O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZAŠLÁ SLÁVA – PRAŽSKÝ SILÁK PDF Tisk E-mail
Středa, 05 září 2018
Přejít na obsah
ZAŠLÁ SLÁVA – PRAŽSKÝ SILÁK
Strana 2
Strana 3

 

 

 

 

       

 

 

V období mezi dvěma světovými válkami chodili do Hoyerovy školy cvičit i herci, mj. pan Pešek, Kohout, Plachta. Klientela byla pestrá, dělníci, úředníci, mládež, příslušníci policie.  Není proto divu, že do Zlaté husy našel brzo cestu i módní fotograf František Drtikol, který zde nacházel objekty pro své nejen ženské, ale i mužské akty. Sám Jiří Hoyer se párkrát  také objevil ve filmu, např. Dědeček automobil.

 

 

Výsledek obrázku pro I. Hoyerovo učiliště tělovýchovy a sportu

Fridolín Hoyer zemřel v roce 1941.  Syn Jiří se zapojil do odbojové činnosti. Válka skončila, přišel únor 1948.  Znárodnění se však Jiřího Hoyera nedotklo tolik jako jiných. Byl jmenován vedoucím provozu ve stávající tělocvičně, jejíž název byl změněn na I. Hoyerovo učiliště tělovýchovy a sportu a později  přešlo pod Lázeňskou a rekreační službu hl. města Prahy.

 

V šedesátých letech hrozilo zrušení tělocvičny, ale i to bylo později zažehnáno. Věřte nebo ne, ale cvičit pod vedením pana Jiřího Hoyera chodili následně  i slavné tváře - bratři Štaidlové či Karel Gott.

V roce 1971 odešel p. Hoyer do důchodu. Zemřel o tři roky později. 

 

 

Po listopadu 1989 zrušilo vedení hotelu Ambassador Hoyerovým následovníkům pronájem tělocvičny. Ti se poté odstěhovali tam, kde kdysi začínal Fridolín Hoyer - do karlínské sokolovny.

 

MIA

Zdroj: Pavel Kovář - „Vítězové a poražení“

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : Ivan Kolář
Mio, velmi rád čtu Vaše články, poučné, zajímavé a i s obrázkem.
Nechodím sem dlouho, ale četl jsem je i dozadu, máte ovdivuhodně velký radius!
září 06, 2018 10:16
... : *deeres*
Říká se sportem ku zdraví, Hoyer se dožil 79 let, Frištenský 78, jeho přemožitel Big Joe z Nuslí Šmejkal 63 let a třeba legenda Franta Kocourek pouhých 44 let.
Na internetu najdete celý blog "Zapomenutí siláci I.-V.", najdete mezi nimi i jednu ženu (Duo Harding), která nosila svého muže na rukou, doslovně.
Mio, dík!
září 06, 2018 12:18
... : mia I
já Vám oběma také děkuji. Příště bude povídání o Karlu Koželuhovi. Učil hrát tenis i členy americké vlády. Ke konci života žil v Klánovicích. Zemřel tragicky v roce 1950(jeho smrt je obestřena otazníky), právě cestou z Prahy do Klánovic. V Roce 2006 byl uveden v americkém Newportu do tenisové Síně slávy.
září 06, 2018 16:21
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]