O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MYČKA NEJEN NA NÁDOBÍ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 říjen 2018
 Pochopitelně, že hlavní funkcí myčky nádobí je mytí nádobí - ale, víte, že se dá použít ještě na mnoho a mnoho dalších způsobů? Třeba ty, které vám dnes popíšu znáte, třeba ne. A nebo znáte některé další...  Takže čtěte, pokud se vám něco zalíbí, tak použijte. A jestli znáte něco jiného, nějaký další dobrý nápad - sem s ním!!!

 

 

 

Nejprve pár věcí, které do myčky nedávejte:

 

Starožitnosti

Starožitné nádobí se může vlivem teploty zakalit, chemie může vybělit vzorek nebo způsobit ztrátu lesku. Stříbrné předměty kvůli vysoké teplotě zčernají, stejně jako věci z cínu. I hliník ztratí v myčce barvu. Litinové předměty v myčce zreziví. Keramika bez glazury může popraskat, ale ani ta glazovaná není v bezpečí, zvláště ta letitá. Náprava nebývá možná.

 

Teflonové nádobí

Pokud výrobce výslovně nepovoluje automatické mytí, vyhněte se mu. Sice to po prvním umytí nemusí být vidět, ale postupně se teflon poškozuje, začnou se v něm připalovat připravované pokrmy a ve finále se začne odlupovat.

 

Kuchyňské nože

Ostré kuchyňské nože se v myčce otupují, takže do ní rozhodně nepatří. Navíc – pokud mají lepenou nebo dřevěnou rukojeť, riskovali byste, že může prasknout nebo se může od kovové části oddělit. Do myčky proto nedávejte ani škrabky nebo ostrá struhadla, tupí se také.

 

Dřevo

Prkénka, dřevěné kuchyňské náčiní ani cokoli s dřevěnou rukojetí. Dřevo může popraskat kvůli namočení i vysoké teplotě, ale i nasát pachy z chemických přípravků. Možná to nebude po první lázni vidět, ale postupně k poškození jistě dojde.

 

Plasty

Plasty jsou samostatnou kapitolou – některé jsou vhodné do myčky, jiné se mohou teplem více či méně zdeformovat. Vodítkem je vždy symbol vhodnosti či nevhodnosti mytí v myčce. Pro plasty je nebezpečím vysoká teplota, takže je vhodnépři mytí dávat do horního koše, topné těleso je totiž dole.

 

 

Ale zato můžete zkusit následující:

 

 

Filtr z digestoře,

pravidelně přihazujte houbičky na nádobí,

také odkapávač nádobí.

Nádobíčko psí i kočičí,  bude nejen perfektně umyté, vydesinfikované.

Plastové hračky, které nemají baterie, kousátka a akční figurky, budou nejen zase jako nové, ale taky bez bakterií.

Hřebeny, kartáče - umístěte je do myčky do horního koše nebo držáčku na příbory, a ujistěte se před zahájením cyklu, že pevně drží na místě.

Nejdřív ale odstraňte všechny vlasy, aby nedošlo k ucpání vypouštěcího filtru.

Nebuďte překvapeni a klidně dejte do myčky i holínky, žabky i kecky. 

Když jdou boty prát v pračce, proč by nešly vyčistit v myčce?

Každou obuv, která se vám nerozpadne v dešti, můžete nechat projít mycím cyklem.

Myčka vaše boty nejen skvěle vyčistí, ale navíc je zbaví i nepříjemného zápachu. A taky se „netluče“ jako v pračce.

 

 


 ze zkušeností vlastních i kamarádek,

a z útrob internetu vyhrabala

ELIŠKA
 
 
 

 

Komentáře (3)add feed
... : *deeres*
Já vím, je to myčka, ale strkat boty do přístroje, kde normálně myji nádobí, mně připadá eklhaft.
A to nemyslím, že bych je tam strkala s kastrolama naráz.
říjen 26, 2018 07:50
... : mia I
manželova teta říkávala, že nejlepší na všechno je lidské sádlo. Tím myslela, vzít kartáč do ruky a dát si tu práci a udělat si vše ručně. Kdysi dávno jsem slyšela, že některé ženy dávají do pračky tenisky, už tenkrát se mi eklovalo, že bych v pračce , kde peru mj. osobní prádlo, prala boty, které vyšláply kdejaké h..o. Teď ta představa dát boty do myčky ten humus ještě překonala. Ať si každý dělá co mu vyhovuje, za mne určitě ne. Myslím, že ta chvíle se vždycky najde namočit hřebeny do umyvadla s vodou a tekutým mýdlem a pak vyčistit, zrovna tak umýt misky po psovi atd.
říjen 26, 2018 08:07
... : Milene
boty do myčky jsem ještě neslyšela. Ale do pračky dcera už boty dávala. Látkové tenisky. Tam se ty boty alespoň trochu odstředí ale v myčce?
Hřebeny bych tam taky nedala. A psí mističky už jsou uložené v garáži, protože já už si žádného pejska nepořídím. S tím naším patnáctiletým jsme se před 14 dny rozloučili.
říjen 26, 2018 10:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]