O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DĚDA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 květen 2020
Při úklidu na půdě jsem našla magnetofonovou kazetu. Bylo na ní tužkou napsané moje jméno. Oživila jsem tedy prehistorického walkmana a nestačila se divit. Celá kazeta je věnovaná mně. Skládá se z drobných střípků, které natáčel můj děda, když se mnou zůstal doma, aby maminka mohla pracovat. Nahrával běžné situace všedního dne…


 

 

 

Jak se spolu oblékáme, jak mi dal košilku naruby a jestli to na něj neřeknu, jak musíme uklidit pokoj, aby měla maminka radost, co budeme dělat, jestli si pustíme desku s Burianem a nebo s Mahlerem.

Jak se mi líbí nový stan ze štaflí, co mi postavil a co budeme vařit. Zpíváme spolu ovčáky, hrajeme Kočka leze dírou… řešíme, proč jsem utekla na dvorek v bačkůrkách, proč mám na zadku bláto a proč nechci ty gumáky.

Zachytil, jak se s maminkou chystáme na procházku. Gumi gumi gumáky… Než jsem si je obula, přezpívaly jsme s mámou celý Já do lesa nepojedu.


Jeho hlas, který jsem nejdřív vůbec nemohla poznat, mi pomohl otevřít nejspodnější šuplíčky se vzpomínkami z mého dětství. Na nejlepšího chlapa mého života, který mě miloval, hodnou, zlobivou, zdravou, nemocnou, s pětkou z matiky i s mojí tvrdohlavostí, lumpárnama a popletenou básničkou. Miloval mě zkrátka takovou, jaká jsem. Láskou bez podmínek.

 

 

Výsledek obrázku pro sad girl crying

 

 

A tak tady dědo sedím na špinavý, neuklizený podlaze, mezi horou nepotřebných věcí a pláču jak malá, když jsem si rozbila koleno. Pláču a pláču a nemůžu přestat.

Slyšet zase tvůj hlas, slyšet tón, jakým se mnou mluvíš, slyšet, jak se spolu smějeme a jak si spolu šeptáme naše malá tajemství mě totálně rozseklo. Byli jsme si tak blízcí.


Už tady se mnou dvacet let nejsi. Válčím se světem, jak se dá. Někdy to jsou fakt těžký bitvy. Často to končí hodně bolavou hlavou nebo puklým srdcem. Slzeprolití už ani nepočítám.

S tebou jsem vyrůstala v dokonalém světe malé holčičky a jejího dědečka. To, že mě máš upřímně rád, bylo pro mě každodenní realitou a samozřejmostí. Ale neřekl jsi mi nic o tom, jaké to bude, až vyrostu.

Nevěděla jsem, že jednou odejdeš a že to bude tak nesmyslně brzo.


Snažím se být dobrý člověk. Nejlepší jak to jen jde. I přes to, dědo, se mi ještě nepodařilo najít tak skělého parťáka, jakým jsi mi byl ty.

Děkuju ti za každou chvíli, kterou jsem s tebou mohla strávit. Díky nim jsem ta nejbohatší holka na světě.

 

Neohrožená žena

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : mamča
Krásné vyznání lásky.
květen 05, 2020 05:09
... : mila1
Díky. Tohle opravdu pohladilo.
květen 05, 2020 07:39
... : Inka
Krásný! Měla jsem také takového dědečka. A moc ráda na něj vzpomínám, protože všichni další chlapi v mém životě počínaje vlastním otcem stáli za h....no! a vlastně jsem z toho rozčarovaná dodnes a chápu ženy, které chtějí a jsou pro život sami.
květen 05, 2020 14:19
... : magdalenka
Velmi milé. Také jsem měla a milovala svého dědečka. Je to víc jak 40 let a dodnes si s ním občas povídám. Je to moje kotva. Ale tak krásné pásky nemám...

květen 11, 2020 14:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]