O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

H-SYSTÉM - ANEB NECHÁME SE PŘEKVAPIT? PDF Tisk E-mail
Pátek, 27 červenec 2018
Společnost H-System uzavřela po svém založení v roce 1993 se stovkami zájemců smlouvy o výstavbě a převodu bytů a domků v okolí Prahy. Na podzim 1997 zkrachovala, dokončila jen 34 rodinných domů. Tisícovka lidí přišla po pádu H-Systemu o miliardu korun. Majoritní akcionář Petr Smetka si za vytunelování firmy odpykal 12 let ve vězení.

 

 

 

 

 

 

Část peněz klientů H-Systemu skončila u ČSSD, Zeman byl tehdy premiér.  V jednom z rozsudků je popsáno, jakým způsobem pan Smetka přenášel kufry peněz panu Šloufovi do Lidového domu, část peněz klientů H-Systemu skončila v pokladně ČSSD. Miloš Zeman byl v té době premiér, poškozeným sliboval pomoc, ale tehdy neudělal nic, říká advokátka Hana Marvanová. “Není možné napravovat křivdy tím, že způsobíte další, vystěhování skoro 60 rodin není spravedlivé řešení. Kauza H-System je jedna obří nespravedlnost. Je to série porušení zákonů ze strany státu. Podala jsem na 60 žalob.”

 

 

Dostavěné domy klientů H-Systemu v roce 2015.Družstvo Svatopluk založila část poškozených klientů H-Systemu v říjnu 1997 s cílem pokračovat ve výstavbě domů i za cenu dalších investic. Tehdejší konkurzní správce H-Systemu Karel Kudláček jim dostavbu za určitých podmínek povolil. Jeho nástupce Monsport ale později vyzval obyvatele domů, aby nemovitosti vyklidili a umožnili jejich prodej. Členové družstva s ním proto od roku 2000 vedou soudní spory, aby se vystěhovat nemuseli.

 

 

Nájemní smlouvy mezi družstvem a obyvateli bytů jsou však podle současného rozsudku NS absolutně neplatné. Družstvo v podstatě investovalo do cizího majetku... Současný správce proto chce nemovitosti zpeněžit ve prospěch všech někdejších klientů vytunelované firmy H-System.

 

Rozhodnutí o vyklizení se týká oněch zmíněných 60 rodin. Obyvatelé na rozsudek reagovali prohlášením, že se nevystěhují.

 

Podvedení klienti zkrachovalé firmy H-System říkají, že správce její konkurzní podstaty Josef Monsport je ostřílený právník. Vždyť právě on dokázal zvrátit všechny předešlé rozsudky a u Nejvyššího soudu dosáhnout toho, že musí opustit do měsíce své domovy v Horoměřicích u Prahy, aby je on mohl zpeněžit. V minulosti pražské soudy žalobu správce zamítly, mimo jiné pro rozpor s dobrými mravy. NS nyní dospěl k opačnému závěru…

 

Představte si, že jste na jejich místě: máte si najít nové bydlení, přestěhovat se, změnit adresu, možná školu pro děti či vnoučata, změnit úřad, přijít o část přátel či známých. A to vše do měsíce, když současně víte, že se ta kauza od okamžiku, kdy byl na firmu Petra Smetky vyhlášen konkurz, vlekla neuvěřitelných dvacet let!

 

A to vše při vědomí, že původce toho všeho si svůj trest za vytunelování společnosti - 12 let - celý odseděl a je už v poklidu na svobodě…

Zdroj: internet

 

 

 

Komentáře (11)add feed
... : *deeres*
Stačí se podívat, kdo je Josef Monsport. Bývalý komunistický prokurátor, já na bráchu, brácha na mne. Kauze Panama Pampers, byl to on, nebyl to on, prý snad jenom jeho zemřelý otec? Ty prachy zhruba 2,4 miliardy korun jsou dneska kde?

https://neovlivni.cz/panama-papers-ponekud-vychladla-hostina/

Ve vedlejších Velkých Přílepech si klienti H-Systému domy nakonec odkoupili. Zaplatili ale za ně třikrát. Nejdříve Smetka jejich prachy ukradl, za své dostavěli hrubou stvabu a pak jim to prodali znovu za plnou cenu, prý oproštěnou od peněz, které dali do dostavby. Jenže v té době hodnota domů už byla někde jinde, samozřejmě mnohem vyšší.

Odměna správce konkursní podstaty je úměrná částce k rozdělení, čím více se bude rozdělovat, tím více on dostane. Spravedlnost pro kteréhokoliv klienta H-Systému je nulová, před rozdělením získaných peněz mezi klienty, se nejdříve uspokojí správce, nakonec oni dostanou kulový, jsou až na posledním místě. smilies/grin.gif
červenec 27, 2018 08:52
... : NČ
Dokud nebude ustanovená hmotná odpovědnost ústavních činitelů a soudců za jejich rozhodování, NIKDY korupce nevymizí (nevymizela by úplně ani pak, ale aspoň by se ti šmejdi něčeho báli). Ale protože změnu ústavy v tomhle smyslu nikdy "ústavní činitelé" nepřipustěj, je asi úplně zbytečný, to nějak komentovat.
Prej, konečně máme právní stát. Ale co to vlastně máme za "právní stát"? Jistě. Svobodně volíme parlament, kterej kdyby 4 roky vůbec nic nedělal, nevotravoval s věčnejma reformama a novelama, byl by užitečnější. Volíme i zcela zbytečnou trafiku, zvanou Senát, volíme prazidenta ... Vše svobodně a demokraticky!
Ale když pak dojde na skutečný, opravdický(!!!) lámání chleba, tak ve výsledku rozhoduje zkorumpovaná bolševická banda nikým nevolených soudců a s nima spřaženejch advokátů, do kterejch je přímo zakázáno jakkoliv dloubnout, aby nebyla porušená jejich "nezávislost".(odkaz www na výčet SOUČASNEJCH soudců, komunistů a spolupracovníků STB,včetně Vrchních a Nejvyšších soudů, klidně hodím na požádání. Teď zrovna se mi to nechce znova hledat, ale ty počty jsou neuvěřitelný).
Poláci přesně tohle justiční korupční SVINSTVO právě řešej, a hle, už mají na krku celou Evropskou komisi, včetně věčně zežranýho debila Junckera.
A co já? Nic! Jasně, můžu volit SPD s jasnym programem hmotný odpovědnosti a odvolatelnosti politiků i soudců. A samozřejmě ho budu volit! Jenomže Tomiova šance na cokoliv nepřesahuje cca 20%, což na ty svině nestačí. I přesto ho ale budu volit.
červenec 27, 2018 10:09
... : *deeres*
Kam se poděly peníze za pozemky, které Smetka vlastnil? No, kam asi? Byly prodány pod cenou těm, co byli u koryta, které je potom za vysokou cenu vyprodali. Smetka se chce kvůli pozemkům soudit. S kým?
Především se podle něj jedná o trojici Ivo Mráz, Iva Ištvánková Fialová a Josef Monsport. Chce po nich žádat náhradu škody způsobené při prodeji pozemků patřících H-Systemu údajně výrazně pod cenou.
Zakladatel H-Systemu považuje za nejvíc podezřelý prodej zhruba 843 tisíc metrů čtverečních v obci Lichoceves u Prahy, za které v rámci jedné transakce na základě inzerátu utržil v roce 2002 konkurzní správce něco přes 17 miliónů korun. Nový nabyvatel pak zhruba jen třetinu tohoto pozemku prodal o šest let později za zhruba 420 miliónů korun.
H-System měl pozemek také v Bohnicích o výměře zhruba tři hektary, který byl údajně již připraven ke stavbě, a to včetně všech povolení i základních výkopů.Správce ho podle Smetky prodal bez výběrového řízení za 70 miliónů korun developerské firmě FINEP, která tam následně postavila cca 1100 bytů. Smetka odhaduje, že z toho společnost měla výdělek minimálně 200 až 300 miliónů korun.


H-systém je jenom kapka v moři, jak se z vás může lehko stát díky systému bezdomovec. Další kapkou je OKD, paneláky v pražské Libuši......
červenec 27, 2018 10:39
... : mila1
Vynechávate podstatné: ti lidi dostavěli domy oproti zákazu soudu. A celé to řídilo družstvo Svatopluk, které založil sám Smetka po krachu H-systému. A že se k rozsudku soudu vyjadřuje Babiš a Zeman, to taky zrovna není moc v pořádku, ale je třeba znevážit soudy, protože trestně stíhaný premiér se potřebuje zbavit jedné "pseudokauzy".
červenec 30, 2018 07:18
... : *deeres*
Nikdo nezpochybňuje rozsudek, tady nemůže být žádná spravedlnost pro všechny.
Ale i ty vynecháváš podstatné a děláš z toho politickou kauzu.
Pochybnosti vzbuzuje to, že jediný odsouzený byl Smetka, který si to také jediný odseděl. Jenže nebyl samotný viník, ostatní vyklouzli díky amnestii Klause.
Konkursní podstatu tvořily zejména stavební pozemky o výměře větší než 1 milion m².
A za ty zašantročené pozemky nemůže ani Smetka, ani družstvo Svatopluk. Na prodej pozemků pod cenou bylo poodáno několik trestních oznámení na současného správce konkursní podstaty, které byly uzavřeny bez odsouzení!!!!
Pokud by pozemky byly prodány alespoň za odhadní cenu, zvláště ty v Bohnicích, kde byly velice lukrativní , byli by nakonec odškodněni všichni a dokonce možná v plné výši. I když tehdy milion a dnes milion je o něčem jiném. Na těch pozemcích se prostě někdo přikrmil a není vůle viníka dohledat, dokázat mu to, odsoudit a hlavně zabavit neoprávněně nabytý majetek.
Bydlím vedle Velkých Přílep, měla bys slyšet ty lidi co říkají, jak nakonec bylo to jejich bydlení levné.
Nevím, kde jsi sebrala blábol, že družstvo Svatopluk založil sám Smetka. Stačí se podívat do Obchodního rejstříku.

https://rejstrik.penize.cz/25649540-stavebni-bytove-druzstvo-svatopluk

červenec 30, 2018 08:23
... : mila1
Tady to tvrdí sám soudce Kydelka, a ten o tom asi ví víc než Ty, milá deeres
červenec 30, 2018 09:51
... : *deeres*
To, co podle Idnes uvádí soudce Kydalka, je nejspíš špatně interpretováno, ono se médiím nedá moc věřit. Pokud by to byla pravda, tak by musel být zfalšovaný Obchodní rejstřík.
Pokud se podíváš, na mnou uvedenou adresu, na úplný výpis od roku 1998, tak tam žádného Smetku prostě nenajdeš.
To jenom naivové hned věří tomu, co se kde napíše, aniž se alespoň pokusí si to jinde ověřit.
červenec 30, 2018 11:46
... : NČ
Psát něco, cokoliv, k Míle 1, je uplně zbytečný. O diskusi nemá zájem protože ona VÍ, kde je pravda a láska. Nepochybuje! Čeká ji Království Nebeské.
Blahoslavení, chudí duchem....
červenec 31, 2018 10:24
... : mila1
NČ: dlouho jsem si myslela, že diskutující na Novinkách je to největší dno. Spletla jsem se :-)
červenec 31, 2018 16:40
... : NČ
Pleteš se celej život. Ale já to tvý problémy fakt řešit nehodlám. Zkus to jinde.
červenec 31, 2018 17:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]