O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KEŠKOVÁNÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 06 srpen 2018
Výsledek obrázku pro geocaching pngNa kačery jsem narazila už před několika lety. Byla jsem po ránu venčit psy u Vltavy a tam se motala skupinka výrostků a pořád něco hledali. Myslela jsem, že něco ztratili, tak jsem jim nabídla pomoc. Žádnou nepotřebovali, kačeři se s muldy nebaví. 

Nevíte o čem je řeč?

 

Přece o geocachingu, česky hledání kešek, tedy pokladů. Ten, kdo hledá je geocacher, česky kačer a všichni ostatní jsou znepřátelení muldové, před kterými je nutno poklady skrývat.Geocaching je navigační internetová hra, něco mezi sportem a turistikou, při které se hledají ukryté schránky pomocí zeměpisných souřadnic. Skrytá schránka ,neboli poklad, se nazývá cache.

 

Úkolem kešek je zvednout kačery na nohy a přivést je na zajímavá místa, ať už v České republice, nebo po celém světě, protože geocaching má světový rozměr. V USA byla založena asociace keškařů už v roce 2000. V ČR se první keška objevila hned za rok poté. Podle údajů serveru geocaching.com je prý zalogováno kolem 6 miliónů kačerů ve 221 zemích světa. V ČR je geocaching.com zdaleka nejužívanější aplikace a jsou na něm zveřejněny téměř všechny české kešky.

 

Zakládání kešek není nijak organizované, kešku může založit kdokoliv z kačerů a pak zveřejní na internetový server její zeměpisné souřadnice, včetně doplňujících informací. Nejbližší kešku můžete klidně najít u vás někde za rohem, nejvzdálenější třeba na Novém Zélandu, nebo Grónsku.

Jestli nevíte jak své potomky dostat ze židle u noťasu, kde se baví střílečkami, tak hledání kešek je to pravé. Je to zajímavá zábava s pohybem a nic zvláštního k tomu nepotřebujete. Dobré nohy, může být i kolo, nebo koloběžka. Samozřejmostí by měla být offline mapa a nainstalování speciální aplikace pro geocaching do mobilu.

 

Pravidla jsou jednoduchá:

 

Najde-li kačer kešku podle souřadnic, může si z její obsahu něco odnést, avšak pouze když sám protihodnotou něco vhodného vloží. Přitom se doporučuje postupovat podle principu „vyměň fér, nebo neber nic“. Tak funguje ta nejjednoduší tradiční. Ale jsou také multikešky, kdy je potřeba k nalezení cílové skrýše nejprve najít podle souřadnic skrýš první a z informací z ní získaných nalézt skrýš finální.

 

 

Výsledek obrázku pro geocaching

 

 

 

 

Nejzajímavější jsou mysterky, kde musíte potrápit hlavu. Dostanete pouze souřadnice pomocné keše, ale skutečné správné souřadnice mysterky získáte až vyluštěním zde nalezené hádanky, nebo šifry.

 

Bojíte se nebezpečí, které by hrozilo vašim dětem při hledání kešek s vysokým stupněm obtížnosti?

 

Není důvod, existuje „Poklad“. Je to alternativní server zaměřený na rodiny s dětmi ve věku 8-15 let podporovaný Ministerstvem pro místní rozvoj.

 

(http://www.poklad.cz/), tam jsou uvedeny pouze kešky tzv. Family friendly.

 

 

 

 deeres

 

 

 

 

 

 

Komentáře (7)add feed
... : mia I
hra je to zajímavá a určitě i poučná. Jen se musí vymýšlet bezpečná místa a nedávat kešky na příliš riskantní místa. Třeba nedávno, druhou červnovou sobotu, šli čtyři mladí lidé hledat kešky do kanálu motolského potoka. Dva z nich zaplatili tuhle zábavu smrtí. Vůbec nechápu, jak někdo může dávat kešku do místa, kam je oficiálně zakázaný vstup. Musí se na začátku vchodu do podzemních útrob kanálu slanit několik metrů, překonat mříž a pak jít tmou, zápachem hledat do postranních úzkých chodeb kešku. V období dešťů příliš riskantní věc a což teprve přechod kolem písníku na trase - kdo tam spadne, nemá šanci se vyškrábat. Nebyla to první smrtelná záležitost, ale už třetí v ČR při téhle zábavě. Myslím, že je mnoho krásných míst, kam lze kešky ukládat a přitom neporušovat zákon a neohrožovat lidské životy.


srpen 06, 2018 07:34
... : *deeres*
Nevím, kde jsem vzala muldy, to je ďoura, nebo prohlubeň. Samozřejmě správně to jsou "mudlové" z Harryho Pottera. K té nebezpečnosti kešek, ano některé jsou nebezpečné a jsou ikonkou i tak označené, včetně hvězdiček stupně obtížnosti. Když nejsem horolezec, nepolezu na skálu 50m vysokou, když nejsem speleolog, nepolezu do Macochy, když nejsem potápěč, nebudu kešku lovit v podmořské hladině.
Jsou kešky určené speciálně pro děti. Třeba serie Jonathanovi kešky (pes z knihy Max a Šebestová). Hledání v lesích v okolí Kladna, to můžete absolvovat i s kočárkem. Děti tu najdou kešky - krabičky s hračkami, které jsou většinou z Kinder vajec.
srpen 06, 2018 09:56
... : NČ
V útrobách Motolskýho potoka je prej hledání kešek obzvlášť vzrušující.
Doporučuje 9,89 % pozůstalých
srpen 06, 2018 11:30
... : *deeres*
Hledat mohou, nenajdou nic, keška tam byla zrušena. Kdyby měli rozum, tak tam nelezli. Pamatuji, že se dva lidé utopili i v blbém Botiči. To ani nebyla moc velká voda, vlezli do potoka tam, kde Botič šel na Folimance pod zem a voda je smetla úzkým potrubím až do Vltavy. Přežít to neměli šanci, je to cca půl kiláku.
Ti keškaři, co zemřeli v Motolském potoce, nebyli první obětí kešek.Jenže každý musí vědět, kde jsou meze jeho dovedností a co si může dovolit. Umístění keší se také kontroluje a uvádí se u ní obtížnost!Pro normální lidi jsou odlovitelné tak do trojky.
Všechny základní parametry zakladatel keše odešle, a nikdo kromě něj ji nevidí do chvíle, než ji schválí takzvaný reviewer. U nás funguje asi sedm reviewerů, kteří kontrolují, jestli všechny údaje platí a jestli je krabička na vhodném místě. Zakladatele může požádat také o fotku místa pro ohodnocení terénu nebo o udání přístupových cest. Má na to cca 4 dny, potom vás buď požádá o úpravy, nebo ji schválí. Jsou dána nějaká omezení, keše by například neměly být zakládány na mostech, v kanálech, na nádražích, letištích nebo na veřejně přístupných místech, kde by mohlo vzniknout podezření, že jde o ukrývání pyrotechniky. Otto Šleger
srpen 06, 2018 12:30
... : mia I
deeres zrovna tak se dá říct, že kdyby měl rozum zakladatel kešky, tak by ji tam nedával. Vždyť u té kešky bylo výslovně napsáno "pozor na pejskaře a kolemjdoucí" nebo něco v tom smyslu, tj. nesmí se tam, tak bacha ať Vás tam nikdo nevidí slaňovat. Je to přeci zamřížovaný prostor a je jasné, že správně tam smí jen obsluha kanalizace. Jenže to je právě to, co mi fascinuje (v negativním slova smyslu) - dnes co není výslovně zakázáno, je porušováno. Honba za adrenalinem a nesmyslné porušování zásad bezpečnosti je něco, co se stává běžné. Kdyby do toho kanálu vlezli lidi, kterým bylo 16, 17 let , dalo by se říct, že šlo o mladickou nerozvážnost. Ale těmhle lidem bylo něco kolem 27 let plus minus. To už by snad měli mít víc zodpovědnosti a využít volný čas na jiném místě. Vždyť co to je za zábavu jít při baterce tmou, smradem, lézt do nějakých úzkých postranních chodeb. To zcela pomíjím, že každé škrábnutí, odřenina může skončit žloutenkou nebo nějakou nemocí od myší (neznám přesný název té nemoci, zmiňovali to kdysi v médiích v rámci povodní). A to tam jdou někteří v keckách. Mám pocit, že za nás kluci po vojně zakládali rodiny, dneska pomalu třicátníci mají rozum na úrovni 15letých kluků, holek.
srpen 06, 2018 14:37
... : NČ
No, vono to je skutečně na každym, jestli se pro tu kešku vypraví, nebo ne. Mně osobně to sice přijde jako neskutečná kravina, ale v žádnym případě neodsuzuju nikoho, kdo to k životu potřebuje.
Nevím, co je na tom k vzrušení, připadá mi to nějak podobně, jako od V. Řezáče "Kluci, hurá za ním", kde byla odhalena mrtvá schránka jakýchsi západních záškodníků, nepřátel socialistickýho režimu. Ale třeba jo. Mě v dosavadnim životě holt vzrušovaly krapet jiný pohledy a nálezy. A že jich bylo. Někdy jen vzrušovaly, jindy ovšem nesmírně vzrušovaly - to jak kdy, žejo.
To mě jen tak napadlo, že před časem mi jakási bába na seznamce štěstí.cz psala, jak ji vzrušuje právě to hledání kešek a že bysme se jako mohli vzrušovat spolu. No nevim. Já jsem doposavád ke vzrušení kešky nepotřeboval. Docela mi k vzrušení stačilo, co jsem našel pod prádélkem. Ale co já vim? Je jiná doba, která přeje mladejm, ne starejm ....
srpen 06, 2018 15:48
... : mia I
já tuhle hru taky neodsuzuju. Přijde mi to jako možnost poznat spoustu zajímavých míst, která leckdy ujdou pozornosti, ačkoliv je máme třeba blízko bydliště.

Odsuzuju ukládání kešek na rizikových místech. Protože třeba konkrétně tyhle lidi v útrobách podzemní části motolského potoka. Hledalo je plno záchranářů v terénu nesčetných postranních, často velmi úzkých chodeb, záchranáři byli vystaveni značnému riziku. To samé třeba záchrana jeskyňářů apod. A navíc třeba tyto záchranáře mohl v tu chvíli potřebovat někdo, kdo se do nesnází nedostal vlastní nezodpovědností.
srpen 06, 2018 16:19
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]