O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SLIBY = ČINY, NEBO "JSME TAM, NA SLIBY ZAPOMEŇTE"? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 08 říjen 2018
Korejtka byla rozdána, brzy do nich začne být sypáno a teď hospodářům zbývá jen čekat, jak se budou ta naše zvolená prasátka chovat... Zda se stane zázrak a  sliby budou plněny. I když - jsme už od malinka zvyklí, že devadesát procent toho, co je nám slíbeno, se stejně nikdy nesplní. "Když to po sobě neuklidíš, roztrhnu tě jak hada!" "Když se nebudeš učit, bude z tebe kopáč." "Miláčku, buď mou, navždy, navěky, budu ti vždy oporou a věrným mužem..." "Dědo, přepiš mi to, já tě tam pak nechám bydlet, neboj."


 

 

 

 

Letošní komunální volby mají překvapivě velký celorepublikový význam. Zamíchaly kartami nejen na místních radnicích a ve velkých městech, ale vypovídají o širších tendencích v české politice vůbec. Hodně se nadělovalo. Volby přinesly jeden dar z nebes, několik Pyrrhových vítězství a levici zbyly jenom oči pro pláč. Podle mě stejně část lidí volí podle názvu. V Pirátech vidí Jacka Sparrowa, Praha sobě – „to je jasný, to budou nějací sousedi“, Spojené síly - to jsou bojovníci odporu proti impériu, asi „rytíři Jedi“. Pochopil to kdysi i Babiš se svým Ano. To je jen jarmark s líbivými tretkami.

Zajímalo by mě, kdo z této partičky podvede voliče. Čižinský řekl, že nepůjde s ODS a ANO. Piráti deklarují, že nepůjdou s nikým, kdo kumuluje funkce, což je jak leader Prahy sobě, tak i Spojených sil. Spojené síly jsou ten jazýček na vahách, protože když by nevyšlo toto, mohou jednat i s ostatníma.„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás.
To je trestem za neochotu podílet se na politice.“
Platón


 

A NĚCO NAVÍC: 


Blíží se státní svátek 28. října, kdy jsou prezidentem naší republiky pravidelně odměňování ti nejlepší z nás. Hrdinové, lidé s velkým přínosem pro naši společnost, lidé, kteří vykonali něco důležitého pro naši vlast. Lidé úctyhodní a vážení, jejichž váhu pro naši společnost je třeba ocenit a projevit jí úctu.

 

 

Výsledek obrázku pro MICHAL DAVID

 

 

 

Letos prý dostane státní vyznamenání Michal David.

Podle pana prezidenta je to zaručeně člověk, který pozitivně ovlivnil život lidí v české republice. Jeho hudbu neposlouchám, ale vzpomínám si, že je to člověk, který ovládal hudební vkus části jedné generace.

 

Všechny ty rozjásané kolovrátkové songy o tom, jak v paříme, mejdanujem podle plánu a že se nám daří, co podařit se má, nám měly dát falešný pocit, jak jsme tady všichni za ostnatým drátem happy.

 

 

 

Není to ale přece jen trochu málo, pane prezidente? Stačí to na to, aby hitmaker stanul v jedné řadě s válečnými hrdiny a třeba významnými vědci a lidmi zachraňujícími duše a životy Čechů?


Ať už je pravda jakákoliv, pokud mohli získat toto vyznamenání třeba Hůlka, Zagorová či Troška, tak proč ne Vladimír Štancl…

 

 

jen jsem se tak trochu

zamyslela...

d@niela

 

 

Komentáře (28)add feed
... : zuza
Danielo, neposlouchám moc hudby, koho by jsi navrhla Ty? Já pouze říkám, že žádné herce, zpěváky a pod. Ocenit lidi, kteří pro společnost něco vytvořili.
říjen 09, 2018 06:24
... : NČ
Bysem si dovolil krapítko nesouhlasit.
Zaprvé: Dělení pravice / levice. To snad mělo smysl někdy ještě tak před 100 lety. Dneska to je archaizmus, používanej "politikama" akorát tak ke zblbnutí lidí. Teď holt je taková doba, že když se řekne levice, znamená to něco fujtajksl, zato pravice, to přece milujeme všichni. Mají to dokonce milovat nejen živnostníci, ale i obyčení zaměstnanci, čímž je ovšem původní význam těch pojmů úplně postavenej na palici. Ono je vlastně už všechno na palici, zejména když je mi denně předhazováno, že levice miluje uprchlíky. Vočom to teda kurnik vlastně je?
Zadruhý: Kulturní vyznamenání jsou jen jednou malou součástí každoročních prezidentských vyznamenání a nemá vůbec smysl, je kvalitou srovnávat s vyznamenáníma hrdinů. Jedná se o uznání za, většinou celoživotní, tvorbu.
Zatřetí: "Italský kolovrátkový songy" frčely ve svý době po celym světě, docela určitě nebyly produktem rozjásanýho socializmu. Byla to a dodneška je, líbivá a barevná muzika, M. David ji jen přiblížil i k nám v době, kdy zahraniční tvorba tady byla přinejmenším na indexu. A dělal to naprosto skvěle, bez přebírání západních hotovejch songů, ale vlastní tvorbou, vlastníma melodickejma i harmonickejma nápadama a charakteristickym dravym hlasem (např. též Druppi). Není moc zpěváků, kteří dneska jsou schopní vyprodat třeba Sazka Arénu. M. David to dokáže kdykoliv.
říjen 09, 2018 06:57
... : mia I
já nevím, označení zpěvák Tvé generace mně nějak nesedí. Já bych řekla, že je téměř o generaci mladší. a co to ohavné slovo zk..l??? Šéfová, šéfová, nabádáš k vynechávání sprostých slov smilies/grin.gif

Já bych klidně zpěváky navrhla. Mohou to být i z oblasti vážné hudby. Kultura k našemu životu patří. Určitě by se našlo plno jiných oborů, ze kterých osobnosti vybrat, to je jasné. Otázka je, zda by od Zemana vyznamenání chtěli přijmout. To už se ukázalo v minulosti. Myslím ale, že u příležitosti stého výročí vzniku samostatného čsl. státu by výběr měl být zvlášť pečlivý a nějakým způsobem kultivovaný nebo jak to napsat. Vyznamenávat zrovna Štancla mi přijde kách. A matně si vzpomínám na jednoho vlasatého ignoranta, který si přišel pro vyznamenání v tlusté mikině a hlavu jak racochejl. To byl trapas jak Brno.
říjen 09, 2018 07:03
... : d@niela
Miuš, omlouvám se, "chybička se vloudila", píšu si šmírák a zapomněla jsem to "učesat"... Mea culpa, mea maxima culpa :-). Ale taky jsem zas vynechala tu M.D. velkou předvolební výpomoc panu prezidentovi, za kterou se on nejspíš nyní revanšuje :-).

Jo, pochopitelně, pokud bychom měli měřit kvality zpěváků tím, kolik vyprodají hal, tak bych mezi navrhované přidala i známé duo Eva a Vašek...

Ale to opravdu z kulturní sféry nemáme nikoho jiného? To je M.D. hvězda, která všechny ostatní předčí? Asi podle všeho (tedy podle navrhovatele) jo.
říjen 09, 2018 07:23
... : NČ
Ještě se ti tam vloudila jedna hrupka. Napovim: (ne)shoda podmětu s přísudkem, tak schválně (hledej, šmudlo).

Eva a Vašek by určitě větší haly nevyprodali. To jsou skutečně "umělci" jen tzv. reprodukční, bez vlastní tvorby, zaměření výhradně na kšeft u úzký skupiny postarších posluchačů. Nutno jim ale přiznat, že se trefili přesně a vydělali.
Jestli máme, či nemáme, z kulturní sféry někoho jinýho, těžko to takhle posoudit, co člověk, to jinej vkus a názor. Zrovna mě nikdo teď nenapadá, Štancla neznám. Ty ještě někoho víš?

říjen 09, 2018 07:56
... : mia I
Nč to si děláš kozy, že Štancla neznáš, ne? smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif Vladimír Štancl je občanské jméno Michala Davida. Myslím, že mu ho vymyslel František Janeček. Štanclové a Třískové byli světští, jezdili po poutích tady v našich končinách, tak nevím jestli i proto.
říjen 09, 2018 08:02
... : NČ
Jo táák, Mio. To jsem teda nevěděl. Měl jsem fakt zato, že jde o nějakýho autora, nebo taknějak, kterej by si to zasloužil víc, než třeba Troška nebo David. Dík.


říjen 09, 2018 08:19
... : mia I
jinak nejenom Zeman má úlet. V pražských Řeporyjích by si měli někteří voliči dát studený hadr na hlavu. Vyhrál tam volby syn baviče Petra Novotného novinář Pavel Novotný. To mi fakt hlava nebere. Taková funkce předpokládá, krom spousty jiných věcí, např. rozhled, orientaci ohledně dotací, vystupování na úrovni.
říjen 09, 2018 08:35
... : NČ
No, tak říct o mladym Novotnym, že je novinář, to je přímo urážka tohohle řemesla. Ale takovejch, co si říkají "novináři", je dneska deset na každym rohu.
Tenhle mladej Novotný si na svý buranský sprosťárně založil existenci a vynáší mu to. Jinak prej to je velmi chytrej, vzdělanej, příjemnej a přemejšlivej chlapík. Neznám ho, ale takhle to vim od dvou lidí, který naopak znám velmi dobře a oni zase znají dobře jeho.
No prostě nevim. Chytrej, vzdělanej, příjemnej a přemejšlivej chlapík, že by byl v ODS? Dost divný, žejo.
Ale zasejc - i mladej Klaus je přece v ODS, taky dost divný, žejo. V tom aby se prase vyznalo!
říjen 09, 2018 08:51
... : mia I
Nč takhle to má ofiko na kandidátce. Povolání novinář.
říjen 09, 2018 08:54
... : d@niela
Pepo, to nebyla chybička, to bylo na reparát z páté základky... A ještě tam chyběla čárka ... Holt už musím vylézt z módu sebelitování, zase se bavit s lidmi, nezavírat se do nory deset metrů pod zem...
Pokusím se se sebou něco udělat. Slibuju na schovanej pupek smilies/smiley.gif))
říjen 09, 2018 09:08
... : d@niela
A ohledně toho Pavla Novotnýho. Jsem na něj fakt zvědavá... Neznám ho osobně, ale myslím, že je opravdu chytrej a dovedl všechny svoje nedostatky přebít. Vsadil na tvrdej bulvár a šlo mu to. Mj. docela solidně živí rodinu pokerem; to taky nezvládnou "jednodušší" lidé.
Bylo by super překvapení, kdyby z něj nakonec byl suprovej bojovnej starosta, kterej pro svý lidi udělá hodně. Holt - změna je život, dostal šanci, tak uvidíme.
Kdyby to vyšlo, tak na to vydělají především ti řeporyjští.
říjen 09, 2018 09:14
... : NČ
Čárky příliš nevnímám, skutečně jen ty hrupky. Ale zasejc vim, že je až těžký, je normálně nenasekat, leč rády vznikají při úpravách už napsanýho, kdy při např. změně živýho podmětu za neživej neopravíš zbytek. Tak sorry jako. Nechtěl jsem bejt šťoura a nechal bych si to pro sebe, kdyby ses neomlouvala Mie za z**r**ej hudební vkus.

A ještě pro pobavení! Tohle video trvá asi půl minuty a už jsem ho od včera viděl asi desetkrát. Poprvé jsem reakci svýho organismu nečekal a ucíkl si do trenek. Pak už jsem koukal zásadně teprve po.
https://www.youtube.com/watch?v=apvvF8KWU74
říjen 09, 2018 09:20
... : *deeres*
Mio, nejenom "protekční spratek", ale i jeho ségra. Důvodem prý je u celé rodiny historie domovského práva v Řeporyjích, kde mají rodinný dům. A jestli místním nevadí, že celá republika zná holý zadek sprosťáka Novotného, je to jejich volba. Podle statistického úřadu Pavel Novotný získal nejvíc hlasů ze všech zvolených kandidátů. Oba dva, Pavel i jeho sestra, podnikatelka mgr.Lenka Fialová , kandidovali za ODS. Na facebooku má Novotný desítky gratulačních komentářů.
Snad ty řeporyjští vědí, co dělají, Novotný není na jejich OÚ Nováčkem, je členem zastupitelstva za ODS už od roku 2010.
Říká se, že slušnost se vyplácí, já jsem přesvědčena že v životě to je jinak. Kdyby se slušnost vyplácela, tak bychom museli mít úpné jiné složení vlády.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212403720997446&set=p.10212403720997446&type=3&theater

říjen 09, 2018 09:21
... : NČ
opr: "je těžký je normálně NASEKAT" (zase ty úpravy už napsanýho, fujtajksl)
říjen 09, 2018 09:22
... : *deeres*
NČ, jsem na tom stejně,taky teď vidím, co jsem napsala za kraviny, ale až po odeslání.
říjen 09, 2018 09:25
... : mia I
Danielo - může být, že je Pavel Novotný chytrý, přemýšlivý. Ale uvědom si, že práce starosty a zastupitelů, pokud opravdu chtějí pro lidi něco udělat, není činnost a výsledek jednoho člověka. Na jednom člověku nikdy taková práce nestojí. Tam je třeba práce týmová, umění kompromisu, jednání s ostatními, nepřipisování si zásluh druhých sobě.

Já mám ráda lidi méně okázalé, mně ten člověk nesedí. Přijde mi příliš zahleděný do sebe. Takový typy, a mohou to být chytří lidé, míjím. Ale nebudu předjímat. Třeba fakt překvapí. I I když je mi to celkem fuk, nějaké Řeporyje. Navíc v Praze a okolí byla oproti zbytku republiky nízká účast u voleb. U nás bylo u voleb víc jak 70 procent. Praha má většinou kolem 50 procent.

Je taky otázka jestli ho nezvolili jen ze strachu, když už tam nějakou chvíli sedí. Aby pak nezveřejnil něco, co nemá vyjít na světlo. Nebo holt spoléhají, že s tou svojí nevymáchanou hubou leccos vydupe.
říjen 09, 2018 09:33
... : Krakonoš
No tak Bába nemá Prahu (Krndo, díky!), Tomio a bolševici toho taky moc neuhráli, takže já jsem spokojenej. (Koneckonců, v mojí vsi tyhle obskurní šašci ani nedokážou postavit kandidátku, máme se tu fajn.) smilies/cheesy.gif
říjen 09, 2018 12:01
... : doktor
Ze všeho toho křiku si dovolím zatleskat Krakonošovi.A Danielko díky,že jsi taky člověk,člověk moc fajn i s "chybama".
říjen 09, 2018 12:30
... : d@niela
Krakonoši,
to je super, je vidět, že "tam vokolo" jsou lidé rozumní :-)))
říjen 09, 2018 12:30
... : NČ
Tak to je fakt super! Jen aby ses nám, lékaři, ze všeho nakonec neuplácal. To by mi fakt přišlo líto.

Ještě jsem odečetl krátkej komentář k M. Davidovi, bohužel, ne můj, ale bezvýhradně souhlasim:

"Když dneska v New Yorku vyleze z letadla "umělec" Hutka, tak zítra půjde na úřad žebrat o podporu a tak už to zůstane."
"Když dneska v New Yorku vyleze z letadla M. David, tak zítra si bude někde v klubu vydělávat a do dvou let na něj bude nával na Broadwayi."
říjen 09, 2018 12:52
... : d@niela
Pepo, David tam už byl... a že by to tam nějak burácelo, to si nemyslím. Hele, já mu ty jeho zdejší úspěchy neberu a přeju, jen si myslím, že je to kšeft a ne kumšt..
říjen 09, 2018 15:18
... : NČ
Nevim, proč se sem musim kvůli každý blbý reakci znova a znova přihlašovat. A ještě se furt místo mě přihlašuje jakási Jarmila Vojáčková (tu buchtu ani neznám). Kurnik! Asi to jsou nějaké nové Kudlí špecifiká. Ale lze to přežít.

Též samozřejmě nevim, co a jak v Yorku burácelo nebo neburácelo, hlavně, jaký tam bylo obecenstvo. Jestli bylo obecenstvo příznivě nakloněný krvavý Madle a uctívaný bustě "státníka", tak vlažný přijetí celkem chápu. Ale to fakt nevim!
Jen je mi úplně jasný, že David by se tam uživil celkem snadno, kdyby chtěl nebo kdyby musel. On je především muzikant, má to v palici, taky excelentě ovládá nástroj i hlas, což se třeba o tzv. "umělci" Hutkovi rozhodně říct nedá. David není jen muzikant, je výbornej muzikant. Tohle docela výstižně zachytil Forman v Amadeovi. Kdy Salieri vzývá Boha "proč jsi všechno dal jemu a mně nic?". Někdo to má a někdo to nemá. David to má.
Že je to TAKY kšeft, to je přeci úplně jasný. Byl by taky úplně blbej, kdyby neprodával, když má co a když je poptávka. Fór je přeci v tom, že, na rozdíl od diletantů, on má, co prodávat!

Odsuzovat někoho proto, že se se svym nespornym talentem narodil zrovna v určitym roce a zrovna v nějakym času, mi přijde dost divný. Odsoudit někoho za to, že se nenarodil o 30 let pozdějc, nebo o 200 km vedle? ... Sorry jako. Toho se skutečně účastnit nemůžu.
říjen 09, 2018 17:03
... : KAMČA
Nojo, spartakiáda. A ti co neumřeli, si chodějí zazpívat i dnes.
říjen 09, 2018 17:59
... : NČ
Čau lidi. Přijde mi docela líto, že když se diskuse (diskuze? nevim, jak je to zrovna dneska) začne krapítko vyvíjet, přestanou všichni, zde zbylí, mohykáni z ničehošnic reagovat.
Jestli je to obava z potenciálního konfliktu, nebo jen nechuť ke konfliktu, netroufám si odhadovat. Starou pravdou ovšem je, že bez konfliktu a jeho řešení, se nepohne nic ani o píď! A kdo jinej má řešit globální konflikty, když ne my, intlektuální špičky? Možná by pomohl hlas z pastoušky z dalekýho Jukónu, nebo jen z Krkonoš, nebo vždy nezpochybnitelný poslední slovo bébé, nebo třeba Lenčino - běž s tim dopr**ele.... V každym případě tady jde o věci, a nebojím se to říct, významu přímo globálního, a je mi líto nedořešenejch problémů, opuštěnejch prakticky ihned po nakousnutí.
No tak nic. Přeju fajn den.
říjen 11, 2018 12:25
... : Milene
Michal David a vyznamenání. Nic proti němu vlastně nemám. Ráda ho poslouchám především v autě, protože písničky má rytmické a takové jednoduché texty, hlavně dobře zapamatovatelný refrén. Ale že by to byl ten, kdo má dostat vyznamenání za zásluhy o kulturu, to mi zrovna nepřijde. Kytarista asi dobrý. Ale máme i jiné Radim Hladík, Vladimír Mišík, Dalibor Janda. Jo,jo, Kabáti taky vyprodali O2 Arénu, na Vypichu bylo 50 000. A Nedvědi vyprodali i Strahov. Když ale mohl dostat tenhle metál František Ringo Čech, tak může i Michal David.
říjen 11, 2018 14:09
... : Iris
NČ....je to nechuť k téměř jistému konfliktu.

MD se sice ve svém oboru dokáže otáčet, ale existuje tu spousta opravdových světových machrů, které ovšem současná hlava státu nedokáže docenit. A oni možná o to tuhle poctu teď ani nestojí. Pro mne vyznamenání z rukou prezidenta stejně ztratilo jakoukoliv váhu, takže vlastně o nic nejde, tohle mne nepřekvapuje. Klidně v mikině pánové...

Krakonoši, v mém městě dopadly volby stejně jako už čtyřikrát předtím - vyhrál zdravý rozum a lety prověřené schopnosti. Bez nabubřelých chvástavých slibů - jsem ráda, že bydlím zrovna tady, daří se nám.
říjen 11, 2018 22:39
... : NČ
A dyť jo. Vždycky se najde někdo, kdo medajli nedostane, byť by si ji, podle někoho, třeba zasloužil víc, než někdo, kdo ji dostane. Není na světě člověk ten, kdo by se zavděčil lidem všem. Ani prezident.
Debatovat o tom, zda medajle z rukou Havla je hodna úcty, zatímco z rukou Zemana se jedná o potupu, to už mi přijde skutečně trapný. Např. (pa)strýc Brady o medajli z rukou Zemana stál strašně moc a teprve, když pochopil, že ji nedostane, začal pokrytecky vykřikovat, jak o ni nikdy nestál. Přitom ji snadno dostat mohl a byl by šťastnej, vždyť se na ni tak třásl, nebejt ovšem toho, že jeho nepravej tzv. synovec sprostě porušil svůj slib, nepřijmout jednoho bláznivýho dědka z Tibetu na oficiální vládní půdě. Takže nepravej strejc jednoho pravýho pokryteckýho tzv. "křesťana" měl smůlu...

A tak je skutečně jednodušší, povídat si o množství mrkve a cerelu do svíčkový omáčky a o štrykování hladce-obrace; i když, i u toho se leckterý dámy dokážou znenávidět. Popř. si sdělovat poznatky o doposud nepoznaných, vzrušujících sexuálních divočinách přes-sedmdesátníků s přes-sedmdesátnicema.
říjen 12, 2018 09:44
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]