O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LEHKOŽIVKOVÉ NA DÁVKÁCH PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 srpen 2018
Informatika pro 1. stupeň základní školyProblém: v současné době přibývá mladých lidí, kteří nedostudují školu. Jenže i když odejdou ze školy, práci si spousta z nich nehledá, pracuje jich pak sotva 40 %. Protože se jim spíš vyplatí „být na dávkách“. Přeci - proč by šli do učení, když vidí na příkladu svých rodičů, že se u nás dá slušně žít celý život na dávkách. Nejhorší je situace v Ústeckém kraji, kde loni nedokončilo vzdělání asi šestnáct procent mladých lidí.

 

 

 

 

 

 

 

2000 žáků v této zemi ročně opouští ZŠ v 7. třídě, protože mohou propadnout jen jednou na 1. stupni a jednou na 2. stupni - i když jsou třeba téměř negramotní. Bohužel, místo toho, aby je včas přeřadili do speciální školy a věnovali se jim… takže přátelé - ať žije integrace a inkluze – na kterou potřebujeme „x“ odborníků, kurátorů, psychologů, asistentů apod.  

 


 

Lidé s nízkou kvalifikací jsou tím pádem často dlouhodobě nezaměstnaní (61 % déle než jeden rok a 43 % déle než dva roky). Nejvíce osob se základním vzděláním je v kraji Karlovarském a Ústeckém (tam je dokonce přes 13 % lidí se základním vzděláním). Naopak nejméně jich je v Praze (pouze 3 % lidí).  Výsledek pak hovoří za vše, budou se muset stavět nové kriminály pro tyto jedince.

 

K tomu "lehkému životu":

pokud chcete vědět, jaké konkrétní dávky a v jaké výši dostává mladý člověk se základním vzděláním, kterému se nechce pracovat, měsíčně? Tak na hmotnou nouzi je to cca 3500,-. Pak ještě příspěvek a přídavek na bydlení, což je cca 7000,- Kč. Kromě těchto základních položek se - pokud jste šikovní - dá získat navíc slušný obnos na mimořádné jednorázové výdaje.  Těmi může být zařízení bytu, jako je postel nebo sporák - prostě to, co na druhou stranu nemůže ani zabavit exekutor. Nebo v zimním období příspěvek na topení, pokud by bydlení jinak mělo zůstat nevytápěné.

 

Související obrázek

 

Není to sice moc, ale pokud k tomu přičteme práci na černo, invalidní důchody, a sem tam i nějaké to nekalé zaměstnání - tak proč chodit do školy? A případně - proč chodit do práce?

 

 d@niela

zdroj: internet

 

 

 


Komentáře (2)add feed
... : Moira
Také je nutno přičíst rodicovske davky, které jsou taky vyznamnym příspěvkem. Plozeni dalších pobiracu davek je velmi vyhodny byznys. Zvlaste když jsou se dite napise na nejstaršího clena klanu, který pak zemre a dite bere sirotci duchod nebo je dite retardovane a jinak postizene. To zvysuje davky na maximum....
srpen 31, 2018 10:40
... : *deeres*
Kdyby jenom lehkoživkové. Tohle mne dostalo, proč někdo něco takového udělá?
https://www.expres.cz/tyrani-pes-rom-0pl-/zpravy.aspx?c=A180824_103811_dx-zpravy_stes
srpen 31, 2018 18:39
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]