O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČISTOTA PŮL ZDRAVÍ ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 15 říjen 2018
Výsledek obrázku pro bacteriaV každé domácnosti s námi žijí milióny všudypřítomných bakterií, se kterými se o své místo k žití nedobrovolně dělíme. O některých rizikových místech víme, na jiných ale naše ostražitost výrazně klesá. V obou případech je ale důležité vědět, jak si doma i na těchto místech zjednat nekompromisní čistotu.

 

 

 

 

 

1. Kuchyňské houbičky, utěrky a ručníky

 

Neustále vlhké houbičky jsou takový lunapark pro bakterie. Protože jsou vlastně předurčeny k tomu, aby byly neustále vlhké, bakterie se v nich vesele množí. Avšak nemusíte jim být vydaní napospas. Po každém mytí houbičku propláchněte teplou vodou. Je dobré mít i nějaký antibakteriální přípravek, ve kterém ji můžete jednoduše proprat. A na co byste opravdu neměli zapomínat? Každých 14 dní ji vyměňte za novou! Podobný osud se týká i kuchyňských látkových utěrek. Jistě je fajn, když látkové utěrky vyměníte za ty papírové, ale přeci jen, vytváříte tím zbytečný odpad. Rada zní, používejte látkové utěrky, ale po každé větší iniciativě v kuchyni je vyměňte za čisté. Ty špinavé vyperte minimálně na 40 °C. Dalším často vlhkým neřádem jsou i ručníky. Nenechte se mýlit tím, že se do nich utíráte čistí, a tak se nemohou rychle zašpinit. Nezapomínejte, že obsahují odumřelé buňky z vašeho těla, zbytky tělových mlék, ale třeba i make-upu. Proto i v tomto případě dbejte na jejich pravidelnou výměnu, která by měla být jednou za 3 dny.

 

 

2. Vypínače, madla, kliky

 

Na tyto plochy saháme několikrát za den, je tedy jasné, že i zde kralují bakterie všeho druhu. Například vypínač na chodbě u hlavních dveří je to první, čeho se dotknete po vstupu zvenčí do bytu. Není třeba dodávat, že pokud jste domů jeli například MHD a tam se drželi tzv. „mastné tyče“, nikdy nevíte, kdo se jí držel před vámi. To samé se týká i klik a všemožných madel ať už v kuchyni anebo koupelně. Proto byste je alespoň jednou za týden měli řádně otřít. Skvělý je třeba mikrohadřík. Jeho použití je snadné i rychlé, není zapotřebí chemie, a přesto zanechává povrchy hygienicky čisté a suché jedním tahem.

 

 

3. Látkové nákupní tašky

 

Jsou skladné, můžete je kdykoliv vytáhnout z kabelky, aniž by vám tam zabíraly místo a igelitovým taškám díky nim můžete dát sbohem. Ale i v těchto taškách se drží špína a bakterie. Stačí do ní dát vychlazený nákup, který se po cestě domů stihne zapařit a bakteriím začne pré. Proto látkové tašky perte alespoň jednou za 14 dní, přeci jen v nich přepravujete potraviny.

 

 

Výsledek obrázku pro sofa sectional with chaise

 

4. Dekorační polštářky

 

Sedací souprava obložená příjemnými relaxačními polštářky. Kdo by si mezi nimi rád nezalenošil? I když dnes většinu polštářků včetně povlaků lze pohodlně vyprat v pračce, mnoho lidí to nedělá tak často, jak by se mělo. Polštářky společně s povlaky vyperete alespoň jednou za tři měsíce na nejvyšší teplotu, kterou vám materiál dovolí.

 

 

5. Mobily, tablety, dálkový ovladač

 

Bezkonkurenčně nejšpinavější je drobná elektronika. Vzpomenete si, kolikrát jste během posledních měsíců vyčistili displeje mobilů, tabletů anebo hadříkem otřeli dálkový ovladač? Důvod, proč to dělat častěji, je nasnadě. Telefonu se dotýkáme neustále, doma, venku, na toaletě, při vaření a k tomu všemu k nim během hovorů přikládáme obličej! Na displeji tak zůstává špína z našich rukou, make-up, pleťový krém a odumřelé kožní buňky. To vše vytváří koktejl, ve kterém se skvěle daří různým nebezpečným mikroorganismům, které mohou velmi nepříjemně komplikovat život. Pořiďte si proto antibakteriální ubrousky, jimiž inkriminované plochy přetřete.

 

 

6. Špinavé i vyprané prádlo, pračka

 

Vypranému prádlu za zavřeným bubnem stačí opravdu chvíle na to, aby se v mokrém a vlhkém prostředí začaly množit organismy, které v pračce mít nechcete. On totiž buben sám o sobě obsahuje různé druhy bakterií včetně těch fekálních a často je proti nim bezmocný i prací prášek. Perte proto oblečení na nejvyšší teplotu, kterou vydrží, a jednou za čas properte pračku s octem, klidně i na 90 °C

 

 

7. Okolí toalety

 

Pokud po vykonání potřeby při splachování nesklápíte víko toalety, měli byste úklidu věnovat větší pozornost, a to hlavně podlaze! Při každém spláchnutí mohou bakterie z mísy dolétnout až do vzdálenosti dvou metrů! Bakterie se pak drží ve vzduchu tak dlouho, dokud se neusadí jako špinavý film na površích v místnosti. Víko proto sklápějte před každým spláchnutím. Dbejte na důsledné setření podlahy v této místnosti.

 

 

Boj s bakteriemi se může jevit jako neútěšný, ale nebojte,

aby mohl náš imunitní systém správně fungovat, musí být neustále stimulován,

a to vlastně díky těmto „domácím“ bakteriím je.

 

Takže uklízet ano, ale s mírou.

 

 

Zdroj: internet

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : *deeres*
Já to říkám pořád, nic se nemá přehánět. Co nevidím, to mne nedere. Správný styl uklízení je 5% úklid, 25% nadávek a 70% procent radost z věcí, které jste považovali za nenávratně ztracené.
A uklizený byt je jenom známkou toho, že dotyčný člověk nemá ani ánung, jak naložit se svým časem.
Já kdysi měla takhle posedlou kolegyni, do práce jsem nastupovali v 6.15 hod a ona při příchodu hlásila, že už si doma stačila utřít okenní parapety od prachu.Dokázala i prodřít hubici od luxu. Manžel ani dcera to dlouho nevydrželi a jak měli příležitost, tak se od ní odstěhovali co nejdál.
říjen 16, 2018 09:44
... : Bara
Kuchynske houbicky a hadriky je nejlepe dat do mikrovlnky na 3 minuty. Zahubi se vsechny bakterie. Je to mnohem ucinnejsi nez vyprani!
říjen 16, 2018 19:36
... : Milene
Houbičky do mikrovlnky. To už jsem také četla a teď občas provozuju. Ale já kupuju takové nejlevnější, tak je často vyhazuju.
říjen 17, 2018 07:59
... : doktor
Ono se řekne s mírou,ale kde Míru pokaždé mít u sebe.
říjen 17, 2018 12:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]