O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NÁVRAT Z DOVOLENÉ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 srpen 2018

Výsledek obrázku pro NÁVRAT Z DOVOLENÉ

Jsou dny, na které se člověk těší celý rok. První den v práci po návratu z dovolené mezi ně nepatří. Pro normálního člověka je návrat z zpátky do kanceláře jednoduše nepříjemný. První dny v práci býváme otupělí a nesoustředění. A vlastně trochu líní. Na řadu lidí navíc padne zvláštní splín, jehož výskyt je tak častý, že pro něj například v angličtině vymysleli i název – říká se mu post-vacation blues.


 

 

 

 

 

Podle některých psychologů způsobuje tuto depresi hlavně to, že jste si za těch pár dní či týdnů rekreace odvykli stresům a teď na ně reagujete citlivěji než dřív. Odpočinuli jste si, jenže po návratu vás čeká lavina e-mailů a nevyřízených úkolů. A navíc jste otupělí, zpomalení a do ničeho se vám moc nechce. Vaše nálada je na bodu mrazu.

 

Ale zatímco příslušníci některých profesí, třeba číšníci, kadeřnice nebo piloti dopravních letadel, mají alespoň tu výhodu, že na ně čeká po dovolené prostě další pracovní den, na jiné, mezi něž patří manažeři a podnikatelé, čekají zároveň i všechny ty pracovní dny, které strávili na dovolené. Přivítá je hora nevyřízených mailů, pár nově vzniklých problémů, nedodělané projekty, netrpěliví šéfové, kolegové či klienti, kteří všichni čekají na váš návrat…

 

Nebojte se, řešení existuje. Základem je dobrá příprava. Rozvrh prvních dnů a týdnů po vašem návratu z dovolené si pečlivě naplánujte ještě před tím, než na ni odjedete. Například si z harmonogramu prvních dní vyškrtejte všechny schůzky a meetingy, které se škrtnout dají, a zkuste do něj dostat ty pracovní úkoly, které vás baví víc než jiné. Blíže si to vysvětlíme v následujících pěti bodech. Ale první věc, kterou si musíte správně naplánovat, je samotný návrat. 

 

Někdo doporučuje dorazit zpátky domů o den dříve, než vám končí dovolená, otevřít si doma pracovní e-mail, projet nejdůležitější zprávy a připravit si plán priorit. Rovněž je důležité si vybalit, uvést si doma všechno do pořádku, abychom se mohli od prvního dne vracet z práce do normálního režimu.

 

 

Související obrázek

 

 

 A pokud to jde, tak minimálně na první tři nebo čtyři dny po dovolené si neplánujte žádné zásadní schůzky. Je mi jasné, že ne vždy to jde, některé meetingy jsou povinné, jiné neodkladné, ale vše ostatní odsuňte na další týden. To je osvědčená metoda. Váš nástup do práce by měl být pozvolný. Jinak o tu energii, entuziasmus a optimismus, které jste na dovolené získali, okamžitě přijdete. Nejhorší je, když se do té hromady práce, která vás čeká, vrhnete po hlavě a snažíte se všechno rychle dohnat a vyřešit. Během týdne se tak dopracujete do psychického a fyzického stavu, jako kdybyste na žádné dovolené nebyli. 

 

Ať si ale návrat naplánujete sebelíp, stejně budete první dny po návratu zpomalení, líní a duchem na pláži. To je přirozené. Vždyť I dá často práci dostat se do uvolněného dovolenkového rytmu. A když už jste se do něj dostali, tak nespěchejte zpátky do stresu. Tak si to užijte a uchovejte co nejdéle. To neznamená, že budete hůř pracovat.

 

 

 JAK SNÁŠÍTE PRVNÍ DNY PO DOVOLENÉ VY?

"ZAPLUJETE ROVNOU" - NEBO POTŘEBUJETE NĚJAKOU DOBU NA ZVYKNUTÍ SI?

 

 

MELÁNIE

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : doktor
Proč ta otázka a proč by měly být nervní a ne se těšit?
srpen 16, 2018 10:12
... : zuza
Měla jsem celou dobu svého aktivního života období, kdy jsem se těšila na dovolenou a zase zpátky do práce. Samozřejmě byla období, kdy práce bylo více, ale proč zase z toho dělat vědu? My jsme ale byli zvyklí pracovat v práci i doma. Nehledali jsme jen zábavu... Nebo lépe řečeno, práci jsme měli za zábavu. Omlouvám se za svůj názor, který určitě není dle dnešních měřítek správný.
srpen 16, 2018 19:24
... : d@niela
Mám stejný názor.
Jenže - když máš v práci prima partu, tak se tam těšíš.
Když se tam člověk necítí dobře...

Ale dnes je to myslím i tak, že lidi už nejsou k sobě tak otevření, jak dříve.
srpen 16, 2018 22:10
... : zuza
Danielo, a nám někdo brání být otevřenější? Myslím, že sami si vytváříme zbytečné dusno. Podle mého názoru to nejsou politici co rozdělují lidi, ale pouze sami, svou závistí a hamižností. A taky tím, že jen já mám pravdu a kdo ji nesdílí, není můj kamarád.
srpen 17, 2018 05:37
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]