018

Výsledek obrázku pro NOHAVICATO SE TOHO ZASE UDÁLO…  Oslavy a velké události jako kdyby nebraly konce… A tak oslavuje i náš „Český bard“, jak Jaromíra Nohavicu nazvala agentura RIA Novosti, kterému ruský prezident Vladimir Putin na slavnostní recepci u příležitosti Dne národní jednoty udělil Puškinovu medaili.


 

 

 

 Více na: https://www.euro.cz/udalosti/nohavica-dostal-puskinovu-medaili-v-kremlu-rusky-zazpival-putinovi-1427816#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

 

V děkovné řeči pronesené v ruštině zazpíval Nohavica část písně Bulata Okudžavy.

"„Je to zvláštní chvíle. Alexandr Sergejevič Puškin je tu se mnou. A nejen on, ale taky všichni ruští básníci a bardi, které jsem četl, zpíval a překládal. Co ještě říct? Když čteš básně a zpíváš písně druhého člověka, tak se ty sám staneš součástí jeho duše,“ prohlásil písničkář v Kremlu.

 

 

 

 

Z Čechů byli medailí dosud oceněni bývalý prezident Václav Klaus, který ji dostal v roce 2007, a předseda Česko-ruské společnosti Jiří Klapka, který medaili obdržel letos v březnu.

Kromě Nohavici současně Puškinovu medaili z Putinových rukou dostal i starosta jihošpanělského města Málaga Francisco de la Torre Prados, choreograf Slovenského národního divadla Rafael Avnikjan či herec srbského Národního divadla Miloš Biković.

 

Řád přátelství dostali na recepci u příležitosti svátku, který nahradil oslavy Říjnové revoluce. 

 

HAVRÁNEK

 

 

 

Komentáře (27)add feed
... : Josef Kouba
Ještě před 100 lety se na komedianty pohlíželo skrze prsty. Sláva nulová. Jezdili od města k vesnici a zpět a hráli divadlo.
S vynálezem filmu se krůček po krůčku stávali známějšími a koncem 20 století se staly filmovými hvězdami. Ne všichni. K filmu byl a je dodnes nával zájemců. Zpěváci a herci postoupili do střední vrstvy, někteří i výše.
Politici neváhali a okamžitě herce začali používat k politickému přesvědčování lidu-fanoušků. To pracuje 100%. Jistě si někteří pamatujete jak po roce 1968 soudruzi vláčeli umělce po všech čertech, z přesvědčením, že lid na ně dá.
Tak to současně politicky hučí okolo vynikajícího muzikanta Jaromíra Nohavicu a já věřím že mu je jakákoliv politika u zadku.
listopad 05, 2018 01:45
... : NČ
Gratuluju! Závistivci a nenávistníci ať klidně puknou.
listopad 05, 2018 04:54
... : *deeres*
„Ještě by se mohli dohodnout na popravě před kuropěním, popřípadě před tím ještě Jarka Nohavicu mučit,“ reaguje politolog Zdeněk Zbořil na smršť kritiky na adresu písničkáře, který převzal Puškinovu medaili.
Jak tak čtu komentáře, tak těch závistivců je minimální procento. V jejich čele neumětel Huťka.

listopad 05, 2018 07:27
... : klara789
no, copak mohl, i kdyby náhodou chtěl, to odmítnout?
A medajle je stále medajle... Zas tolik jich nemá.
listopad 05, 2018 11:07
... : doktor
Když si nechávají připnout medaili různí Umělci" od Zemana,tak proč nemůže Jarek přijmout ocenění od Putina?Nohavica je, dle mého, rovný chlap.
listopad 05, 2018 12:24
... : NČ
J. Nohavica je fenomén, nejmíň na úrovni K. Gotta.
Je zcela mimo mísu, aby ho nějací ubožáci, typu Hutky nebo Rejžka, mohli posuzovat.
Jako kdyby šedivý krysy z kanálu chtěly hodnotit orla.
listopad 05, 2018 17:56
... : Moira
Nohavica snad dostal cenu za svou pisnovou tvorbu nikoliv za politiku. Proc je kolem toho takovy nechutny povyk a politicka stvanice? Je to trapne. Nejvic rvou ti, kteri maji plnou hubu svobody a demokracie. Ale musi to byt jejich pojeti.
Vivat Nohavica!

Jinak jsem slysela vcera na Radiozurnalu vypravet Jourovou, jak se bude vyhledavat a sledovat hate news a fake news, a jak nas bude unie vychovavat k tomu spravnemu mysleni a delalo se mi fyzicky spatne. Ta silena levicacka krava to myslela uplne vazne. Ta se nezastavi pred nicim, likvidace nepohodlnych lidi je pro ni ta spravna cesta do liberalniho raje. Je to rakovina, ktera nas pravdepodobne drive nebo pozdeji sezere.
listopad 05, 2018 19:46
... : mila1
Nohavicovy písničky mám ráda. Nicméně nejsem si jistá, zda to ocenění od Putina je něco, na co by měl být pyšný.
listopad 05, 2018 20:28
... : Anděla
Mám ráda Jarka Nohavicu, mám ráda jeho písničky. Často utěší bolavou duši, unavené srdce a třeštící hlavu. To umí málokdo. Kdyby dostal medaili od Lucifera, řekla bych si jen, že i tam vědí, jak je dobrej!
Naopak pana Hutku, který vzal kramle hned, jak to šlo, celá léta potom lhal, že ho vyhostili, nemůžu ani cítit. Nesnášela jsem ho vždycky, od té doby, co do Jarka tak dral, ho nemůžu vystát. Jen ať pukne závistí, jeho boj.
listopad 07, 2018 06:30
... : *deeres*
A co na to Jarek Nohavica? „Vážím si toho. Cenu převezmu.“ V podstatě obdobné plivnutí do tváře statečným novinářům, jako kdysi učinil podobný výtečník ze stejného regionu, jistý Karel Kryl, když v Písni neznámého vojína pravil k režimním koryfejům slova, která jinak než jako citaci v Protiproudu nenajdete (Kdo již zapomněl: „A co na to neznámý vojín? .... Nasrat, jó nasrat.“). Kremelský špión, kam oko pohlédne. Petr Hájek 5.11.2018 Euportál
V článku si Hájek z těch hlasatelů dobra pěkně utahuje.
listopad 07, 2018 08:06
... : *deeres*
Hutka jediné co umí, dělat děti, v sedmdesáti je popáté otcem. Jinak je to jenom závistivý drnkal, co ani moc zpívat neumí.
Srab, co aby nemusel na vojnu, tak si demonstrativně podřezal žíly a nechal se ve Šternberku zavřít do blázince. Lhář, co tvrdí, že byl vyhoštěn, ve skutečnosti se podělal a zdrhnul před komunisty do Holandska, kde se živil jako houmelesák. Po plyšáku se fofremm vrátil, aby si tu nechal spravit vyhnilé zuby a utrhl, co se ještě dá, protože on je ten významný bojovník proti komoušům. Hnusák od pohledu i v duši.
listopad 07, 2018 08:11
... : mila1
deeres: tak tím Krylem jsi to přehnala. Jeßtě tak chybí, abys dodala, že Kryl by si takovou cenu od Putina vzal.:-) tady je to fakt kegrace :-)
listopad 07, 2018 17:46
... : *deeres*
Milo1, jsi opět vedle, jak ta jedle.
V článku si Hájek z těch hlasatelů dobra pěkně utahuje.
Přečti si ten článek a pak komentuj.
listopad 07, 2018 18:14
... : mila1
Europortál,hm. To fakt neznám, ale podle googlu je to stejně dezinformační web jako Parlamentní listy.Děkuji, nechci.https://neovlivni.cz/databaze-ruskych-stop-e/
listopad 07, 2018 18:25
... : mila1
Euportál ne Europortál, jak mi vložil mobil. Řeč je o Euportálu. No a vedle nejsem, milá Deeres..ale vymlouvat Ti to nebudu. :-)
listopad 07, 2018 18:44
... : *deeres*
smilies/grin.gif
listopad 07, 2018 19:06
... : NČ
To by mě teda fakt moc zajímalo, co je na Parl. listech dezinformačního. To, že píšou i věci, který se jinde člověk nedočte? Nebo přesvědčení o dezinformacích nevychází z vlastního mozku, nýbrž ze slepý důvěry k těm, co to tvrděj? Např. ze slepý důvěry k Patriku Jáklovi a k jeho Evropským autoerotickým hodnotám?
Stačil by mi jedinej odkaz na jedinej dezinformační - nepravdivej článek na Parl. listech.
Ale chápu, že takovej odkaz vlastně dostat nemůžu, protože slušnej člověk by dezinformační web vůbec neotevřel, natož aby v něm četl.
listopad 08, 2018 04:39
... : NČ
Pokud někomu nevoněj "dezinformace" z Parlamentních listů, může si, např. namátkou, přečíst aspoň třeba dnešního M. Macka, kterýho by jen totální magor mohl podezírat z náklonnosti k bejvalýmu režimu:
http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=139937&menu=0
listopad 08, 2018 07:08
... : mila1
NČ - Macka občas čtu.
Co se týče Parlamentních listů, nečekáš, že budu hledat ten nepravdivý článek, že? Párkrát jsem tam omylem zabloudila a už se nespletu. Vysvětlím proč.
V podstatě se Parlamentní listy tváří jako web, který jen shromažďuje články z jiných webů. Takže prezentuje portfolio názorů a člověk může mít pocit, že ušetří čas, když si všechno přečte na jednom místě. Jenže už to samotné mi je protivné, chci si ty informace sama přečíst z různých zdrojů a udělat si svůj názor. Co když Parlamentní listy neuvedou všechny ty zdroje, ale jen ty, které se jim hodí?
A druhá věc - zprávy by měly být nezávislé. A co si mám myslet o webu, který pochválil Zeman, známý svým proruským postojem a nenávistí k novinářům, kteří si o něm dovolí napsat to, co se mu nelíbí?
A když už o Parlamentních listech, tak i o panu Hájkovi, kterého tady zmiňovala deeres. Ten vlastní konspirační web Protiproud.... A až do roku 2017 spadal Protiproud pod Parlamentní listy. Ale pak se ho majitel Parlamentních listů zbavil.. I na Parlamentní listy to asi byla "silná káva"... A pak se tady na Kudlance objeví doporučení na článek z tohoto webu. To už si pak opravdu připadám jak ta Alenka :-)
listopad 08, 2018 07:52
... : NČ
Hm. A zase "proruskej Zeman", "nenávist k novinářům". Já zase napíšu, že je to nenávist k novinářům, co jsou hlupáci. Taky, že je nejen proruskej, ale i proamerickej, proněmeckej .... A tak furt dokola "pes jitrničku sežral".

Takže o dezinformacích na Parl. listech teda nic nevíš, přesto to o nich tvrdíš, protože to tvrdí jeden řiťopich a pár zneuznanejch novinářskejch nul.

Jen pro tvou informaci doplním - Parl. listy zdroje uvádějí vždycky, a že shromažďujou články odjinud, a taky z fejzbůků, co nějakej onanista, komediant, politik, královsky živenej z našich daní, řekl nebo napsal, za to jsem docela rád. Taky proto, že jde o věci, na který bych bez upozornění jinak vůbec nenarazil (nebaví mě celej den prohledávat internet), bohužel bych na ně nenarazil ani v ČT, která je pořád ještě, přes všechnu demagogii, aspoň natolik inteligentní, že ví, jak by tím toho, kterýho, svýho oblíbence zesměšnila nebo lidem zhnusila.
Ověření jednotlivejch informací pomocí Googla je záležitostí několika sekund a dělám to téměř automaticky. Zatím jsem na nic nepravdivýho, zkreslenýho, neúplnýho, nenarazil a zjevně se toho nedočkám ani od tebe.
listopad 08, 2018 09:02
... : mila1
NČ: a kdo podle Tebe určí, že novináři jsou hlupáci? Kde je to hledisko a kdo je ten soudce? Zeman? No nezlob se, ale to snad ne.
A můžeš mi jmenovat toho řiťopicha a pár zneuznanejch nul, podle kterých se dle Tebe řídím? :-) Nebo si myslíš, že nedokážu používat svou hlavu?
Je jasné, jak tato debata skončí.. opět tou Tvojí "prostatou" :-) ale to jsem si tady už zvykla. Přeji pěkný den.
listopad 08, 2018 09:52
... : NČ
Sv. Prostato!
Kteří novináři jsou hlupáci, to snadno rozeznám podle jejich psanýho textu, nebo podle jejich "vystoupení" v televizi. Že to nerozeznáš ty, to skutečně, ale skutečně, není moje věc. Zneuznaný novinářský nuly ti teď jmenovat nebudu, ani si je příliš nepamatuju a za vyhledávání mi nestojej. Stačí registrovat jejich šmejdění od čerta k ďáblu, přičemž jsou odevšad po čase vyhození pro neschopnost. Tak např. blbečci, kteří zaníceně informujou, kolik cigár Zeman na balkoně o přestávce vyhulil, namísto uvedení toho, co řekl. Nebo se ihned poznají podle jejich nenávistnejch návodnejch "otázek" v průběhu tiskovky, kdy už si předem sami odpovídají. Totéž třeba Moravec v ČT ...

A pak řiťopiši: Tak jednoho řiťopicha jsem zrovna jmenoval přímo výše, dalšího někde dřív, taky tady, pod tímhle článkem, ale je jich víc, jsou celkem též známí. Nechci to tady znova opakovat, s ohledem na Kudlí počestnost a taky jí nechci způsobit nějakej konflikt s GDPR.
Zneuznaný novinářský nuly ti teď jmenovat nebudu, ani si je příliš nepamatuju a za vyhledávání mi nestojej. Stačí registrovat jejich šmejdění od čerta k ďáblu, přičemž jsou odevšad po čase vyhození pro neschopnost.
Zneuznaní komedianti jsou ti, kteří si sice říkají umělci, ale svým "uměním" nedokážou zaplnit ani hospodskej sáleček s padesáti židlema. Též ti, kteří by bez státních grantů a dotací neuživili ani sami sebe, natož svý divadlo. Skuteční umělci, kteří skutečně něco uměj a taky už něco dokázali (např. J. Suchý, J. Nohavica, Fr. Čech), ti nemají zapotřebí flusat na většinově zvolenýho prezidenta jen proto, aby se dočkali grantů, nebo angažmá, nebo upocený roličky v ČT nebo v ČRo, nebo režírování stoprocentně dotovanejch nekoukatelnejch filmů, s následnou souhrnnou návštěvností v kinech 100 diváků.

Jo, abych nezapomněl; jako odpověď na tvou přímou otázku odpovídám, ANO, myslím si, že nedokážeš.
listopad 08, 2018 11:20
... : Sidon
Josefe, Tvoje snaha o vysvětlení činnosti některých novinářů a tzv. "herců", mi připomíná snažení profesora Stringberga, který vyfukoval kouř z dýmky do umyvadla s vodou, zkoumaje, zda touto cestou nevznikne zlato.
Tys tu osobu, s kterou polemizuješ, nazval Sv. Prostatou, já jsem dříve použil jiné, velmi přiléhavé oslovení, které používal Škvorecký pro jednu "velice bystrou dámu" v jednom z jeho románů. Myslím, že se to té dotyčné převelice líbilo.
BTW, domníváš se, že by bylo vhodné, aby šel Einstein přednášet svoji teorii relativity, do pomocné školy?smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
listopad 08, 2018 17:11
... : mila1
NČ: i tak dík za reakci.
Sidon: jak říkal Jan Werich: Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše smilies/smiley.gif
listopad 08, 2018 19:01
... : NČ
A já se, Sidone, vlastně ani nesnažím to vysvětlit tý osobě, to by byla uplně zbytečná práce.
Předpokládám, že to tady čtou i jiní, dokonce i ti, co třeba nereagujou, protože se jim nechce registrovat.

On ten Werich toho řekl mnohem víc, často i výroky jinejch lidí, aniž by uvedl původ, takže se mu neprávem připisuje autorství, což občas dělá i Zeman. Vlastně to dělá kde kdo a autorství se pak automaticky připisuje popularizátorovi. I Vašek si svou pravdu a lásku "vypůjčil" a parafrázoval od Gándhího.
Ale zpátky k Werichovi. Řekl bych, že zrovna pro tuhle konkrétní situaci by se daleko víc hodilo:
"Hádáš - li se s "někým" déle, jak půl minuty ......."
listopad 09, 2018 06:55
... : mila1
A viš, NČ, že jsem i na tímhle citátem uvažovala? Ale přece jen nechci být hrubá a urážet jako Sidon. Pořád si myslím, že se tady dají vyměňovat názory slušně a když argumenty dojdou, tak "protivníka" neurážet a neposílat do pomocné školy. Prostě máme na věci rozdílné názory, asi by byla nuda, kdyby si tady všichni jenom přitakávali. Já se na vás za to nezlobím :-)
listopad 09, 2018 08:54
... : NČ
"Když dojdou argumenty"? To je stejný, jako kdysi s jukónem.
Vy totiž ani na vteřinu nepřipustíte, že neže by došly argumenty, ale že došla chuť argumentovat.
Marnost nad marnost, kolovrátek argumenty slyšet nechce a jede naučený poučky z televize.
Dyť přesně votom píše Sidon a přesně votom je taky ta prostata. Je třeba nejen číst, ale též i chápat smysl napsaného.
listopad 09, 2018 09:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]