O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TRUMP V NEPŘÍZNI IDEOLOGŮ PDF Tisk E-mail
Pátek, 20 červenec 2018
Přejít na obsah
TRUMP V NEPŘÍZNI IDEOLOGŮ
Strana 2
Strana 3

 

 

 

 

Spojenci si musí být rovní

 

  Trump nastavuje nepříznivou tvář i ke svým spojencům. Je to samozřejmě také divadlo. Chce uskutečnit narovnání výdajů na obranu NATO a narovnání obchodních vztahů. Úsměvy to nevyřeší, s tím jsou už zkušenosti. Spojenci si stěžují, že Trump se chová k diktátorům srdečněji, než ke spojencům. To je samozřejmě také taktika, kdo takovou hloupost vyslovuje, nerozumí životu. Vždyť i v rodině musí být na děti přísnost, ale s cizími lidmi se jedná úctivě.

 

  Víme přece samozřejmě, že není možné donekonečna, aby výdaje nesly USA a Evropa se vezla. Ono takové žití ve stínu Velkého bratra (to nemyslím román 1984) je příjemné. Je v něm chládek, a když se něco děje, tak to odnese Velký bratr, protože vyčnívá. Takže nakonec je jasné, že muselo dojít k požadavku zvýšení výdajů členských států NATO. Je to zároveň klacek na Putina a předpoklad, že spojenci budou kupovat americké zbraně.

 

  Ale hospodářské záležitosti jsou prvořadé. Cla na dovoz surovin je naprosto pragmatické rozhodnutí, není to přece nepřátelství. Vztahy musí být rovné, nemůže jeden na druhém vydělávat! V podstatě je to přátelské gesto, protože jen v rovných vztazích může přátelství pokračovat. Ono se totiž také pozná, jak to vlastně je. Kdo je přítel a kdo ne, kdo to myslí vážně, a kdo se jen veze, když ho to stojí pakatel. Klacek na Putina je též zkapalněný plyn.

 

Jsme přátelé, proč tedy kupujete plyn od nepřítele?

 

VLASTIMIL PODRACKÝ

 

 

Komentáře (3)add feed
... : Josef Kouba
Pět palců nahoru. Střízlivý pohled. Amerika, slovy hospodáře, potřebuje přeorat ale co nejhlouběji. Jsou vlastně jediní co pořád straší válkou. Ostatní národy chtějí klid a obchodní nevměšování. Co umíš prodej, co neumíš kup. Velice jednoduché.
červenec 20, 2018 08:26
... : *deeres*
Rusko nikdy není tak silné, jak se snaží vypadat, ale také nikdy není tak slabé, jak by chtěli jeho protivníci- CHurchill.
Mohou si řvát Trumpovi protivníci jak chtějí, ale od něj je snaha po dohodě s Putinem pouze pragmatismus. Že chce Trump narovnat na NATO výdaje, je pochopitelné. Že uvedl nesmyslnou výši, tak to je nejspíš jenom nadsazená licitace.
červenec 20, 2018 09:33
... : Josef Kouba
Trump není ani demokrat ani republikán. Je obchodník a to fikaný. má 3 možnosti.
Ukončit předčasně funkci presidenta
Skončit jako Kennedy
Poslouchat dirigenty světové politiky v pozadí.

Na to ale nemá povahu a co slíbil voličům hodlá splnit. Takže uvidíme.
červenec 21, 2018 20:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]