O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JSME NEJSVOBODNĚJŠÍ ZEMÍ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 10 září 2018
Přejít na obsah
JSME NEJSVOBODNĚJŠÍ ZEMÍ?
Strana 2
Strana 3
Život v Česku sice není zcela ideální, ale ... jinde to může být ještě daleko horší. Ostatně – sám pojem “životní úroveň“ je zavádějící, neboť se jedná o individuální představy, co ten který člověk od života očekává. A teprve podle jeho představ se dá měřit jeho případná životní úroveň.


 

 

 

 

           

Co se totiž líbí mně, tím by nemusel být nadšen arabský šejk z Kuvajtu či sultán z Dubaje. Japonský majitel automobilky asi také ne… Ovšem nechoďme na „konec světa“ a porozhlédněme se po našich zahraničních sousedech.

 

Jedete-li do zahraničí a vezete-li si s sebou nůž, buďte opatrní. Celá rodina by totiž mohla lehko skončit za mřížemi… V SRN nesmíte mít u sebe nůž, jehož čepel přesahuje 10cm nebo u zavíracího nože 8.5 cm.   V Rakousku můžete u sebe mít nůž pouze tehdy, pakliže se prokážete, že jste “myslivec“ a zrovna jdete na hon. Je to obrovský paradox, neboť u našeho jižního souseda si každý občan Rakouska, jestliže nabyl plnoletosti (18 let), může bez zbrojního pasu a pouze na občanský průkaz koupit brokovnici a malorážku. To je naopak v ČR absolutně nemožné.

 

V Belgii a v Lucembursku nesmíte u sebe nosit nůž vůbec, i kdyby se jednalo o pouhý “příborák“.   Ve Velké Británii a v Irsku podle zákona (tzv. “Offensive Weapon Act“), nejen, že se zakazuje nošení všech druhů nožů a zbraní (včetně vzduchovky), nýbrž nesmíte mít u sebe na veřejnosti ani to, co se noži podobá. Existuje tam např. absolutní zákaz vycházení s nůžkami!

Naproti tomu české zákonodárství takovouto skutkovou podstatu vůbec neřeší: můžete chodit s popravčím mečem na Václaváku sem a tam, jak se vám zachce, aniž byste porušili jakýkoliv zákon. Jediné nebezpečí, které hrozí, je následující: asi by vás mohli odvézt na psychiatrickou kliniku.  

 

 

Výsledek obrázku pro trampové u ohně s kytarou Jestliže si myslíte: „Vyrazíme na „Západ“ trempovat, rozděláme táborák, budeme opékat buřty, hrát na kytaru a zpívat…“ tak takové myšlenky si nechte rychle zajít. Mimo Česka je to takřka neproveditelné a to dokonce i v USA a Kanadě.

Ve většině evropských zemí je rozdělávání táborových ohňů (bez zvláštního povolení) přísně zakázané. Buřty (tedy špekáčky) mimo Česka a Bavorska (tzv. „Regensburger“) stejně nikde neseženete.  

 

Hrát na kytaru v lese a zpívat je (mimo Česka) zakázáno takřka na celém světě a to dokonce i v ruské tajze. Když vjíždíte do kanadského pralesa A lgonquin Park (provincie Ontario), ptá  se vás policie u závory, zdali máte střelné zbraně a hudební nástroje.

 

Jestli ano, musíte je deponovat u vchodu.  Můj kamarád byl svědkem toho, jak jednomu černochovi (skautovi) zabavili dokonce i foukací harmoniku. Po chvíli se rozbrečel, ale nebylo mu to nic platné.

 

Prostě s foukací harmonikou se do pralesa nesmí! Hlasitý zpěv a živá hudba má totiž velice neblahý vliv na divokou zvířenu. Ovšem hudba reprodukovaná (rádio) prý zas tak moc nevadí… Každopádně v Česku není zakázáno ani jedno, ani druhé.  

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]