O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SKAUTING PO ČESKU PDF Tisk E-mail
Neděle, 09 září 2018
Přejít na obsah
SKAUTING PO ČESKU
Strana 2
Strana 3
Související obrázekSkauting je celosvětové hnutí, jehož cílem je výchova a sebevýchova dětí a mladých lidí. Vznikl v roce 1907 v Anglii a už v roce 1912 se konal první skautský tábor nedaleko hradu Lipnice s třinácti chlapci vedený A. B. Svojsíkem. Během historie byl český skauting třikrát zakázán totalitními režimy (nacisty a komunisty), neboť proti totalitě skauti vždy aktivně vystupovali.

 

 

 

Řada skautských činovníků padla při odbojové činnosti, byla popravena či vězněna v nacistických koncentračních táborech, řada se jich stala obětí politických procesů v padesátých letech. Skauting ale vždy okamžitě využil politického uvolnění (1945, 1968 a 1989) a obnovil svoji činnost.

(Wikipedie)

 

 

Skautský slib - verze používaná do roku 1992

Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe:

milovat vlast svou, republiku československou,

a sloužit jí věrně v každé době,

plnit povinnosti vlastní a zachovávat zákony junácké,

duší i tělem být hotov pomáhat bližnímu svému.

A teď...?!

Česká verze Skautu - Junáci, ti mají nové desatero, ale o vlasti tam není ani zmínka. Prvorepublikový skaut by dnešními Junáky byl utlučen cedulemi s nápisem NAZI. Dnešní organizace se vehementně plete do politiky, a je plně ovládána lidmi „Dobra“.

Vedení Junáka pořádá skautské tábory s proimigrační agitací. Byla vydána pro skautské vedoucí i učitele příručka v PDF, jak šířit „správné“ postoje k uprchlictví a migraci. Indoktrinace dětí probíhá novou hru, kde i prckové řeší přijímání běženců.  Přijmeme, nebo nepřijmeme? Základní otázka evropských států ve vztahu k běžencům je totiž i názvem jedné z her, které mají pomoci českým dětem a dospívajícím pochopit uprchlickou krizi.

 S nápadem vzdělávat o migraci pomocí pantomimy, malování či dramatizace přišel Junák ve spolupráci s organizací NaZemi. Některé hry jsou dokonce pro malé děti už od 8 let.

 

Téma směřuje zejména k rozvoji výchovných kompetencí spojených s oblastí stezky Svět okolo nás (Propojený svět, Různost světa) a pro posilování schopnosti dětí vnímat těžkou situaci druhých (Moje pomoc druhým).

https://img.blesk.cz/img/1/full/2690888_skaut-uprchlici-v0.jpg?v=0

 

 Tento projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie a byl podpořen i z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci programu zahraniční rozvojové spolupráce.  Naštěstí to neplatí pro všechny skautské oddíly, musím uznat, že některé se proti politizaci ozývají.

 


 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]