O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK UDRŽOVAT KYTKY PŘI ŽIVOTĚ PDF Tisk E-mail
Středa, 01 srpen 2018
Nevím, jak vy, ale já vždycky trpěla, když jsem měla na víc než dva dny zmizet, respektive opustit svoje milované zelené děti. Určitě jsem si tu už mnohokrát skuhrala, že po delší absenci jsem je pak nacházela “uschlo-shnilé”, neb je synek napřed nechal pěkně proschnout, a těsně před mým návratem je zase pooooořádně zalil…
 
 
 
 
 
 

 

 

Teď už jsem to téměř vyřešila a) samozalívacíma květináčema, b) mám už většinou kytky, pro které je shora uvedený koncentrák klidně snesitelný, a konečně c) přeci jen můj druhorozený teď, když už je stačí zalévat tak jednou týdně, s kytkama vychází docela na jedničku.

 Přesto, když jsem četla následující nápad, řekla jsem si, že TOHLE snad nemusí být špatné…

 

 

Ale posuďte sami:

Řešením je obyčejná plenka – tedy konkrétně ta hmota, která je v plence obsažená, a která právě slouží zadržování tekutiny. Tahle hmota je neškodná a jak jsem se ptala, rostlinám v žádném případě neublíží.

 

 

Ingredience:

Plenka, 4 hrnky vody, plus ještě trochu navíc - na zamíchání, květinovou zem, 2 větší misky.

 

Postup:

Plenku vložte do větší nádoby, a nalejte na ni vodu. Počkejte, dokud se tekutina nevstřebá. Pak plenku rozstřihněte a vyndejte vnitřek. Ještě přilejte víc vodu, rukou pořádně promíchejte – a máte potřebný hydrogel.

 

None animated GIF

 

 

 Pak už v další míse smícháte stejný díl gelu a země. A zase - pořádně promíchejte. Nu, a do této směsi už jen zasaďte květiny… Pak ještě pořádně, opravdu dost zalijte.

 

None animated GIF

 

 

Doba, po kterou od teď vydrží zem vlhká, je dvojnásobná - díky absorbčním krystalům a postupnému uvolňování tekutiny. Tento gel je netoxický, biologicky odbouratelný a šetrný k životnímu prostředí.  

d@niela

 

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]