O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


BLAHOSLAVENÍ CHUDÍ DUCHEM PDF Tisk E-mail
Středa, 26 září 2018
neboť oni nevědí co činí, a jejich jest království nebeské… Tak nějak je to v bibli. Jenže království nebeské je daleko, vysoko... Zato sliby všemožných kandidátů nám visí na každém kandelábru, na zdech domů, na obrovských billboardech. A budiž blahoslavení ti, kdož těmto slibům opravdu věří…  Ano, je to opravdu jako náboženství - když to vyjde, poděkujeme, když to nevyjde, tak to holt nevyjde, ale těm, co slibují, se nic nestane. 

 


  

Dnes jsem na procházce se psem měla všude kolem oranžovo.

Široko daleko není sloup, aby na něm nebyla přikšírována radní Ropková či Jakub Landovský. 

 

Sociální demokracie láká Pražany na pečené holuby, které jim budou – a to zaručeně! – lítat po volbách všem do úst…

Tedy přinejmenším…

 

Například:  

městská hromadná doprava bude zdarma pro všechny s trvalým bydlištěm v hlavním městě. A to od ledna 2020. Stálo by to prý jen čtyři milardy ročně. 

Chybějící peníze chce Landovský získat tak, že by k trvalému pobytu nalákal zhruba 100 000 lidí, kteří v Praze žijí, ovšem nejsou tam hlášení.

 

ČSSD neslibuje jen veřejnou dopravu zdarma, ale i nulové poplatky za psa pro zodpovědné majitele.

 

 

 

 

Dále příspěvek na lyžařské výcviky a o 10 % nižší poplatky za vodu, energie a plyn.

Zaměřuje se i na bytovou politiku. Z každého developerského projektu by desetinu bytů chtěli převést na město.

Mj. nesmírně by mne zajímalo, jak se rozezná zodpovědný majitel pejska od nezodpovědného - to na úřadě dostane nějakou extra známku "zodpovědnosti"? 

 

 

 

Taky se těším, jak si budu volat taxíka, který mne celý nadšený odveze za dvacku k lékaři...

 

O těch složenkách ani nemluvě - už vidím Vodárny a Plynárny a Elektrárny, jak každému odpouštějí deset procent :-))). Protože to řekl pan Landovský?

NO JASNĚ!

 

zítra se podíváme

zas na další nabídku...

d@niela

 


Komentáře (16)add feed
... : mia I
dřív se říkávalo jména hloupejch na všech sloupech. Je to trapárna.


Včera jsem roznášela hlasovací lístky, bylo to příjemné s užitečným. Procházka na čerstvým vzduchu, výhled na prosluněné šumavské kopce (ten tu máme opravdu nádherný)a k tomu tahle placená činnost. Na venkově máme výhodu, že kandidáty známe, víme kolik práce mají za uplynulé volební období za sebou a známe i ty nově kandidující. Tady znechucení nevládne.
září 27, 2018 06:57
... : *deeres*
Já už jsem tady o tom psala. Landovský je další synáček, tentokrát ožraly Lanďáka.
Nevím, kdo jim vymýšlel reklamu, ale nikdo z těch chytráků si nezjistil, jak to vlastně s placením za dopravu v Praze a v příměstské dopravě doopravdy je.
Nejspíš chtějí to, co už je zavedeno zrušit a zadara budou jezdit jenom Pražáci. To by se asi nakonec tomu svému kontraproduktivnímu nápadu divili. Pražáci městskou dopravou už většinou jezdí, kdo jezdí auty, to jsou lidé ze Středočeského kraje, kteří za prací do Prahy jezdí. Těžko je asi přesvědčí, aby se do Prahy nastěhovali a už vůbec je nepřesvědčí, aby auta opustili.
U nás také proběhnou komunální volby. Vůbec nejlepší nápad je, že každý občan starší 18 let, každý rok od obce obdrží 10.000,- Kč z obecního rozpočtu a v rámci této hodnoty by mohl obci navrhovat projekty pro obec. To navrhuje cca 40letá pedagožka, která o sobě uvedla informaci, že se občansky angažuje na více frontách.
září 27, 2018 08:25
... : *deeres*
Dostat ČSSD na pražský magistrát s aspoň dvouciferným výsledkem - syn herce Pavla Landovského má před sebou složitý úkol. A optimismem ho nenaplní ani poslední předvolební průzkum STEM/MARK pro MF DNES, který straně přisoudil pouhá dvě procenta. „Těm výsledkům nevěřím, jiné průzkumy mluví až o 9 procentech,“ říká Jakub Landovský v rozhovoru s Pavlem Štruncem.

Není lepší školy života než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci. Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat. Autorem originální myšlenky má být americký generál Norman Schwarzkopf, který v roce 1991 v Perském zálivu velel protiirácké operaci Pouštní bouře.
Jaká ironie!!!
září 27, 2018 09:00
... : mamča
*deeres* : Áááá, další "povoláním syn". smilies/cheesy.gif
září 27, 2018 09:42
... : doktor
Toto hemžení přehlížím jak družstevní lány.Není nic na výběr a tak k volbám nejdu.Senátní u nás v obvodě nejsou!
září 27, 2018 12:51
... : Milene
U nás na Praze 6 to vypadá podobně. Všechny sloupy polepené. A budeme se mí nádherně. Budeme mít byty, budeme bohatší …. Já nevím co ještě. Jsou to hesla jak Svědků Jehovových. Jako nejlepší slib jsem vyhodnotila Zahloubíme Patočkovu. Patočkova je ta ulice, co do ní vyúsťuje na Malovánce v Praze 6 tunel Blanka.
září 27, 2018 14:01
... : NČ
Jo, Milenko. Bejvala Pionýrů. Proč už není, netuším. "Pionýr brání mír!" Někomu asi mír vadil.
září 27, 2018 17:33
... : NČ
Jo, Milenko. Bejvala Pionýrů. Proč už není, netuším. "Pionýr brání mír!" Někomu asi mír vadil.
září 27, 2018 17:33
... : opas
Milá kudlanko, jen drobná oprava:
Blahoslavení chudí duchem neznamená "blahoslavení debilové" ale "blahoslavení skromní" neboli lidé chudí duchem ve smyslu založením, podstatou.
září 27, 2018 21:23
... : *deeres*
Bejvávalo a na přezce pionýrského opasku měli chlapečkové heslo...
Buď připraven! Vždy připraven!
A i němečtí hošíčci z východu tam měli stejné heslo:
Seid bereit! Immer bereit!
... a proto už se tak ta ulice nejmenuje, protože si z Pionýrů všichni dělali srandu.
Blahoslavení chudí duchem má skutečně trošku jiný význam, ale všeobecně to je opisně používáno pro blbečky, až debily.

září 28, 2018 11:02
... : NČ
Sorry jako!!!!!! Ale jestli je mě něco skutečně popuzuje a odpuzuje, tak jsou to "výklady", co kdo čím myslel!
Čtu teda výklad: "Když Pán Ježíš říká: "Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské," prohlašuje tím, že předtím, než můžeme vstoupit do Božího království, musíme poznat naprostou bezcennost naší vlastní duchovnosti a nemožnost spasit sami sebe našimi skutky."
-------------------
A poučen výkladem, musím chca nechca konstatovat, že i podle toho "výkladu" se musí jednat JEN O IMBECILY!

září 28, 2018 13:18
... : opas
NČ: To co píšeš je s dovolením a všemi ohledy pitomost. Pokud vím, tak to má být něco jako "Ježíš řekl: Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí." a týká se to zcela jiné situace než nějakých dementů. To je nějako jako vykládat přísloví "kdo jinému jámu kopá, až se ucho utrhne". :-D

To s blahoslavenými skromnými nemá s těmi co nevědí co činí nic společného.
září 29, 2018 08:12
... : NČ
Sorry jako, Opasi. Nevím, co víš, ale já ve "výkladu" jednoznačně čtu, že jsem naprosto bezcennej, proti Božímu království. A dokud na to nepřistoupím, nemám nárok. Tvůj "výklad" se od toho neliší.
Nechci se věřícím posmívat, jen mi jich je líto. Jistě věří, proč se potřebujou modlit a chodit do kostela, proč házet padesátikoruny do kasiček, za který se pak kostelníci pravidelně vožíraj. Jistě i vědí, proč svý malý děti nechávaj v sákristiích prznit od teplejch pedofilů, kteří "šli na kněze" právě jen proto, že věděli o svý deviaci a věděli, že v normálnim životě by byli nepoužitelní, všem jen k opovržení, zatímco sákristie jim poskytnou rozkoše plnym proudem.
Já osobně ale v náboženství a tím i v Církvi, vidím jen, po tisíciletí zdokonalovanou, obludnou manipulaci s lidskou blbostí a strachem.
Už Mistr J. Hus to vyjádřil celkem jasně: "Bůh není Církev a Církev není Bůh."
A jestli mi dneska nějakej teplej Fanda Papež, vytaženej odněkud z Argentínský savany, prohlašuje, že zrovna ON je zástupcem Boha na Zemi, tak sorry jako.
A ještě jeden citát, nevím od koho, a jen pár desítek let starej, ale jednoznačnej: "Bůh zemřel v Osvětimi".
Pokud ani tomuhle nerozumíš, tak si (mi) klidně polib .....

září 29, 2018 12:45
... : d@niela
Ale pánové,snad byste se kvůli tomu, že jsem něco tak nějak nejednoznačně použila, hádali...

OPÁSKU,
máš pochopitelně pravdu, v tom hlavním a základním významu. A já to tak i myslela, jen trošku jsem to nevysvětlila - nemyslím, že chudí duchem jsou ti, co takhle odporně slibují - ti jsou až hodně moc obdaření, a velice dobře vědí, proč to dělají :-)))

Ale - "chudí duchem = neboli důvěřiví, nezáludní" jsou ti, co jim na ty jejich neexistující špeky skáčou. Ti, kterým ani po tolika volbách nedojde, že kdyby na těch cedulích napsali,
že každý občan bude mít zaplacenou jednu 14 denní dovolenou u moře,
že každému prominou polovinu činže,
že děti budou mít ve škole jen jedničky a dvojky,
že každá ženská bude mít nárok jednou za dva roky na jakoukoliv plastiku si vybere... atd. atd. ani mne teď zrovna nějaké blázniviny nenapadají...

No, a věřím, že by se určitě našlo dost lidí, co by řekli - "jé, toho budu voliiiiit!!!"

Protože to je absolutně stejný, jako prášky, po kterých se za týden zhubne 20 kilo, mašlička, která za pár dnů vyrovná vybočený palec, kapičky, po kterých z vás vyjdou tři kila parazitů - a - jen si vzpomeňte - léky, po kterých vykadíte rakovinu...

ach joooo
září 29, 2018 16:25
... : NČ
Věnoval jsem tomu asi hodinu času s výsledkem - vyber si, co se ti hodí.
Jediný, co se skutečně nehodí, je, vzít dva naprosto různý nesouvisící citáty a spojit je do jednoho, tedy vyrobit kompilát: "Blahoslavení chudí duchem, neboť nevědí, co činí"
------------------------
33. A když přišli na místo, kteréž slove popravištné, tu jej ukřižovali, i ty zločince, jednoho na pravici, druhého pak na levici.
34. Tedy Ježíš řekl: Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí. A rozdělivše roucho jeho, metali los.
=======================================================
„Blahoslavení chudí." To je možné číst dvojím způsobem.
Předně takto: „Blahoslavení chudí", to znamená pokorní, kteří se mají za chudé; opravdu chudí jsou totiž ti, kteří se pokládají za chudé nejen ve věcech vnějších, nýbrž i vnitřních. Žalm 39,18: „Já pak jsem žebrák a chudák"[1] je proti slovům Apokalypsy 3,17: „Pravíš: ‚Jsem bohatý, ano, zbohatnul jsem a ničeho nepotřebuji‘, a nevíš, že jsi ubohý a bídný a chudý a slepý a nahý".
Proto slovo duchem [lat. spiritu][2] je možné číst trojím způsobem:
1) Duch [lat. spiritus] se totiž někdy nazývá pýcha člověka: Izajáš 2,22: „Proto upusťte od člověka, který nemá než život [lat. spiritus, což lze překládat i jako „dech"; pozn. RTh] v chřípí, neboť jakou má cenu?"; Izajáš 25,4: „Dech [lat. spiritus] pyšných je jako vichr, který se opírá do zdi". A pýcha se nazývá duchem [lat. spiritus, což lze překládat i jako „vzduch"; pozn. RTh] proto, že jako se měchy dmou vzduchem, tak se pýchou dmou lidé: Koloským 2,18: „Nadýmá se smyslností svého těla." Tedy „blahoslavení chudí", totiž ti, kteří mají málo z ducha [lat. spiritu] pýchy.

2) Slovo duch [lat. spiritus] lze chápat také jako vůli člověka. Někteří jsou totiž pokorní z nutnosti, ale ti nejsou blahoslavení, nýbrž blahoslavení jsou ti, kteří milují pokoru.

3) Za třetí je možné to vztahovat na Ducha svatého [lat. spiritu sancto]. Proto „blahoslavení chudí duchem" [lat. pauperes spiritu], kteří jsou pokorní skrze Ducha svatého. ... Říká „chudí duchem", protože pokora dává Ducha svatého: Isajáš 66,2: „Na koho pohlédnu, ne-li na chudičkého a stísněného na duchu [lat. contritum spiritu] a chvějícího se před mými slovy?" Těmto chudým se slibuje království, čímž se rozumí nejvyšší vznešenost. A třebaže toto je odměnou kterékoliv ctnosti, dává se zvláště pokoře, protože „kdo se ponižuje, bude povýšen" (Matouš 23,12). Přísloví 29,23 praví: „Pokorný duchem [lat. humilem spiritum] dojde slávy."
---------------------------------------------
Jinak lze slova „chudí duchem" vykládat podle sv. Jeronýma, a to doslova o zříkání se časných věcí. Pak slovo „duchem" [lat. spiritu] znamená, že někteří jsou chudí z nutnosti, těm ale nenáleží blaženost, jež však náleží těm, kteří jsou chudí dobrovolně. A tito mohou být dvojí: neboť ačkoliv někteří mají bohatství, nelnou k němu srdcem: Žalm 61,11: „Přijde-li bohatství, nepřilnete k němu srdcem."[3] Jiní nemají bohatství a ani po něm netouží, a to je bezpečnější stav, protože bohatství odvádí duši od duchovních věcí. A tito se nazývají „chudí duchem" ve vlastním smyslu slova, protože skutky obětí, jež jsou nad lidský způsob jednání, jsou skutky člověka blaženého. Jestliže však člověk opovrhne veškerým bohatstvím, takže už vůbec po něm netouží, je to nadlidský způsob jednání. A těm je přislíbeno království nebeské, v němž bude nejen velká čest, nýbrž i množství bohatství: Jakub 2,5: „Nevyvolil snad Bůh chudé na tomto svět za bohaté ve víře a za dědice království?"
------------------------------
http://revue.theofil.cz/revue-clanek.php?clanek=1386

září 30, 2018 05:20
... : NČ
Hm. Tak jo, a omlouvám se za svý pochybnosti a pátrání.
Pěknej den všem. NČ.
září 30, 2018 11:35
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]