O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MOBIL A TELEFON - KAM SE NA NĚ HRABU ... PDF Tisk E-mail
Pátek, 22 červen 2018
Můj telefon je chytrej. Není to nějaká super hyper absolutní špička, ale rozhodně je - co se týká “smart funkcí” - nade mnou. Je jich plno, o kterých ještě ani všechno nevím, které teprve postupem času prozkoumávám. No, ale zas má o hodně menší případnou dobu existence; to já už toho (oproti mobilu) zažila… I těch nejrůznějších telefonů. Pamatuju si dokonce naše první číslo: 754-627. To jsem chodila do základky, a občas volávala domů z budky.

 

 

 

 

 

Teď si díky telefonu pokrafu s kamarádem na Žižkově, s dcerou v Boise, s kamarádkou na Jižním Městě, a dokonce i se synem, ať se zrovna nachází kdekoliv na světě. Občas bývá i zahrabaný někde v sutinách… Ano, jeho poslední obrovský kůň je totiž záchranařina, a jeho současný nepřekonatelný idol se jmenuje Gene, je to holka nesmírně pažravá, nesmírně po celém těle chlupatá a nesmírně ho milující – jeho šlechtična borderka.

 

Ale zpět k telefonu. Dnes ráno mne vzbudil zprávou, že v 8,38 hod. se spustí bouřka, že bude lejt jako z konve a bude to trvat cca 30 minut. Netrefil se o jednu minutu… Ale to měl zase drb od mých hodinek - on totiž využívá kamarádství s nimi, a ty ho zásobují mnoha údaji – například kolik jsem toho právě ušla, kolik energie na to vydala, kolik vážím a kolik je ve mně sádla a plno dalšími intimitami… Hrůza, tomu fakt nemůžu uvěřit, těm procentům tuku, a tu cifru vám tu rozhodně nebudu publikovat, protože bych své čtenářstvo rozhodně vypudila. A to jsem přitom už tolik zhubla… Jenže, podle všeho jsem zhubla všechno ostatní, jen ne ten tuk.

Foun mne taky budí, upozorňuje na všechno možné a hodně věcí za mne zastane. Překládá, špitá mi do uch anglická slovíčka i texty, pak zase mi čte noviny. Hude a zpívá během procházek. Organizuje mi den.

 

 Telefon mne vodí po New Yorku, ukazuje mi cestu všudy, radí, jak se vyznat v bludišti subwaye, v pondělí mne zas dovede (pevně doufám) do školních škamen. Přihlásila jsem se totiž znovu (už ani nevím pokolikáté) na angličtinu. Doufám, že se dorozumím díky tomu nejen s babincem v současném mém bydlišti, ale případně i s vnoučaty. Oba totiž perfektně rozumí češtině, ale mluvit, to jim tedy moc nejde. Je to domácnost k popukání, ta rodinka mé dcery: na děti se mluví česky, oni na rodiče anglicky… Ale já to vlastně uznávám za dobré, protože nikdo nemůže říct, že děti mají „cizí přízvuk“.

Asi se vám to bude zdát jako malichernost, ale neřekli byste, jak moc to znamená. Zvláště v některých státech… Když vás při sebemenší příležitosti lidé oslovují „A odkud jste? Jo, to znám, to je tam, co žíjí Srbové, ne? Ne? Tak tedy v Rusku?“

Ale většina lidí tím nic zlého nemyslí, ovšem když to zažíváte léta… Ale ono je to tak všude. Kupříkladu v Praze, v našem domě, žije má fajn kamarádka, která je původem Polka. Bydlí tam cca 35 let, ale stejně se její polský přízvuk i dnes hned pozná. Pro většinu lidí byla a bude vždy Šlonzačka…

 

Výsledek obrázku pro FITBIT IONIC PNG 

Mimo jiné, díky těm ještě chytřejším hodinkám ani nemusím nosit s sebou peníze. Prostě je přistrčím k displeji u pokladny a “ono se to zaplatí”.

 

Což mi připomíná, že si musím jít koupit něco k jídlu a pití. Vezmu svého chlupatce a půjdeme. On si už zcela zvyknul, je to origoš-gaučák, takže mu tady ta betonová džungle ani moc nevadí.

Občas zajdeme do parku, tam je placaté malé hřišťátko, odhaduju tak 10 krát 25 metrů, kde se mohou pesani vypustit z vodítka.

A oni si tam chvilku navzájem pokecají, pak se někde pohodí, a po chvíli zas s paničkami či páníčky odejdou.

 

 

 

Mj. tak mne napadlo, nebavilo by někoho z vás pomáhat mi s kudlankou?

Co by to bylo?

Úprava textů, vyhledání nějakých obrázků… atd.

Našel či našla by se?

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : *deeres*
MOBIL A TELEFON - KAM SE NA NĚ HRABU ... a potom, kam se já hrabu na tebe. Ačkoliv o jeden pátek mladší, já tu balšáju techniku tak nějak nesnáším. Android jsem poslala do věčných lovišť, protože telefon mám na telefonování a možná na nějakou tu fotku a ne , aby si klidně dělal, co on chce sám.
Teď mám starý vysloužilý Samsung, co dcera odložila, aby si koupila nějakou nejnovější a samozřejmě nejdražší vymoženost. Milému Samsungu jsem zakázala všechno možné. Vždy se mně to nepovede, mám tam nahraný nějaký hodně divný Plánovač, kde staré události nejdou vymazat, ale za to se mně tam objevují kdejaké blbosti, které tam jsou pevně nastaveny. Zatím jsem se nedokopala k tomu, abych tam natáhla něco jiného, protože bych zase musela přepisovat všechny události, které jsou pro mne potřebné.
Tak mne napadá, co by se asi stalo, kdybys hodinky ztratila, nebo třeba nedopatřením namočila, nebo nedej bože, někdo ti je líznul?
Nad tvou prosbou se zamyslím, možná ty fotky, ale nechci ti to kazit. Sama ve svých textech mastím chyby, zvláště u interpunkce, mně a mne zásadně píši po staru a pletu si přechodník se středníkem.
Dost nerada něco slibuji, ale snad se tu najde někdo z mladších a hlavně ochotných návštěvníků Kudly.
červen 22, 2018 08:42
... : alka..
A co Pavla,ta to s tebou zakládala. Ztratila jsem na ni kontakt,byla první kdo mě na Kudlu odkázala.Od tý doby na ni chodím.
červen 22, 2018 09:47
... : doktor
Danielko,moc hezké povídání.Osobně mám jen starej telefon Nokia a zatím mi to stačí.Smart telefon není můj šálek čaje.Nepotřebuji stálý kontakt s každým koho napadne mi napsat mail nebo na fb.Dani,přeju ať anglinu zvládněš na jedničku a můžeš si pořádně s kočkama s okolí bezva pokecat.Posílám pozdrav do NY tobě i Kayinovi.
červen 22, 2018 12:31
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]