O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

"BOUŠKOVINY" PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 červenec 2018
Před pár lety jsem vlastnil (nebo spíše on mě) samovyvenčovacího psa Kubu, mimo jiné strašnýho kurevníka, kolem dokola s ním jenom maléry. Furt nějaký ženský u mě a chtěly peníze na potrat své fenky. Já na ně měl systém – „Držela? Držela! Držela dobrovolně, držela ráda, tak co! Máte si jí hlídat!“ Pak Kuba někde zmizel a mě to fakt bylo hodně líto.

 

 

 

 

 

 

Image result for VLČÁK

 

 

Vzpomínám, jak se mnou jezdil za prací a jednou se jeden pán strašně divil, že to psisko drží v hubě konec měřicího pásma a maže s ním po poli pryč. Tak jsem mu vysvětlil, že to je speciálně vycvičenej stavební a geodetickej pes, mimo jiné dost drahej. Kroutil dost nedůvěřivě hlavou, ale viděl to na vlastní voči, tak co.

 

Že si ten měřící bod vybral sám "měřící pes Kuba" dle svého gusta a nálady, byla ovšem úplně jiná kapitola…

 

 

x x x

 

 

Jeden můj klient má zemědělskou usedlost, kde sice hospodaří, ale bydlí v nedalekém městečku. Zdědil a restituoval nějaké zemědělské stavby, kde má vše potřebné, ale nebydlí tam. Asi před dvěma lety v zimě před Vánoci se na něj zaměřili zloději. Nejdříve sem tam nějaká nafta, pak drobné stroje a zařízení, ale i brambory a pár prasat apod. Od začátku měl podezření na někoho místního, ale nemohl to dokázat. Stopy vždy končily na silnici, kde se ztratily. Někdo mu poradil, aby si dal na vrata cedulku "Pozor zlý pes". To udělal a chvilku byl klid.

 

Pak se krádeže opakovaly dál. To ho naštvalo, a tak začal shánět skutečného psa. Z útulku si přivezl celkem velkého vlčáka. Nikdo o tom nevěděl. Druhý den, když přijel do objektu, tak viděl zvalchovaný a pošlapaný sníh, jako po nějakém zápase. Dokonce i stopy krve a kousky hadrů. Pes byl v pohodě.

 

Došlo mu, že pes vyrušil zloděje a nejen to, ale že mu patrně způsobil nějaké šrámy. V místním obchodě zjistil, že jeden vesničan prý jel ráno do města k doktorovi s tím, že jej v noci napadl divočák. A že je to místní myslivec.

Můj klient doktora dobře zná a tak mu zavolal. Ten mu potvrdil, že jednoho takového člověka opravdu vyšetřoval, ale že hnedle poznal, že to byl pes a ne divočák. Proto prý mu radil, aby nekecal a dal si pozor, že by mohl dostat vzteklinu. Ten znejistěl, ale nic neřekl. Můj klient dostal nápad. Zašel znovu do obchodu (místní drbárna) a tak si posteskl, že si přivezl psa z útulku, ale že jej bude muset asi vrátit, neboť mu volali, že nebyl očkován proti vzteklině a že ji může mít... Ještě řekl, že je štěstí, že měl toho psa zavřeného v objektu. A pak ve vší tichosti vlčáka prozatím odvezl k bratrovi.

 

Paní prodavačka a pár místních důchodkyň to vyslechlo. Reakce byla celkem rychlá. Onen myslivec ještě ten den jel do nemocnice se nechat vyšetřit na vzteklinu.  Jenže, oni chtěli ne jeho, ale aby nechal vyšetřit psa na veterině. Myslivec nakonec přišel za klientem s tím, kam že dal toho psa. Klient se ptal, proč? No, že by prý jej koupil. Ten řekl, že už je pozdě, že jej opravdu musel veterinář utratit pro podezření na vzteklinu. Myslivec byl u konce svých sil, nic neřekl a odešel.

Co se pak dělo klient neví, ale krádeže přestaly. Psa si pak asi po měsíci přivezl od bratra zpět. Onen myslivec na tohle určitě do konce života nezapomene.

 

FRANTA BOUŠKA

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]