O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAK DO AFRIKY NEPOJEDU… PDF Tisk E-mail
Středa, 08 srpen 2018

HORKO. Horko je teď skoro všude. A záleží jen na konkrétním místě, kde se kdo nalézá, jak se to dá snášet. Samozřejmě, že někde u vody, a pokud jste zrovna pánem svého času, je to lepší, než ve vařící tůni velkoměsta, kde lidi bez klimatizace zachraňují jen bezcílné toulky přechlazenými obchoďáky. Podle všeho si na podobná léta budeme muset zvyknout, respektive se jim nějak přizpůsobit.

 


 

 

 


Tady v New Yorku, kde právě začínám třetí měsíc svého pobytu, si ověřuju pravdivost přísloví, že člověk si zvykne absolutně na všechno. Tedy i semo tamo na čtyřicítky. Celsia, pochopitelně. Naštěstí tu je každou chvíli bouřka. A jak to tak tady je ve všem, tak to není jen tak obyčejná bouřka, ale blesky jak ohňostroj na Silvestra a déšť? To je jak naplno puštěná hadice... Otočenej kbelík, takové čtvrthodinové tsunami. Najednou to přiletí a silnice se ztratí pod vodou, od domu na straně jedné, k domu na straně druhé, teče divoká řeka. A pak najednou jen kap, kap... a za chvíli je všechno pryč, slunce žhne dál a silnice i chodníky jsou suché.

 

Dá se na to zvyknout. Jen nesmíte lpět na upravených vlasech. Protože tady žádný účes nedrží.  Proto taky převážná část zdejších žen nosí velmi jednoduché účesy, takové ty, co se jim říká “gaučoučes”, nebo “ráno vstala a šla”.

 

 

Jen pro zajímavost, víte, jak je v Africe? 

Až na dva tři africké státy je tam vlastně chladněji než v Evropě, a tedy i v Čechách.

 

 

 

 

A jsou to samozřejmě dnešní teploty. Tak že bychom zas my jeli tam?

 

 - o - o - o -

 

 

 

Jenže pak jsem se podívala, jak je na tom Afrika zdravotně:

HIV/AIDS je hlavním problémem veřejného zdraví, a také nejčastější příčinou úmrtí v Africe. Přestože je Afrika domovem 14,5% obyvatel Země, odhaduje se, že na tomto kontinentě žije 67% všech nakažených. V Africe se v roce 2009 úmrtnost na AIDS pohybovala okolo 72%.

 

Mezi HIV/AIDS a tuberkulózou je velmi silná vazba, a to především právě v Subsaharské Africe. Tuberkulóza je největším zabijákem žen v reprodukčním věku a nejčastější příčinou úmrtí lidí nakažených virem HIV.

Vzhledem k tomu, že virus HIV zničil imunitní systém téměř čtvrtině obyvatel zasažených oblastí, je přenos tuberkulózy nezastavitelný a nemoc zasahuje i zdravé lidi. Ano, mezi nejčastější onemocnění vyskytující se v Africe patří malárie, HIV/AIDS, TBC, hepatitida.

 

 

Afričania sú podľa Zuzany jedineční. Sú veľmi priateľskí, zvedaví a svojím spôsobom milo vtieraví.

 

 

 

 

V některých zemích je to takové, že tam už téměř nejsou “starší” lidé.

 

Například v Ugandě je střední věk obyvatelstva  11 až 14 let. 

Celkem 49,4 % tamější populace je mladší čtrnácti let. 

 

 

 

Pohled na ugandskou ulici...

 

 

d@niela

Zdroj: Wikipedie

 

 


Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]