O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


NOVEJ MOBYL? ŽÁDNEJ PROBLÉM. PDF Tisk E-mail
Středa, 26 září 2018
Je jich na trhu desítky, snad i stovky. Jsou nový, krásný, lesklý, chytrý; opět použiju příměr - jak Trumpovy rakety namířený na Kima. Jenže já, dědek, nechci dotykovej mobyl! Z toho mi přímo šíbe, stejně jak z tabletu. Stačí omylem, třeba malíkem, zavadit a on začne dělat věci přímo neuvěřitelný, hlavně už nikdy nedovolí, vrátit se zpět, tam, kam jsem se předtím, s obří námahou, nějak, ale netuším jak, proklepal. Já potřebuju jedině tlačítkovej, jednoduchej! I těch je přeci dost.

 

 

 


 

Trápení začlo už před dvěma roky, když jsem starou, skvělou, desetiletou Nokii  vypral v kapse kalhot. To byla taky sranda. Na to jsem přišel teprve, když se z pračky ozvaly zvuky, doposud neznámý. Obyčejný zvuky právě pranejch dvacetikorun a zapalovačů, ty jsem už znal a kašlal na ně, ale tohle bylo nějak jinak. Jo, byl to telefon. Už dávno jsem vymyslel velmi praktickou poučku (tzv. Josefovu větu): "Spadne-li ti telefon do latrýny, ozve se ti z něj *ovno". S pračkou jsem ovšem zkušenost doposud neměl. Rozkrytovat, vyndat baterku a simku a sušit, bylo naprt. Simku jsem tedy uchoval a v renomovanym ešopu koupil funklnovou Nokii, jistě o celých 10 let nesrovnatelně lepší. Jen blbec by pochyboval, že za tu dobu nešel vývoj kupředu, natož, že by šel nazpět.

 

 

A pak to začalo. Dvě hodiny jsem doloval oddělání zadního krytu, nakonec se úspěch dostavil jen s drobnýma vrypama na krytu. Vložil jsem simku, baterku, paměťovou kartu a teprve pak pochopil, že tahle Nokia neumí skoro nic z toho, co ta předešlá, lacinější. Navíc má klávesy zapuštěný, hmatově i barevně nerozeznatelný od sousedních, atd ... Prostě uplně naprt!

 

Šel jsem ji tedy hned druhej den vrátit, leč technik ešopu mi po přezkoumání lupou sdělil, že na zadním krytu jsou ode mě dva vrypy, zpět to vzít nemůžou. Na mou námitku, že bez drápání to otevřít nejde, jen pokrčil ramenama a zmáčkl číslo dalšího reklamanta, abych jako pochopil, že jsme skončili. Tak jsem si tedy telefon odnesl zpět dom a dva roky se pokoušel si na něj zvyknout, votrávenej z každýho volání i sms.

 

Jen mimochodem, pro event. náhodné čtenáře:  zkoušeli jste někdy otevřít kvůli vyčištění kontaktů nějakej dálkovej ovládač, třeba k televizi? Bez vorejpání vyloučeno! Ale tam se aspoň dají bez potíží vyměnit baterky.

 

Až včera přišel zásah přímo z nebes. Nenáviděnej telefon mi vůbec nezazvonil na dvě esemesky, na který jsem docela čekal. Tak jsem se konečně dostatečně nas*al a dostal pádnej důvod k vyhození toho křápu! A přímo, jako vnuknutí shůry, jsem na stránkách ešopu vyhledal "retromodel 2017" Nokia 3310, přesně to, co chci! Jen jsem ještě v recenzích našel poznámku jakéhosi uživatele, že bez poškození zadního víka se telefon otevřít prostě nedá a vzpomněl jsem si na dobejvání do svý současný Nokie. Požádal jsem tedy přítomnýho technika v ešopu, zda by mi telefon mohl před zaplacením otevřít a předat nepoškozenej, otevřenej, tak, aby mi případný event. vrácení přístroje pro nějakou nespokojenost po vyzkoušení nebylo znemožněný. Odmítl s tím, že rozhodně nepoškození nemůže zaručit a pak by ho ani on nemohl vrátit do skladu.

 

Dost dobrý, žejo. To tedy byl můj ešopový guru, tak nějak si tam říkají.

 

Vlastně ale jsem mu vděčen, že mě odradil. Objevil jsem pak, už cestou pryč, v šourůmu pultík, kde je přímo fyzicky vystavena i "má vyvolená" Nokia 3310 - retro 2017. Tak jsem si krapet šáhl. Sice vše bezva, ale čísla i písmena na tlačítkách téměř nečitelný, vyvedený jen v trochu sytějším odstínu, než klávesy. To teda jako výrobce zcela automaticky vyrábí tenhle, jinak vcelku dobrej model, už jedině v provedení pro slepce, kteří se na klávesnici orientují po hmatu? Asi jo.

 

Zřejmě proto, že každej vidící neslepec, pokud to ovšem není totální idiot, by se už v dnešní době s tlačítkovym telefonem přímo styděl někde na veřejnosti vytasit

.

Alespoň jsem dokonale pochopil slovo INOVACE,

což znamená  I NOVÁ CEna.

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : mia I
co zkusit nokii koupit v bazaru?
září 27, 2018 07:00
... : mamča
Škoda, Nokii 3310 jsem krásnou, neporušenou a s baterkou, která vydrží týden, zrovna darovala kamarádce i s číslem a kreditem 700 Kč, protože mi každého půlroku vyhrožoval Vodafon, že mi zruší číslo, když si nedobiju kredit. Protože tohle byl mobil tzv. "záložní" (to když jsem nemohla najít ten "hlavní", tak jsem si na něj z Nokie zavolala smilies/grin.gif) tak se mi tam hromadil nespotřebovaný kredit.
Nicméně můj "hlavní" telefon je SAMSUNG S5611, který má skoro stejné funkce i ovládání jako Nokia, a má vystouplá TLAČÍTKA s viditelnými písmenky. Pro důchodce ideální model. smilies/wink.gif
Legrační mi připadá, když syn má těch mobilů několik, jeden chytřejší než druhý, ale když se chystá komunikovat se svým účtem, vezme si na to starý tlačítkový telefon, který umí akorát volat a posílat SMS, protože jednak vydrží týden na baterce, a druhak mu tam nelezou průběžně žádné podezřelé aktualizace, které už "umí" účet hezky dočista dočista vyluxovat.
září 27, 2018 07:19
... : *deeres*
Stejná zkušenost. Vloni na jaře jsem sletěla po blátě do potoka, já se neutopila, batoh s mobilem ano. Můj milovaný véčkový a hlavně tlačítkový mobil LG to po vysušení ještě nějaký čas zvládal, ale chřadnul, chřadnul, až dochřadnul a nastala éra debilů androidů. V LG, když jsem nefotila, mně originál baterka vydržela fungovat 14 dní, dneska můj mobil furt visí na nabíječce.
První mobil s androidem, který jsem dostala k narozkám, jsem nakonec řekla, že nechci. Ten si klidně dělal, co se mu zamanulo, nejraději si nahrával video, jak mu nadávám, protože na světle byla naprosto neviditelná obrazovka. Vyměnila jsem ho s dcerou, za nějaký její starší už odstavený mobil. Dodnes leží ten nový někde u ní v šuplíku, aniž by ho někdo používal. Teď mám dceřin starý Samsung, jenže debil android je i zde přítomen. Proto na něm internet zapínám pouze vyjímečně, okamžitě mně tam naběhnou nějaké skryté aplikace a z 90% nabití, se během hodiny dostanu na nulu. To zjistím tehdy, když zrovna nutně bych ten mobil potřebovala a dobít není kde. Ten android je tak drzý, že mně hrabe do schránky na gůglu a píše mně tam výhružné mejly, že nepoužívám jejich organizér. Ano, jejich nepoužívám a používat nebudu, kdoví, do čeho všeho doopravdy umí vlézt.
K tomu všemu mám bezdotykové prsty, tak na mne dost často nereaguje ani výtah a pak mně dcera napomíná, abych do toho tak nemlátila a přitom netuší, že ten mobil ve mně v té chvíli vzbuzuje touhu, mignout s ním o zem.
září 27, 2018 08:07
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]