O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Z ČERNOBYLU DO AMERIKY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 09 červenec 2018
Je to už přes třicet let… Reaktor číslo čtyři sovětské jaderné elektrárny v Černobylu, ležící asi sto kilometrů severně od Kyjeva, explodoval v dubnu 1986. Podle některých odhadů byly zasaženy až tři čtvrtiny Evropy, ale především Ukrajina, Rusko a Bělorusko, tehdy sovětské republiky. Úřady musely evakuovat statisíce lidí z okruhu třiceti kilometrů kolem elektrárny. 

 

 

 

 

 

 

Dodnes je tam zákaz pobývání. Tento zákaz ovšem porušuje tisícovka psů. Jsou to potomci domácích zvířat, která tu zanechali jejich majitelé, když po havárii z oblasti utíkali. Přes radioaktivitu v zóně nevypadají černobylští psi vůbec jako nějaká deformovaná stvoření, jak bychom si mohli představovat. "Jsou to nejzdravější a nejinteligentnější psi, s jakými jsem se kdy potkal," směje se Lucas Hixson.

 

Výsledek obrázku pro Dogs of chernobyl

 

 

 

Kdo je to, tenhle Lukas?

Zakladatel americké nadace Clean Cultures Fund (CCF), která zahájila projekt adopce těchto zvířat. Lucas přijel poprvé do Černobylu v roce 2013 jako expert na radiaci. Překvapil ho počet psů v zóně a nakonec loni jednoho z nich adoptoval.

 

Jeho miláček se jmenuje ukrajinsky Dva. To znamená, že to je druhý černobylský pes, který byl adoptován.

Dobrovolníci z CCF doufají, že v nadcházejících dvou letech čeká podobný osud dalších 200 psů.

 

 Před více než třiceti lety sloužila dlouhá budova jako dezinfekční stanice pro zaměstnance jaderné elektrárny. Dnes se z ní stala nemocnice pro psí tuláky. Těmi se jen hemží bezpečnostní zóna obklopující elektrárnu v okruhu třiceti kilometrů, která je téměř neobydlená od dramatu z roku 1986. 

 

 

 

 

Psi tu dnes žijí po boku několika tisíc dělníků pověřených údržbou elektrárny zavřené v roce 2000 a různými pracemi v bezpečnostní zóně.

Nadace CCF hledala americké rodiny, které by adoptovaly 200 psů do jednoho roku věku. V krátkém čase dostala na 300 odpovědí!

 

 

Výsledek obrázku pro Dogs of chernobyl

 

 

Uchazeči o adopci psa musejí vyplnit na internetu formulář a pak projít řadou rozhovorů. První tucet štěňat je dnes internováno v oné černobylské nemocnici, kde procházejí zdravotními testy a kde se zjišťuje, zda byli ozářeni. Poté budou převezeni do útulku ve městě Slavutyč, asi padesát kilometrů od elektrárny, a za čtyři až šest týdnů odletí do Spojených států.

 

V zóně zasažené nejhorším civilním jaderným neštěstím v historii se potulní psi připravují na nový život ve Spojených státech.

 

Zdroj: https://cleanfutures.org/projects/dogs-of-chernobyl/

 

 

 

 

Komentáře (1)add feed
... : doktor
Jistě proč ne.I tito svým způsobem hrdinové doby si zaslouží dostat šanci na hezký psí život.
červenec 09, 2018 12:12
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]