O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK PŘI DĚDĚNÍ RD? PDF Tisk E-mail
Pátek, 06 červenec 2018
Máme problem, který už potřebujeme co nejdříve vyřešit. Bydlíme s manželem a dvěma dětmi v RD, s tchánem a švagrem. Polovinu domu jsme kompletně zrekonstruovali. Švagr je alkoholik, nevydělává a živí ho tchán. Jelikož je tchánovi 75 let, a ač je mi to velmi líto, tak je vážně nemocen a před námi vyvstává otázka, co by bylo dál, pokud by zemřel. Tedy, zda tu musí švagr zůstat, přestože nepracuje, nemá příjem a nepřispívá na domácnost? Děkuji mnohokrát za odpověď.

 


 


 

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

Pokud se jedná o přítomnost Vašeho švagra v domě, tak zde záleží na tom, kdo je vlastníkem domu. Pokud je švagr v katastru nemovitostí veden jako vlastník/spoluvlastník předmětné nemovitosti, tak přestože nepracuje a nemá příjem a na domácnosti se nepodílí, má nárok v domě být. V případě, že by byl dům v podílovém spoluvlastnictví, pak spoluvlastník, který do domu investuje a spravuje ho, má nárok požadovat finanční plnění po dalším spoluvlastníkovi. Toto plnění lze vymáhat i soudní cestou.

Pokud je dům tchána, pak v případě dědického řízení připadne RD do podílového spoluvlastnictví jeho dětem, a tedy nastane situace uvedená shora. Dále je možno podílové spoluvlastnictví zrušit a vypořádat, což by znamenalo, že švagrův podíl odkoupí další spoluvlastník, popř. spoluvlastníci, švagr obdrží finance a přestane být spoluvlastníkem nemovitosti, přičemž nárok na pobyt v domě tak mít nebude. Do finančního ohodnocení je třeba započítat i vzájemné pohledávky (tzn. na domácnost, rekonstrukci apod.). Toto zrušení a vypořádnání spoluvlastnictví lze provést dohodou a pokud není možná, pak soudní cestou prostřednictvím příslušné žaloby.

 

D@niela

 

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]