O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DLOUHÁ CESTA PDF Tisk E-mail
Úterý, 21 srpen 2018
Výsledek obrázku pro Linda MajerováV letním období velká část světové populace vyráží do cizích krajů za poznáváním a objevováním něčeho nového. Samozřejmě pak porovnáváme. Nejinak tomu je i letos. Leckdy bývají střety kultur obrovské. Jižní státy mají již téměř klasický „maňana“ přístup, u těch severských můžeme naopak ocenit jejich racionalitu. A v těchto dnech člověk velmi přivítá i jejich geografickou polohu, kdy se za teplo považují teploty rozdílné až o dvacet stupňů od našich.

 

 

 

 

Co ale je, nebo alespoň pro mě bývá, odlišné, je jejich naprosto rozdílný přístup k životu.

 

Říká se, jiný kraj, jiný mrav. My jsme letos poznávali jiné mravy na Islandu a to bylo jak rána do zdi. Jeden se nestačil divit - když se přes noc nechaly v zásuvce nabíjet mobily či tablety, ráno je tam člověk nalezne všechny do jednoho. Nemyslím samozřejmě na pokojích, ale ve společných sprchách v kempu.

Nejdříve si člověk myslí, že je tam třeba náhodou zapomněli, ale vzhledem k četnosti této praxe to není sklerózou. Prostě nikoho nenapadne mobily ukrást...

 

 


 

 

Bylo to velmi příjemné poznání. Mentalita je prostě rapidně odlišná. A tato mentalita je samozřejmě patrná i v politice.  Ne, že by tam korupce neexistovala, i skandálů mají vcelku dostatek. Co nás ale radikálně odlišuje, je přístup k řešení problémů.

 

Severské státy patří mezi ty, které se pravidelně umisťují na předních příčkách v žebříčku vnímání korupce. Evidentně jedním z důvodů je i skutečnost, jak se jim daří řešit různé formy skandálů či korupce.

 

Např. islandský premiér Sigmundur Davíð Gunnlaugsson rezignoval vzápětí poté, co se jeho jméno objevilo v kauze Panama Papers.

 

U nás to trvá hodně dlouho, resp. málokdy se vůbec dočkáme skutečnosti, že by politik přijal odpovědnost za své činy a odstoupil. Spíše naopak, jako by těmito činy naháněli plusové body – například takový Ivo Valenta, pravomocně odsouzen ve fotbalové korupční aféře za navádění k podplácení, sedí v Senátu, a o vládě ani nemluvě.

 

Čeká nás ještě hodně dlouhá cesta a bez naší angažovanosti to nepůjde.

 

 

LINDA MAJEROVÁ, NFPK

 

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]